Telefon do 1500 zł

Telefon do 1500 zł

Do niedawna w świadomości Europejczyków funkcjonowało przekonanie, że chińskie towary są niskiej jakości. Dziś doskonale wiemy, że produkty z państwa środka dorównują tym wytwarzanym w Europie czy w USA. Najnowszym towarem, który zalewa rynki sklepów w Europie, są telefony do 1500 złotych z Chin.

Czemu chińskie telefony są tanie?

Wynagrodzenie pracowników w Chinach jest znacznie niższe niż w krajach rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone, Japonia czy Korea Południowa. Chińskie telefony są często składane z chińskich komponentów, które są również tańsze niż ich zachodnie odpowiedniki. Dziś światowi liderzy w produkcji telefonów komórkowych już powoli zaczynają kupować części od Chińczyków. W ekonomii istnieje coś takiego jak płacenie za markę. Jeśli producent przez dziesięciolecia pracował nad stworzeniem nienagannej reputacji, może sobie pozwolić na nieznaczne podniesienie ceny bez wyraźnego powodu – a konsument nadal będzie kupował jego produkt. Konkurent z Chin może mieć te same wysokiej jakości i trwałe produkty, jednak klienci jeszcze o tym nie wiedzą, więc jedynym sposobem wejścia na rynek jest obniżenie kosztów.

Sprawdź: Jaki telefon do 1500 zł wybrać?  >>

Wreszcie należy wziąć pod uwagę główne prawo gospodarki – masowa podaż zmniejsza popyt konsumpcyjny. Sztandarowa linia promowanych wybitnych firm jest wciąż zaprojektowana dla ludzi zamożnych. Większość chińskich telefonów komórkowych jest skierowana do mas. Być może nie mają wbudowanego aparatu, który pozwala uzyskać wysokiej jakości zdjęcia nocnego nieba, ale różnica w cenie jest oszałamiająca.

Jaki telefon wybrać?

Pierwszym kryterium zawsze powinna być zgodność z własnymi potrzebami. Jeśli chcesz robić świetne zdjęcia bezpośrednio na smartfonie, nie powinieneś wybierać aparatu z 3-megapikselowym aparatem, choć jest oczywiste, że będzie tańszy. Starając się wydawać mniej, uważaj, aby nie kupić czegoś, co nie jest przydatne. Zwróć uwagę na markę. Nie jest to najważniejszy wskaźnik, ale jeśli wielu znajomych spotyka te same telefony, oznacza to, że jest popyt na pewne cechy, a ich rozpowszechnienie gwarantuje prostą procedurę naprawy w przypadku awarii. Mało znana marka nie oznacza, że gadżet jest zły, ale mogą wystąpić problemy z usługą naprawy. Jeśli smartfon działa na Androidzie, wówczas specyfika usługi dotyczy raczej marki systemu operacyjnego niż producenta. Każdy producent ma zarówno dobre, jak i nieudane modele. Słynna firma może wypuścić jedno bardzo krytykowane urządzenie, podczas gdy nieznana chińska firma może wręcz przeciwnie, wysadzić rynek swoim przełomowym produktem, a po nim nadal będzie wypuszczać przeciętne telefony. Wskazane jest znalezienie recenzji na temat tego urządzenia, charakteryzującą je pod różnymi kątami. Nie wyciągaj wniosków na podstawie jednej opinii, zbieraj ich jak najwięcej. Pamiętaj, że taniość również powinna mieć limit. Poszukaj modeli innych producentów o podobnej funkcjonalności i porównaj ceny. Jeśli różnica w kosztach jest zbyt duża, nawet w porównaniu z najbliższym konkurentem, warto dokładnie przemyśleć, w jaki sposób tej firmie udało się posunąć tak daleko i dlaczego inne firmy nie podążają za jej przykładem.

Previous Miliony czekają na innowatorów w konkursie Szybka Ścieżka. Eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju podpowiedzą w Bydgoszczy, jak sięgnąć po dofinansowanie
Next Drukarnia online - typy materiałów reklamowych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK W SZEWCACH W POWIECIE RADZIEJOWSKIM

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano w Szewcach na drodze wojewódzkiej nr 266. Śmierć poniósł kierujący fiatem cinquecento. Sprawę, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają radziejowscy policjanci. Do zdarzenia doszło dzisiaj (4.07.17) 

Wiadomości 0 Comments

SPOTKANIE W SPRAWIE ORGANIZACJI TURNIEJU UEFA EURO U21

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się pierwsze spotkanie robocze służb i instytucji zaangażowanych w organizację turnieju. Turniej Finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21

Wiadomości 0 Comments

Amfetamina ukryta w pudełku śniadaniowym

Policjanci z bydgoskiej komendy zatrzymali 30-latka i jego 19-letnią koleżankę, którzy przewozili narkotyki. W pojeździe, którym para jechała kryminalni zabezpieczyli 78 gramów amfetaminy. Ostatecznie zarzuty usłyszał 30-latek, który przyznał, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź