Usiłowali włamywać się do bankomatów

Usiłowali włamywać się do bankomatów

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy po serii włamań do bankomatów, od razu przypuszczali, że w przestępstwach tych mogą działać te same osoby. Zaczęła się „mrówcza” praca mająca na celu ustalenie sprawców i rozpracowanie grupy przestępczej, której członkowie zajmowali się włamaniami do bankomatów.

W połowie maja (14.05) policjanci z Torunia otrzymali zgłoszenie o nieudanej próbie włamania do bankomatu w Przysieku. Na miejscu do działań włączyli się kryminalni z KWP w Bydgoszczy, a także policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Po dokładnym sprawdzeniu okolicy w lesie odnaleziono forda mondeo, którym najprawdopodobniej poruszali się włamywacze. W miejscu tym policyjny pies podjął trop i doprowadził policjantów na pobliskie pola, gdzie jak się okazało, zatrzymano 32-letniego mieszkańca Torunia, który okazał się jednym ze sprawców.

Dalsza praca policjantów pozwoliła na wytypowanie, a następnie zatrzymanie osób, które usiłowały włamać się do bankomatów.

Tego samego dnia popołudniu policjanci zatrzymali na ulicach Bydgoszczy kolejnego ze sprawców – 34-letniego Ukraińca.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. W prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Toruń Centrum Zachód śledztwie usłyszeli zarzuty usiłowania włamań do dwóch bankomatów w Przysieku i Toruniu przy ul. Ugory. Prokurator wnioskował o ich aresztowanie. Obaj decyzją sądu trafili do aresztu na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu w Toruniu policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy wspólnie z policjantami z Torunia zatrzymali trzeciego wspólnika, 31-letniego Ukraińca, który także usłyszał zarzut usiłowania włamania do bankomatu w Toruniu. Wobec niego prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru, zakazu opuszczania Polski i zatrzymaniu paszportu.

Z informacji, które posiadają policjanci wynika, że mężczyźni mogli usiłować włamać się do bankomatów także w Bydgoszczy, Solcu Kujawskim i Mikołajkach (woj. pomorskie). Stosowali różne metody. A to usiłowali wysadzić bankomat, a to wyrwać go i zabrać ze sobą, a nawet przy użyciu łomu go otworzyć. Za każdym razem nieudolnie.

Teraz policjanci analizują sprawy dot. włamań do bankomatów i gromadzą materiał dowodowy umożliwiający prokuratorowi przedstawienie podejrzanym kolejnych zarzutów. Możliwe są w tej sprawie następne zatrzymania.

Previous Blisko kilogram amfetaminy i inne narkotyki przejęte przez kryminalnych
Next Oszuści "na wnuczka" w rękach policjantów

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymany sprawca rozboju trafił do aresztu

Na dwa miesiące do aresztu trafił, zatrzymany przez policjantów z bydgoskich Wyżyn, 19-letni sprawca rozboju. Mężczyzna wraz ze swoim kolegą zaatakował pokrzywdzonego i ukradł mu telefon komórkowy oraz portfel z

Wiadomości 0 Comments

Uzależnienie od narkotyków. Globalny problem narkomanii

Powszechne błędne przekonanie o uzależnieniu od narkotyków polega na tym, że wpływa ono wyłącznie na życie użytkownika. Jednak myśl, że nie krzywdzą one nikogo oprócz siebie samych, jest wymówką, którą

Wiadomości 0 Comments

Wizyta sędziów i prokuratorów europejskich

Wczoraj (13.09.2018) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała spotkał się z prokuratorami oraz sędziami z Włoch, Francji, Rumunii, Litwy i Niemiec, którzy odbywają staż w Prokuraturze Okręgowej w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź