Właściwości lecznicze marihuany

Właściwości lecznicze marihuany

Właściwości lecznicze marihuany czasami poddawane są w wątpliwość, a czasami wręcz przeciwnie, roztaczane są wręcz fantastyczne wizje odnośnie chociażby tego, w jaki sposób THC, substancja aktywna marihuany, jest w stanie wyleczyć z raka. Warto jest bliżej przyjrzeć się temu tematowi, bo ilość konfabulacji odnośnie leczniczych właściwości marihuany jest zatrważająca, a teorie w tej kwestii rozwijają się niczym wierzenia antyszczepionkowców, co jest równie groźne, jak ukrywanie prawdziwych zdolności leczniczych marihuany. Zmierzmy się zatem z mitami i odkryjmy prawdę.

Czego marihuana nie potrafi?

Warto zacząć od tego, czego marihuana nie potrafi. Marihuana nie potrafi bowiem zwalczać raka. Jest to najczęściej powtarzany mit wynikający z nieporozumienia oraz z nadmiernego optymizmu. Marihuana pomaga bowiem większości pacjentów z rakiem ,a u niektórych zauważono remisję po podaniu marihuany.

Zaczynając poniekąd od końca, pojedyncze wyleczenia zanotowano w przypadku bardzo specyficznych, trudnych do leczenia glejaków, które czasami znikają samoistnie dzięki układowi odpornościowemu człowieka. Większość przypadków raka jest eliminowana w ten sposób, zanim ktokolwiek zdąży się zorientować, że jakaś komórka oszalała. Nie ma jednak powtarzalnych badań medycznych, które by udowadniały, że to właśnie THC zniszczyło komórki rakowe. Nieporównanie bardziej prawdopodobne jest to, że choroba przeminęła na skutek poprawy ogólnego stanu pacjenta. Takie rzeczy się po prostu zdarzają.

Jeśli chodzi o wsparcie dla innych pacjentów z chorobą nowotworową, marihuana jest w stanie łagodzić część najpoważniejszych skutków ubocznych terapii zwalczających raka, czyli głownie chemioterapii i radioterapii. Są one dramatycznie wyniszczające dla organizmu i zazwyczaj bolesne. Dramatycznym skutkiem ubocznym jest zniszczenie apetytu pacjenta, który i tak wyniszczony, nie jest w stanie jeść. To właśnie przez ten fakt zwykle przerywane jest leczenie ,co oznacza wyrok dla pacjenta onkologicznego. Marihuana wyjątkowo skutecznie radzi sobie z bólem i problemem braku apetytu, zwłaszcza w stosunku do produktów mięsnych.

Co marihuana potrafi?

Lista pozytywnych działań marihuany jest długa i zróżnicowana. Najbardziej spektakularne efekty marihuana daje w stosunku do pacjentów z padaczką, zwłaszcza dzieci. Marihuana jest w stanie drastycznie zmniejszyć ilość ataków i ograniczyć ich intensywność, co dla wielu osób oznacza różnicę pomiędzy ciężkim inwalidztwem i w miarę normalnym życiem.

Marihuana to też znakomity środek przeciwbólowy sprawdzający się w bólach przewlekłych. Jest ona w stanie ograniczać napięcie mięśniowe, co bardzo skutecznie pomaga w wielu chorobach. Ceniona jest przez pacjentów z reumatyzmem czy zwyrodnieniem kręgosłupa. Zmniejszenie napięcia mięśniowego było pierwszym zjawiskiem, jakie rozpoznano. Już od ponad pół wieku ten fakt ma wielkie znaczenie do pacjentów chorych na jaskrę, u których marihuana zmniejsza ciśnienie w gałce ocznej, jak również u pacjentów z ryzykiem wylewu krwi do mózgu, u których w lepszej kondycji dzięki temu są naczynia krwionośne w mózgu.

Przeczytaj więcej faktów konopnych na http://konopnabazawiedzy.pl/.

Previous Jak zorganizować przestrzeń biurową?
Next Szukając sprawcy kolizji ujawnili ponad pól kilograma marihuany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kryminalnie zabezpieczyli podrobione dziecięce klocki

Ponad 250 opakowań podrobionych klocków dziecięcych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy. To efekt pracy funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą od początku roku. „Podróbki” były dostępne w kilku sklepach na terenie Bydgoszczy.

Wiadomości 0 Comments

POLICYJNE DZIAŁANIA „BEZPIECZNY WEEKEND – ZNICZ 2017”

Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych, to dla większości czas wyjazdów na groby bliskich. Nad ich spokojnym przebiegiem na terenie naszego województwa od piątku (27.10.17) do czwartku (2.11.17) czuwać będą kujawsko-pomorscy policjanci,

Wiadomości 0 Comments

Funkcjonariusze zlikwidowali kolejny punkt z „jednorękimi bandytami”

Bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z soleckimi policjantami i funkcjonariuszami KAS zlikwidowali trzy automaty do gier hazardowych. „Jednorękich bandytów” zabezpieczyli w lokalu gastronomicznym w Solcu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!