Wyposażenie biura w skoroszyty – funkcjonalność wynikiem estetyki?

Wyposażenie biura w skoroszyty – funkcjonalność wynikiem estetyki?

Wyposażenie biura to temat-rzeka, w którym każda wypowiadająca się osoba ma co najmniej trzy sprzeczne ze sobą opinie. Spowodowane jest to prostym faktem klęski urodzaju, jaki na rynku biurowych akcesoriów panuje praktycznie od zawsze, szczególnie w naszym kraju. Do tego nakładają się jeszcze czynniki związane z ceną przyborów biurowych, w tym również skoroszytów biurowych, ich ergonomicznością, koniecznością dopasowania do wnętrza zarówno pod względem czysto estetycznym, jak i pod względem właściwości segregowania dokumentacji. Wymieniać można w zasadzie bez końca, ale najważniejsza jest odpowiednia segregacja i archiwizacja dokumentów, dlatego skoroszyty i ich właściwy wybór to ważna kwestia w każdym biurze.

Funkcjonalność i estetyka

W przypadku wyposażenia biur, ale tak naprawdę w odniesieniu do wszystkich akcesoriów biurowych w ogóle, funkcjonalność wcale nie musi być wrogiem estetyki, a wręcz przeciwnie, te dwa elementy są ze sobą bardzo ściśle związane i bardzo dobrym pomysłem dla nas będzie rozpatrywanie ich właśnie w formie zespolonej.

Skąd wziął się pomysł, że funkcjonalność nie może iść w parze z estetyką, a przynajmniej jedno musi zazwyczaj ustępować drugiemu? Nietrudno do tego dojść. W aranżacji wnętrz prywatnych bardzo często spotykamy się bowiem z elementami, które mają się nijak do funkcjonalności, ponieważ ich wartość estetyczna jest gloryfikowana w sposób wręcz nieprzyzwoity. W biurze najważniejsza jest funkcjonalność, dlatego warto postawić na skoroszyty kolorowe, z możliwością odznaczania ich zakładkami, przekładkami, aby dokumenty były zawsze na swoim miejscu. W przypadku wyposażenia biur wygląda to trochę inaczej. Więcej na skoroszyty.com.pl >>

W biurze

Kiedy oceniamy efektywność aranżacji biura, sprawdzamy, czy:

  • Spełnione są wszystkie funkcje mebli i przyborów wyposażeniowych, jakich wymagamy?
  • Czy przestrzeń biura została dobrze wypełniona?
  • Czy meble nie utrudniają komunikacji w biurze?
  • Jak dobrze meble dopasowane są do pomieszczeń i charakteru biura oraz jak bardzo są funkcjonalne?

Jest to typowe dla wyzwań aranżacyjnych połączenie kwestii typowo praktycznych jaki i estetycznych, co zazwyczaj sprawia, że jeśli maksymalizujemy jeden z aspektów, musimy zrobić to kosztem drugiego. Zazwyczaj jednak tak nie jest. Liczy się funkcjonalność i estetyka, a oto jej zasady:

  • Konieczność dopasowywania estetyki wyposażenia biura do funkcji, jakie pełnią i tym samym do rodzaju biura;
  • Definiowanie funkcjonalności także w kategoriach ładu przestrzennego;
  • Zapewnianie maksymalnej przestrzeni i funkcjonalności, gdzie skoroszyty powinny stanowić priorytet.

Ostatni z tych czynników jest najbardziej bezpośredni i pokazuje nam, że właściwe wyposażenie będzie głównym czynnikiem segregacji dokumentacji biurowej. Dopasowanie do ładu przestrzennego sprawia, że do wyboru mamy wyposażenie o bardzo różnej formie. To pozwala nam na urządzenie się bez kompromisów. W końcu też skoroszyty biurowe kupowane są z myślą o konkretnym typie biura, co gwarantuje ich  dopasowanie estetyczne.

Previous Drukarnia online
Next Złodziej samochodów wpadł w ręce bydgoskich kryminalnych

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Czym jest Polski Fundusz Energetyczny FIZAN

Polski Fundusz Energetyczny jest funduszem inwestycyjnym zamkniętym, realizującym w swojej istocie ideę polegającą na budowaniu wartości jego spółek portfelowych, dobranych zgodnie z wartościami oraz kryteriami wyrażonymi w jego statucie. Pośrednio

Strefa Biznesu 0 Comments

Kupujemy artykuły do biura

Wykonywanie codziennych obowiązków w biurze na pewno ułatwią dobrze dobrane artykuły biurowe. Aby pracownikom pracowało się naprawdę dobrze, artykuły te powinny znajdować się w zasięgu ich ręki. Do tego powinny

Strefa Biznesu 0 Comments

Segregatory – potrzebne w domu i w biurze

Na pewno każdy kiedyś już widział lub nawet posługiwał się segregatorem. Jest to bardzo przydatne urządzenie, które głównie stosowane jest w przestrzeniach biurowych, jednak sprawdza się także w wielu domach.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź