ŻNIŃSKI FESTYN „POLICJA I PRZYJACIELE” ZA NAMI

ŻNIŃSKI FESTYN „POLICJA I PRZYJACIELE” ZA NAMI

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła wszystkim, którzy skorzystali z zaproszenia policjantów i przyszli w minioną niedzielę na żniński rynek, gdzie odbywał się festyn „Policja I Przyjaciele”. Mundurowi oraz zaproszeni goście przygotowali wiele atrakcji. Oprócz pokazów różnego rodzaju sprzętów służbowych, pościgu policyjnego oraz taktyk i technik interwencji, można było podziwiać wyroby sztuki ludowej, a także spróbować pałuckich przysmaków.

W minioną niedzielę (28.05.17) policjanci z komendy powiatowej w Żninie wspólnie ze Żnińskim Domem Kultury zorganizowali festyn „Policja I Przyjaciele”, który miał na celu zaprezentowanie społeczeństwu specyfiki pracy służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z nimi. Z zaproszenia organizatorów skorzystali przedstawiciele różnych instytucji. Niektórzy do Żnina zawitali po raz pierwszy. Komendant Powiatowy Policji w Żninie podinsp. Artur Krajewski przywitał przybyłych gości i życzył wszystkim dobrej zabawy.

W pierwszej kolejności policjanci przedstawili inscenizację pościgu policyjnego ze sprawcami napadu na bank, którzy ukradli gotówkę w znacznej kwocie oraz posiadali broń palną. Nastepnie instruktorzy taktyk i technik interwencji przygotowali cztery upozorowane scenki sytuacji, z którymi spotykają się w codziennej służbie. Polegały one na zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego w sytuacji zagrożenia życia policjanta oraz innej osoby, a także obezwładnianie osoby niewykonującej poleceń.

Przewodnicy psów służbowych zaprezentowali ujęcie groźnego przestępcy przy użyciu psa. Pokazali również, jak ich podopieczny broni swojego pana podczas próby napaści. Dzieci chętnie korzystały z możliwości zrobienia pamiątkowego zdjęcia z przewodnikiem i jego psem.

Podczas trwania imprezy dzielnicowi znakowali rowery. Za pomocą engravera zabezpieczyli przed ewentualną kradzieżą 60 jednośladów.

Uczestnicy festynu mogli obejrzeć i przymierzyć policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie i podczas zabezpieczania imprez masowych, a także radiowóz oraz motocykle. Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego służyli radą w zakresie obowiązujących przepisów prawnych.

Festyn swoim udziałem uświetnili przedstawiciele różnych instytucji, które współpracują z Komendą Powiatową Policji w Żninie.

Dzięki obecności przedstawicieli  twórców sztuki ludowej, można było podziwiać m.in. krawiectwo historyczne, haft pałucki, rzeźby czy kwiaty z bibuły, a także spróbować lokalnych przysmaków kuchni pałuckiej. Śpiewem i tańcem zabawiali młodzi, lokalni wykonawcy.

Previous ARESZTOWANY ZA POSIADANIE I UDZIAŁ W OBROCIE ZNACZNĄ ILOŚĆ NARKOTYKÓW
Next Praca na Kujawach i Pomorzu czeka – co czwarta firma będzie zatrudniać!

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Autonomiczne opryskiwacze sterowane komputerowo

Opryski pól to rozwiązanie przełomowe. Pozwoliło na skokowy wzrost wydajności rolnictwa dzięki ograniczeniu zakresu chorób dotykających rośliny oraz umożliwieniu selektywnej eliminacji szkodników oraz chwastów. Można było poprzez proces obejmujący od

Wiadomości 0 Comments

Bydgoszczanin odpowie za posiadanie amfetaminy i marihuany

Blisko 100 porcji zakazanych środków psychoaktywnych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę i marihuanę. Narkotyki należały do dobrze znanego im 33-latka. Mężczyzna odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu

Wiadomości 0 Comments

DZIECI Z WIZYTĄ U KOMENDANTA

Wczoraj Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy spotkał się z dziećmi z „Akademii Przyszłości”. Spotkanie odbyło się w ramach projektu Stowarzyszenia Wiosna, polegającym na współpracy wybranych przez pedagogów uczniów szkół podstawowych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź