Usiłowali włamywać się do bankomatów

Usiłowali włamywać się do bankomatów

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy po serii włamań do bankomatów, od razu przypuszczali, że w przestępstwach tych mogą działać te same osoby. Zaczęła się „mrówcza” praca mająca na celu ustalenie sprawców i rozpracowanie grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się włamaniami do bankomatów.

W połowie maja (14.05) policjanci z Torunia otrzymali zgłoszenie o nieudanej próbie włamania do bankomatu w Przysieku. Na miejscu do działań włączyli się kryminalni z KWP w Bydgoszczy, a także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Po dokładnym sprawdzeniu okolicy w lesie odnaleziono forda mondeo, którym najprawdopodobniej poruszali się włamywacze. W miejscu tym policyjny pies podjął trop i doprowadził policjantów na pobliskie pola, gdzie jak się okazało, zatrzymano 32-letniego mieszkańca Torunia, który okazał się jednym ze sprawców.

Dalsza praca policjantów pozwoliła na wytypowanie, a następnie zatrzymanie osób, które usiłowały włamać się do bankomatów.

Tego samego dnia popołudniu policjanci zatrzymali na ulicach Bydgoszczy kolejnego ze sprawców – 34-letniego Ukraińca.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Toruń Centrum Zachód śledztwie usłyszeli zarzuty usiłowania włamań do dwóch bankomatów w Przysieku i Toruniu przy ul. Ugory. Prokurator wnioskował o ich aresztowanie. Obaj decyzją sądu trafili do aresztu na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu w Toruniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wspólnie z policjantami z Torunia zatrzymali trzeciego wspólnika, 31-letniego Ukraińca, który także usłyszał zarzut usiłowania włamania do bankomatu w Toruniu. Wobec niego prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru, zakazu opuszczania Polski i zatrzymaniu paszportu.

Z informacji, które posiadają policjanci wynika, że mężczyźni mogli usiłować włamać się do bankomatów także w Bydgoszczy, Solcu Kujawskim i Mikołajkach (woj. pomorskie). Stosowali różne metody. A to usiłowali wysadzić bankomat, a to wyrwać go i zabrać ze sobą, a nawet przy użyciu łomu go otworzyć. Za każdym razem nieudolnie.

Teraz policjanci analizują sprawy dot. włamań do bankomatów i gromadzą materiał dowodowy umożliwiający prokuratorowi przedstawienie podejrzanym kolejnych zarzutów. Możliwe są w tej sprawie następne zatrzymania.

Previous Blisko kilogram amfetaminy i inne narkotyki przejęte przez kryminalnych
Next Oszuści "na wnuczka" w rękach policjantów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Znalazł i przekazał policjantom prawie 25000zł

Wzorową postawą wykazał się mieszkaniec Bydgoszczy, który znalazły na ulicy woreczek wypełniony pieniędzmi i przekazał go policji. Prawowity właściciel odzyskał prawie 25000 zł. Na początku kwietnia br. do Komisariatu Policji

Wiadomości 0 Comments

„Kryształowe serca” wręczone po raz pierwszy

„Kryształowe Serce” jest honorowym wyróżnieniem przyznawanym za wzorową i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców. W tym roku po raz pierwszy wyróżnieniem tym uhonorowano policjantów z komend miejskich i powiatowych policji.

Wiadomości 0 Comments

UCZNIOWIE Z BYDGOSZCZY I INOWROCŁAWIA NA WARSZTATACH TEMATYCZNYCH „POLICJANCI W SŁUŻBIE HISTORII”

W KWP w Bydgoszczy odbyły się wczoraj warsztaty tematyczne pt. „Policjanci w służbie historii”. IPN oraz KGP ogłosiły dla policyjnych klas mundurowych konkurs właśnie pod tym tytułem. Celem przedsięwzięcia jest

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!