Space plan, czyli jak zaaranżować biuro w Bydgoszczy?

Space plan, czyli jak zaaranżować biuro w Bydgoszczy?

Planując aranżację przestrzeni biurowej, często już na samym starcie czujemy się zagubieni. W zależności od wielkości i struktur personalnych firmy, stoją przed nami wyzwania wydzielenia stref do pracy, stref socjalnych, technicznych, a także zakupu wyposażenia. Choć o funkcjonalne meble biurowe w Bydgoszczy nietrudno, to już w kwestii aranżacji najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty. Na rynku lokalnym znajdziemy ich wielu, a dobrze zaprojektowany space plan może zaoszczędzić nam wiele czasu, nerwów i – paradoksalnie – pieniędzy. Pamiętajmy, że każda zła decyzja podjęta na etapie projektowania biura, będzie w negatywny sposób odbijała się na komforcie i efektywności pracy. Natomiast zmiany wprowadzane po zakończeniu prac, to zawsze dodatkowe koszty, których możemy uniknąć już na samym początku inwestycji.

Co to jest space plan?

Space plan to nic innego jak usługa oferowana przez biura projektowe, mająca na celu możliwie najbardziej efektywne wykorzystanie przestrzeni. Przy zachowaniu zasad ergonomii, estetyki i panujących zasad budowlanych, profesjonaliści tworzą projekt aranżacji biura, który powinien spełnić oczekiwania zarówno pracowników, jak również ewentualnych klientów firmy. Zamówienie usługi wykonania space planu w profesjonalnym biurze projektowym może uchronić nas przed popełnieniem mniejszych, bądź większych błędów w wydzielaniu stref funkcjonalnych w przestrzeni, którą chcemy zagospodarować. Jest to niezwykle ważne, gdyż prawidłowe wykorzystanie każdego centymetra kwadratowego może znacznie usprawnić pracę.

Choć nadal pokutuje przekonanie, że usługa wykonania space planu sprawdza się jedynie przy zagospodarowywaniu dużych pomieszczeń biurowych, jest to istotny aspekt również przy niewielkich powierzchniach.

Bez biura projektowego ani rusz?

W Bydgoszczy znajdziemy wiele biur projektowych czy samodzielnych architektów, którzy z zachowaniem panujących standardów i zasad estetycznych, zaprojektują dla nas przestrzeń biurową. Wiele takich firm współpracuje z producentami lub salonami wyposażenia wnętrz, aby w swoim projekcie umieszczać konkretne kolekcje meblowe oraz dodatkowe elementy, takie jak na przykład ścianki działowe czy parawany tekstylne.

Jeżeli zależy nam na kompleksowej usłudze, a interesują nas meble biurowe w Bydgoszczy, to pojawiła się ostatnio możliwość skorzystania z showroomu https://wuteh.com.pl/showroom-bydgoszcz/. To doskonałe rozwiązanie, które pozwoli na zaoszczędzenie czasu. W jednym miejscu znajdziemy bowiem przykładowe aranżacje przestrzeni biurowych, będziemy mogli złożyć zamówienie na konkretne meble, a także zyskamy możliwość skorzystania z usług projektowych. Oczywiście, jeżeli posiadamy niezbędną wiedzę, a budżet chcemy wykorzystać na inne potrzeby, przygotowaniem space planu możemy zająć się samodzielnie. Należy jednak wówczas pamiętać o wielu ważnych aspektach.

Space plan – o czym pamiętać?

Przede wszystkim są to przepisy określone w prawie budowlanym. Musimy je respektować podobnie jak zasady BHP, gdyż w momencie inspekcji będziemy z powyższych działań rozliczeni. Staniemy też przed wyzwaniem zachowania praw ergonomii, gdyż ich zlekceważenie może powodować straty związane z obniżeniem efektywności w pracy. Przyda się również myślenie twórcze, gdyż wiele przestrzeni możemy wykorzystać w nieoczywisty sposób i zyskać na przykład dodatkowe miejsca do przechowywania.

Na koniec pozostaje kwestia estetyki, która według dzisiejszych standardów jest niezwykle istotna. Lepiej i sprawniej pracuje się w pomieszczeniach o przyjaznych dla oka barwach czy formach. Pamiętajmy też o spójnym wystroju, który nie będzie rozpraszał naszej uwagi, a na klientach wywrze pozytywne wrażenie. Na szczęście, ciekawe meble biurowe w Bydgoszczy są łatwo dostępne, a wybór jest ogromny. Zachowanie estetyki wnętrza nie powinno więc stanowić problemu.

Tworzenie space planu to duże wyzwanie. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby podołać mu samodzielnie, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Pamiętajmy, że w raz zaaranżowanej przestrzeni biurowej przyjdzie nam pracować przez lata. Warto więc, aby była ona przyjazna w kategoriach ergonomiczno – estetycznych.

Previous Segregatory - potrzebne w domu i w biurze
Next Kilka słów o stomatologii zachowawczej, czyli dlaczego warto postawić na profilaktykę

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Największe szanse na sukces mają start-upy zakładane przez wizjonerów

Przedsiębiorcy zakładający start-upy różnią się sposobem podejmowania decyzji, stopniem zaangażowania w firmę i strategią rynkową. Zespół naukowców z Akademii Leona Koźmińskiego wytypował cztery podstawowe grupy start-upowców: testerów, wizjonerów, replikatorów i partnerów. Z badania wynika,

Strefa Biznesu 0 Comments

Wyposażenie biura w skoroszyty – funkcjonalność wynikiem estetyki?

Wyposażenie biura to temat-rzeka, w którym każda wypowiadająca się osoba ma co najmniej trzy sprzeczne ze sobą opinie. Spowodowane jest to prostym faktem klęski urodzaju, jaki na rynku biurowych akcesoriów

Strefa Biznesu 0 Comments

Rośnie rola marketingu w firmach

Powszechny dostęp do technologii mobilnych i internetu wykreował nowy typ konsumenta, który z jednej strony jest bardziej świadomy swoich decyzji, a z drugiej pozostawia po sobie tysiące śladów w przeglądarkach, aplikacjach i systemach transakcyjnych. To

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź