Jak zadbać o wychowanie psa – poradnik

Jak zadbać o wychowanie psa – poradnik

Trzeba zwrócić uwagę na to, że to czego pies nauczy się we wczesnej fazie rozwoju będzie dalej mieć istotny wpływ na jego zachowania. Dlatego warto będzie mu poświęcić nieco więcej czasu, w tym okresie gdy rzeczywiście będzie tego wymagał, wtedy unikniemy problemów na przyszłość.

Jak wychowuje się psa?

Szczeniak dość szybko uczy się tego wszystkiego co będziemy mu przekazywać, ponieważ ma plastyczny układ nerwowy. Jest tak mniej więcej do 8 miesiąca życia psa. Dlatego w tym czasie warto będzie mu poświęcać nieco więcej czasu, wtedy uniknie się z nim problemów. Dzięki temu na pewno łatwiej nam będzie z takim psem przetrwać i normalnie funkcjonować.

Tresura psa – jak dobrze wychować czworonoga

Naukę powinno się rozpoczynać praktycznie od pierwszej chwili, gdy pies przybywa do domu. Ważne jest wprowadzenie prostych, jasnych reguł zycia z psem, potem trzeba będzie je przestrzegać przez wszystkich domowników. Wiele problemów związanych z zachowaniem psa wynika z tego, że zwierze dostaje sprzeczne komunikaty. Jednego dnia na coś mu pozwalamy a kolejnego już nie. W ten sposób dochodzi do sytuacji, w której jest pewna niekonsekwencja i pies tak naprawdę nie wie co mu wolno a czego mu nie wolno. Takie sprzeczności sprawiają, że jest pies zdezorientowany, pojawiają się u niego pewne frustracje. Zwierzę nie wie jakie panują zasady w domu, nie będzie czuł się dobrze i bezpiecznie.

Ważną sprawą przy wychowaniu psa na pewno będzie zaufanie jako podstawa dobrych relacji. Trzeba będzie myśleć o wytyczeniu pewnej granicy, która sprzyjać będzie budowie zaufania. Czworonóg, który wie czego się po nas spodziewać na pewno będzie czuł się bezpieczniejszy i chętniej będzie wykonywał nasze polecenia, uczy się nowych zadań. Pomocna będzie dla nas cierpliwość, ponieważ dzięki temu będziemy mogli liczyć na to, że z opanowaniem takim psem się zajmiemy. Jeśli będziemy w stanie wykazać się odpowiednią starannością przy opiece to taki pies również to doceni i łatwiej będzie nam z nim funkcjonować, łatwiej będzie pewne zachowania u niego wypracować.

Jak wychowujemy psa ze schroniska?

Jeśli już załatwiliśmy wszystkie sprawy i formalności i pies jest w naszym domu to zaczynamy również proces jego socjalizacji. Na tym etapie należy wprowadzić zwierzę w nasze domowe środowisko, przygotować takie miejsce, gdzie będzie czuło się bezpiecznie, będzie miało ewentualnie okazję, by się nieco skryć, gdyu będzie chciało odsunąć się od domowników. Musimy pamiętać, że nie wiemy co tak naprawdę zwierzak przeżył w swoim wcześniejszym życiu. Wychowanie psa w jakieś mierze odbywać się będzie na etapie prób i błędów. W żadnym wypadku nie możemy próbować na takie psa naciskać i wymagać pewnych zachowań, ponieważ to nie doprowadzi do niczego dobrego. Musimy pamiętać również, że pies może się w niektórych sytuacjach dziwnie zachowywać, uciekać szczególnie gdy na myśl będzie przychodzić mu dawne życie. Dlatego nigdy nie można wykazywać zdenerwowania, będzie trzeba działać w takiej sytuacji tak, że wykażemy dla psa pewną dozę zrozumienia oraz ostrożności.

Inni odwiedzili również zooportal.pl

Previous PROFESJONALNA PLANTACJA MARIHUANY ZLIKWIDOWANA PRZEZ BYDGOSKICH I NAKIELSKICH POLICJANTÓW
Next Polerka orbitalna – jak wypolerować nią auto?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Life&Style 0 Comments

O tej porze roku włosy i skóra głowy narażone są na działanie zmiennych temperatur

Pod czapką skóra przegrzewa się i gruczoły łojowe pracują intensywniej, dlatego włosy łatwo się przetłuszczają, nasila się skłonność do łupieżu, może się również pojawić łojotok. Dodatkowo włosy są bardziej podatne na

Life&Style 0 Comments

Dlaczego spożywać chlorofil w płynie?

Pewnie większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że to chlorofil odpowiada za to, że rośliny są zielone. Również coraz większa jest świadomość Polaków, że chlorofil ma zbawienny wpływ na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!