W jaki sposób wyczyścić ceramiczne płytki używając zmywacza do fug?

W jaki sposób wyczyścić ceramiczne płytki używając zmywacza do fug?

Na powierzchni płytek po fugowania pozostaje masa szpachlowa o lekko zabrudzonym białym kolorze. Utrzymuje się ona na powierzchni płytek nawet po bardzo starannym wytarciu ich powierzchni wilgotną gąbką. Można ją na szczęście usunąć stosując specjalne preparaty. Poradzą sobie z usunięciem nawet bardzo trudnych do usunięcia zabrudzeń.

Jak zmniejszyć ryzyko pojawienia się zamglenia na ceramicznych płytkach?

Fuga jest spoiwem, w którego składzie jest cement oraz minerały. Przed użyciem miesza się ją z wodą w odpowiednich proporcjach. Po odparowaniu wody na powierzchni płytek pozostają minerały wchodzące w skład fugi. Fugą nakłada się przy pomocy gumowej packi. W efekcie rozmazuje się ją w poprzek całej powierzchni płytek. Problem zamglenia fugi na zamontowanych płytkach można znacznie zmniejszyć się stosując się do kilku wskazówek. Przede wszystkim do usuwania rozmazanej na powierzchni płytek fugi można przystąpić dopiero wtedy, gdy fuga odpowiednio stwardnieje. Gdy jest jeszcze mokra istnieje bardzo duże ryzyko, że zostanie ona wydrążona. Nakładając fugę należy postarać się, aby gumową packą ściągnąć jej jak najwięcej. Krawędź packi należy ciągnąć od płytki do siebie. Fugę z płytek należy ścierać gąbką i wodą. Nie należy na tym etapie sięgać po żadne środki, można użyć wyłącznie wody.

Do wycierania płytek należy też użyć gąbki przeznaczonej do układania płytek. Domowe gąbki do czyszczenia nie nadają się do tego. W pierwszej chwili może wydawać się, że gąbka całkowicie usunęła z płytek zamglenie. Niestety, po całkowitym wyschnięciu na powierzchni płytek pojawi się ono ponownie. Można je skutecznie usunąć tylko stosując zmywacz do fug.

W sprzedaży dostępne są zmywacze przeznaczone do fug cementowych, ureatanowych, epoksydowych i premiksowanych. Wybór odpowiedniego preparatu powinien więc być dobrany do rodzaju zastosowanej fugi. Aby usunąć zamglenie z powierzchni ceramicznych płytek przy pomocy zmywacza do fug potrzebne są także:-miota albo odkurzacz;-dwa wiadra;-mop – jeśli zamglenia usuwane są z płytek podłogowych;-nylonowa szczotka z białym włosiem;-gąbka;-nitrylowe rękawiczki. Przed przystąpieniem do usuwania zamglenia z płytek należy dokładnie przeczytać instrukcję zamieszczoną na opakowaniu zmywacza do fug.

Jak czyścić prawidłowo płytki?

Oczywiście należy poczekać na całkowite wyschnięcie fugi i zabrudzeń na płytkach. Zaleca się przystąpić do usuwania zamglenia dopiero po upływie 10 dni od położenia fugi. Przed przystąpieniem do pracy należy bardzo dokładnie zamieść lub odkurzyć podłogę, a następnie zwilżyć płytki wodą. W czystym wiadrze należy następnie rozmieszać preparat z wodą w takich proporcjach, jak zaleca to jego producent. W drugim wiadrze powinna znaleźć się czysta woda. Roztwór zmywacza nanosi się na powierzchnię płytek białą nylonową szczotką. Uwaga! Przed przystąpieniem do zmywania należy nałożyć nitrylowe rękawice. Jednocześnie najlepiej jest czyścić płytki na niewielkiej powierzchni. Po wyszorowaniu każdego odcinka powierzchnię płytek i fug należy spłukać czystą wodą przy pomocy gąbki.

Więcej na https://urzadzamy-mieszaknie.pl/

Previous Przejście do długoterminowego stosowania opioidowych środków przeciwbólowych w badaniu CDC
Next Przewodnik po sposobie rekrutacji pracowników

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Dlaczego spożywać chlorofil w płynie?

Pewnie większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że to chlorofil odpowiada za to, że rośliny są zielone. Również coraz większa jest świadomość Polaków, że chlorofil ma zbawienny wpływ na

Life&Style 0 Comments

Hurom One Stop

Proponowana wyciskarka do soków Hurom H-Al. One Stop to urządzenie, które pokazuje jakie są trendy w zakresie wolnoobrotowego wyciskania soku. Technologia One Stop to nowe i świeże podejście do tego

Life&Style 0 Comments

Dziesięć korzyści płynących z makijażu mineralnego (i dlaczego powinnaś zrobić swój własny)

Makijaż mineralny można znaleźć prawie wszędzie, od apteki po dom towarowy. Ale nie wszystkie makijaże mineralne są jednakowe. Makijaż nie jest nowością. Ludzie od wieków ozdabiają swoje ciała glinkami, farbami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź