Zrywał starszym kobietą łańcuszki, wpadł w ręce Komendanta

Zrywał starszym kobietą łańcuszki, wpadł w ręce Komendanta

Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon rozpoznał i zatrzymał 45-latka podejrzanego o kradzieże. Mężczyzna od ponad miesiąca zrywał z szyi starszych kobiet złote łańcuszki. Działał na terenie Fordonu. Wpadł, gdy obserwował rejon targowiska. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wszystko miało swój początek 11 czerwca, wówczas doszło do pierwszej kradzieży. W godzinach popołudniowych na jednej z ulic Fordonu do starszej kobiety podszedł mężczyzna i zerwał jej z szyi złoty łańcuszek, po czym uciekł. Do kolejnego podobnego zdarzenia doszło tydzień później. Zachowanie sprawcy było identyczne. Podobne zdarzenia były zgłaszane średnio co tydzień. Wszystkie na terenie Fordonu, lecz na innych ulicach.

Od początku sprawą zajmowali się kryminalni z fordońskiego komisariatu. Funkcjonariusze zbierali informacje i analizowali zabezpieczone dowody. Zabezpieczyli też zapisy z monitoringów. Dzięki nagraniom z kamer policjanci dysponowali wizerunkiem sprawcy.

Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany. Rozpoznał go Komendant Komisariatu Bydgoszcz-Fordon. Szef fordońskich policjantów zauważył go w rejonie Targowiska Białe przy ulicy Pelplińskiej. Mężczyzna obserwował osoby na targowisku. Jego rysopis idealnie odpowiadał osobie, która dokonywała kradzieży łańcuszków. Komendant podszedł do niego i wylegitymował. Na miejsce wezwał również patrol. 45-latek został zatrzymany. Mężczyznę rozpoznały osoby pokrzywdzone.

Śledczy z fordońskiego komisariatu na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu cztery zarzuty dotyczące kradzieży z „recydywą”. Policjanci wnioskowali o jego tymczasowy areszt. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz 45-latek będzie pięć razy w tygodniu „odwiedzać” komisariat w Fordonie.

W związku z tym, iż przestępstw tych dokonywał w warunkach tzw. recydywy, to teraz może spodziewać się surowszej kary.

Previous Tragiczny wypadek na drodze w miejscowości Emilianowo
Next Zatrzymana kolejna osoba mająca związek z narkotykami

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Co można wyciąć wyrzynarką?

Wyrzynarka to narzędzie wielofunkcyjne. Przydaje się podczas drobnych napraw, remontów, prac budowlanych oraz zajęć hobbistycznych. Trochę wysiłku i kreatywności wystarcza, aby za jej pomocą zmienić zwykłe drewno w niepowtarzalną ozdobę.

Wiadomości 0 Comments

Debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu na bydgoskim Szwederowie

Na terenie Zespołu Szkół nr 63 przy ul. Goszczyńskiego w Bydgoszczy odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. Debata zorganizowana została przez policjantów z bydgoskiej

Wiadomości 0 Comments

Oszukiwał metodą „na policjanta”

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem oszustw, w których pokrzywdzone są najczęściej starsze osoby, znaleźli sposób na skuteczne zatrzymywanie przestępców. Tym razem wspólnie z policjantami z Torunia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź