Urządzenie łazienki w piwnicy

Urządzenie łazienki w piwnicy

Zaaranżowanie pomieszczenia w piwnicy na dodatkową łazienkę jest ciekawym pomysłem, o którym myśli wielu ludzi. Z pozoru nie jest to łatwe zadanie, bowiem projekty domów często nie przewidują takiego rozwiązania. W dodatku trzeba nierzadko wykazać się sporą kreatywnością, aby w ciekawy i jednocześnie funkcjonalny sposób zaaranżować tak pomieszczenie. Nie jest to jednak nic niemożliwego. Istnieje wiele rozwiązań które można wdrożyć we własnym domu, aby stworzyć w piwnicy ciekawą i praktyczną łazienkę.

Łazienka w piwnicy – najważniejsze kwestie

Do największych wyzwań z jakimi spotkamy się w czasie urządzania łazienki w piwnicy może należeć konieczność zaplanowania na nowo całej sieci wodociągowej. Nie wszystkie pomieszczenia w piwnicy które nadają się na łazienkę posiadają odpowiednie połączenie z siecią. Jest to chyba najtrudniejsza przeszkoda, która generuje jednocześnie największe koszty. Właśnie z tego powodu wielu ludzi rezygnuje z góry z tego pomysłu.

Łazienka w piwnicy – korzyści

Istnieje mimo wszystko mnóstwo korzyści płynących z posiadania łazienki w piwnicy. Należy do tego ogromna wygoda, bowiem dodatkowa łazienka w przypadku wieloosobowej rodziny zawsze jest przydatna. Ponadto w piwnicy można urządzić wiele innych pomieszczeń, takich jak domowa sala kinowa czy siłownia. Łazienka znajdująca się w pobliżu takiego miejsca znacznie zwiększa naszą wygodę.

Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w kierunku zrealizowania takiego pomysłu powinna być konsultacja z hydraulikiem. Jedynie wykwalifikowana w tej dziedzinie osoba będzie w stanie ocenić, czy dane pomieszczenie w ogóle nadaje się na łazienkę i czy koszty przebudowania domowej sieci wodociągowej nie będą tu zbyt wysokie. Hydraulik będzie w stanie doradzić nam również w kwestii umiejscowienia łazienki. Z oczywistych powodów powinna ona znajdować się jak najbliżej istniejących już sieci wodociągowych, aby ograniczyć koszty. Warto pamiętać, że gruntowna przebudowa sieci w swoim domu może niekiedy wiązać się z koniecznością uzyskania na to dodatkowych pozwoleń.

Konieczne jest zaplanowanie również całego systemu wentylacji oraz odprowadzania wody. Warto pamiętać, że poziom wilgotności w piwnicy z reguły jest wysoki, a łazienka jedynie go podniesie. W przypadku piwnicy odpływ wody nie zawsze może działać na zasadzie grawitacji. Wiele zależy od głębokości, na jakiej znajduje się sieć kanalizacyjna. Jeśli nie jest ona wystarczająco głęboko, konieczne może być zastosowanie dodatkowych rozwiązań.

Na rynku dostępne są obecnie specjalne systemy hydrauliki alternatywnej, które pozwalają na rozwiązanie tego problemu. Ich zamontowanie nie jest trudne i nie wymaga żadnej ingerencji w istniejącą sieć kanalizacyjną – opierają się jedynie na systemie dodatkowych rur i pompie służącej do odprowadzania ścieków. Dzięki istniejącej obecnie technologii jesteśmy w stanie rozwiązać wszystkie problemy związane z urządzeniem łazienki w piwnicy. Wszystko zależy jedynie od naszej chęci i kreatywności. Dobry hydraulik zawsze będzie w stanie polecić nam odpowiednie dla nas rozwiązania.

Więcej na http://saniform.com.pl/wskazowki-dotyczace-przebudowy-piwnicy-lazienki_posf.a

Previous 3 Wskazówki dotyczące wyboru dobrej drukarni magazynów
Next Co powinnaś wiedzieć o badaniu cytologicznym

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SPOTKANIE W SPRAWIE ORGANIZACJI TURNIEJU UEFA EURO U21

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się pierwsze spotkanie robocze służb i instytucji zaangażowanych w organizację turnieju. Turniej Finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21

Wiadomości 0 Comments

BYDGOSCY POLICJANCI SZKOLILI KLASY POLICYJNE NA BIWAKU W WIELONKU

Uczniowie wszystkich klas policyjnych XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy byli w zeszłym tygodniu na trzydniowym biwaku integracyjnym w Wielonku. Dołączyli też do nich bydgoscy policjanci. Funkcjonariusze uczyli młodzież między innymi

Wiadomości 0 Comments

PRÓBOWAŁ UNIKNĄĆ POLICYJNEJ KONTROLI

Patrol z Fordonu zatrzymał 25-latka, który kierował pojazdem bez uprawnień. Mężczyzna próbował uniknąć policyjnej kontroli. Wstępne badania narkotesterem wykazało, że w jego organizmie znajduje się amfetamina oraz THC. Jeśli badania

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź