Wypełnianie zmarszczek – na czym polega ten zabieg?

Wypełnianie zmarszczek – na czym polega ten zabieg?

Zapewne większość z nas chciałaby jak najdłużej zachować zdrowy i młody wygląd. Niestety starzenie się naszych organizmów jest procesem nieuniknionym i nieodwracalnym – postępującym w czasie i zapisanym w genach. Jednak na proces starzenia się naszej cery mają również wpływ czynniki zewnętrzne. W zmarszczkach nie ma nic złego, pod warunkiem, że postanowią się pojawić najpóźniej jak to możliwe. Jak je przechytrzyć?

Starzenie skóry właściwe i niewłaściwe 

Według współczesnej klasyfikacji, starzenie skóry dzielimy na :

  • chronologiczne – wewnątrzpochodne, czyli fizjologiczne,
  • niechronologiczne – zewnątrzpochodne, czyli fotostarzenie.

W wyniku tego pierwszego: genetycznego, dochodzi z wiekiem do degeneracji na poziomie procesów komórkowych i zmniejszenia grubości skóry o około 20%. Przykładowo – u młodego człowieka siatka kolagenowa jest bardzo regularna, a w procesie starzenia kolagen przyjmuje formę bezładnie ułożonych pęczków. Z czasem włókna elastynowe wapnieją i ulegają degradacji. Starzejąca się skóra zawiera elastynę z małą ilością lipidów i cukrów, za to z dużą ilością aminokwasów. Malejąca ilość kolagenu zmniejsza warstwę skórno-naskórkową, a zmarszczki są tego widocznym efektem. W dużo większym stopniu możemy bezpośrednio zapobiegać starzeniu zewnątrzpochodnemu, zwanemu inaczej przedwczesnym lub niewłaściwym. Głównymi egzogennymi czynnikami powodującymi zniszczenia skóry są niewłaściwa dieta, palenie tytoniu i nadmierna ekspozycja ciała na promienie UV.

Zmora zmarszczek – jak sobie radzić?

Mamy szczęście żyć w czasach, w których istnieje wiele sposobów na niwelowanie zmarszczek, a także opóźnienie ich manifestacji na naszych twarzach, szyjach, dłoniach czy w innych miejscach ciała. Jeśli zmiany są zbyt zaawansowane, by pomogły nam kremy, unikanie słońca czy też zmiana jadłospisu, można zastosować z powodzeniem inne efektywne metody z oferty Kliniki Murano. Pacjentkom i pacjentom polecane są:

  • mezoterapia kwasem hialuronowym

Zabieg polega na wstrzyknięciu w określone miejsce ciała półprzezroczystego żelu. Rezultat widoczny jest prawie natychmiast i utrzymuje się na skórze od 9 do 12 miesięcy – w zależności od wieku osoby, trybu życia czy okolicy ciała. Czas zabiegu to około 20 minut. Dla osób wrażliwych na ból jest możliwość znieczulenia przed zabiegiem. Czas zabiegu ze znieczuleniem to około 40 minut. Lekkie zaczerwienienie i obrzęk związane z iniekcją substancji pod skórę znika w ciągu 1 do 2 dni.

  • Botox – toksyna botulinowa

W klinice Murano, jako pierwszej w Polsce, zastosowano Juvapen – najnowocześniejszy, bezprzewodowy aparat do podawania substancji. Znacząco ułatwia to pracę lekarza, umożliwiając pełną kontrolę nacisku, jak również ilości i tempa, w jakim dozowany jest preparat. Zabiegi polecane są dla pacjentów mających zmarszczki mimiczne. Wygładzają zmarszczki nad górną wargą, “lwią zmarszczkę”, czoło, kurze łapki, podnoszą także kąciki ust. Czas zabiegu nie przekracza 30 minut i jest praktycznie bezbolesny. W przypadku osób szczególnie wrażliwych na ból, smaruje się miejsce iniekcji maścią znieczulającą Emla. Efekt zabiegu uzyskuje się po czasie około dwóch dni, a utrzymuje się on od 4 do 8 miesięcy.

  • Laser Alma Harmony XL

Działanie lasera uaktywnia komórki do syntezy i odbudowy nowych elastynowych oraz kolagenowych włókien, na skutek czego skóra staje się znów napięta i elastyczna. Procesy pobudzania tej naturalnej regeneracji, dają widoczne efekty po upływie 4-5 tygodni i utrzymują się od 8 do 12 miesięcy.

O czym należy pamiętać?

W przypadku wszystkich zabiegów, należy się upewnić, czy nie występują jakieś przeciwwskazania do ich wykonania. Aby efekt był w pełni zadowalający, należy również pamiętać o profilaktyce pozabiegowej i o unikaniu czynników szkodliwych, na przykład nadmiernej ekspozycji na słońce czy korzystania z solarium.

„Klinika Murano wykorzystuje do wypełniania zmarszczek kwasów hialuronowych marki Teosyal. Jednofazowy kwas hialuronowy zawarty w żelach tej marki zawiera jedno z najwyższych stężeń dostępnych na rynku, dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym wykorzystywanym w procesie produkcyjnym” – tłumaczy dr n. Med. Paweł Rujna z Kliniki Murano.

Previous Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie
Next Bydgoscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak znaleźć dobry salon optyczny?

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z okularami, czy też z soczewkami, jedynie odpowiednio dobrane mogą być niezbędne przy codziennym funkcjonowaniu. Każdy błąd popełniony na tym etapie sprawia,

Life&Style 0 Comments

Smartfony Apple iPhone

Smartfony to niezwykle popularne telefony, które mają mnóstwo możliwości. Są urządzeniami multimedialnymi, które oferują zdecydowanie więcej funkcji niż klasyczne „komórki”. Na rynku dostępne są smartfony od bardzo różnych producentów. Wśród

Life&Style 0 Comments

Prezenty dla dzieci i nastolatków

Dzieci to prawdziwi miłośnicy prędkości. Jeżeli zatem szukamy dla nich niepowtarzalnego prezentu, warto zdecydować się na hulajnogę lub samochód na akumulator. Sprzęty te gwarantują nie lada frajdę. Na co zwrócić

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź