TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W ZS NR 21 W BYDGOSZCZY Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW ZE ŚRÓDMIEŚCIA

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W ZS NR 21 W BYDGOSZCZY Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW ZE ŚRÓDMIEŚCIA

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia uczestniczyli w Tygodniu Profilaktyki w Zespole Szkół nr 21 przy ul. Bałtyckiej w Bydgoszczy. Podczas codziennych wizyt w szkole mundurowi przeprowadzili cykl zajęć, w ramach których dyskutowali z uczniami o przemocy i agresji, subkulturach młodzieżowych, a także o zagrożeniach związanych z internetem.

Blisko trzystu uczniów spotkało się z policjantami ze Śródmieścia w ramach „Tygodnia Profilaktyki”. Poruszane podczas spotkań tematy dotyczyły przemocy i agresji, subkultur młodzieżowych oraz zagrożeń wynikających z użytkowania sieci internetowej.

W trakcie spotkań odbyła się również debata o tolerancji. W jej trakcie przedstawiciele różnych instytucji dbających o interesy i bezpieczeństwo ludzi bez względu na narodowość, kolor skóry czy wyznanie, wspólnie z nauczycielami, uczniami, jak również ich rodzicami próbowali odpowiedzieć  na pytanie : „czy jesteśmy tolerancyjni jako naród?”.

Jak to zazwyczaj na debacie zdania były podzielone. Pojawiło się wiele argumentów za i przeciw. Jednak uczestniczący w debacie uczniowie zgodnie twierdzili, że dla nich różnorodność kulturowa nie stanowi barier w nawiązywaniu relacji rówieśniczych. Nie jest również czynnikiem, który potęguje agresję czy izolowanie takiej osoby od grupy. Wręcz przeciwnie, wypowiadający się uczniowie twierdzili, że uczęszczający do szkoły ich koledzy o odmiennym kolorze skóry, narodowości czy wyznania wzbudzają w nich ciekawość i chęć poznania. Spotkanie  zakończyło się bardzo optymistycznie, a dyskusja wywołała wiele ciekawych refleksji.

Previous BYDGOSCY POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ PODPALEŃ SAMOCHODÓW
Next Nowy Bank z chwilówkami na 0%

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

AKCJA „SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ” W BYDGOSKIEJ KOMENDZIE

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy zorganizował zbiórkę krwi. Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”.

Wiadomości 0 Comments

Zgłoszenie świadka uratowało życie meżczyźnie

Mimo, że duże mrozy już ustąpiły to temperatura na zewnątrz, szczególnie w nocy jest nadal niska. W tym czasie nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy

Wiadomości 0 Comments

ROK 2017 ROKIEM HARCERSTWA BYDGOSKIEGO – Z UDZIAŁEM BYDGOSKICH POLICJANTÓW

W minioną sobotę (05.08.2017) na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się Festyn Harcerski z okazji 100-lecia harcerstwa bydgoskiego. Czynny udział w przedsięwzięciu wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź