Tłumaczenia dokumentów samochodowych

Tłumaczenia dokumentów samochodowych

To jest to! Ten wymarzony samochód jest nasz. Jesteśmy dumni, szczęśliwi, zadowoleni i nie możemy się doczekać, by pojechać naszym idealnym samochodem po polskich drogach. Zanim jednak do tego dojdzie, trzeba dopełnić pewnych formalności. I tu niezbędna okazuje się pomoc tłumacza.

Najczęściej tłumaczonymi dokumentami są umowa kupna-sprzedaży, dokument rejestracyjny oraz karta pojazdu (lub jego odpowiednik). Konieczne jest jednak uwzględnienie różnic wynikających ze specyfiki kraju pochodzenia naszego samochodu. Najlepiej zacząć od rozmowy telefonicznej do biura i przedstawienia szczegółów sprawy urzędnikowi. Następnie otrzymamy informację o rodzaju dokumentów, które będziemy musieli przetłumaczyć.

W każdym kraju znajduje się inny dowód rejestracyjny

Aby zarejestrować pojazd sprowadzony z Niemiec, tłumaczymy tzw. mały brief (Zulassungsbescheinigung Teil I) oraz duży brief (Zulassungsbescheinigung Teil II), a także umowę kupna lub fakturę.

W przypadku Francji będzie to dokument rejestracyjny (Certificat d & rsquo; immatriculation) oraz umowa (faktura).

W odniesieniu do Anglii – dowód rejestracji (V5c) oraz umowa (faktura).

W odniesieniu do samochodu ze Szwecji – dwuczęściowy dokument rejestracyjny (Registreringsbeviset) oraz umowa (faktura).

W Republice Czeskiej dowód techniczny (Technick & yacute; průkaz) i umowa (faktura), urzędy często wymagają również czeskiego dokumentu rejestracyjnego (Osvědčen & iacute; o registraci vozidla), natomiast dowód emisji, który można znaleźć również w zestawie dokumentów, nie jest konieczny do rejestracji.

W przypadku rejestracji samochodu z Holandii, oprócz dowodu rejestracyjnego (Kentekenbewijs) i umowy (faktury), należy przetłumaczyć tzw. RWD mały, czyli dowód wymeldowania pojazdu, oraz RWD duży, czyli dane osoby wywożącej pojazd z kraju.

Inne niezbędne dokumenty samochodowe, które muszą być przetłumaczone

Ponadto może być potrzebny dowód odprawy celnej, jeśli samochód pochodzi spoza Unii Europejskiej, oraz wyciąg ze świadectwa homologacji (lub decyzja o zwolnieniu pojazdu z niego). Ostatni punkt dotyczy motocykli, motorowerów, traktorów i nowych samochodów z silnikiem spalinowym. Upewnijmy się z wyprzedzeniem, czy sprzedawca wyposażył nas w komplet niezbędnych dokumentów.

Jeśli umowa kupna-sprzedaży została sporządzona w języku obcym, musi być przetłumaczona. Jeśli jest dwujęzyczna, powinna być poświadczona przez tłumacza przysięgłego . Większość urzędów rejestracji pojazdów wymaga takiego poświadczenia.

Etapy rejestracji samochodów

Po ukończeniu tłumaczenia dokumentów online, a my mamy je w rękach, można przejść do kolejnych etapów rejestracji samochodu. W przypadku sprowadzenia samochodu z zagranicy konieczne jest przeprowadzenie oględzin technicznych pojazdu, umówienie się najpierw w urzędzie celnym, następnie w urzędzie skarbowym i wydziale komunikacji, a na koniec ubezpieczenie samochodu. Jak widać, są pewne drogi do pokonania i formalności do załatwienia, jednak Polacy się nimi nie obrażają – nieważne, bardzo popularny jest wśród nas import samochodu z innych krajów.

http://targi-jezykowe.pl/a,nkpm

Previous Szybkie porady, które sprawią, że złożona ulotka będzie świetna
Next Cena oklejenia samochodu folią ppf

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Najlepsze tanie gadżety

Urządzenia technologiczne weszły w każdy aspekt naszego życia. A jeśli czujesz, że nie możesz bez nich żyć, nie jesteś sam. Spróbuj pomyśleć o życiu, w którym nie możesz już używać

Life&Style 0 Comments

Wskazówki dotyczące układu łazienki

Dobry układ jest niezbędny dla funkcjonalnej łazienki, która maksymalnie wykorzystuje swoją przestrzeń. Wykorzystaj te pomysły na aranżację łazienki, aby zaplanować swoją przestrzeń i stworzyć komfortową wannę, która spełni Twoje potrzeby.

Life&Style 0 Comments

Prezenty dla dzieci i nastolatków

Dzieci to prawdziwi miłośnicy prędkości. Jeżeli zatem szukamy dla nich niepowtarzalnego prezentu, warto zdecydować się na hulajnogę lub samochód na akumulator. Sprzęty te gwarantują nie lada frajdę. Na co zwrócić

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź