Skorzystaj z możliwości jakie daje urząd skarbowy online

Skorzystaj z możliwości jakie daje urząd skarbowy online

Co roku rośnie liczba osób, które składają roczne zeznania podatkowe PIT przez Internet. Urząd skarbowy online umożliwia nie tylko rozliczenie podatku ale także przesłanie do wybranego urzędu zapytania, wniosku lub skargi. Korzystając z Internetu, możemy za jego pośrednictwem przesłać do urzędu podanie, kierując je do elektronicznej skrzynki podawczej w systemie ePUAP (skrót od Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) lub na adres mailowy właściwego organu podatkowego.

Dzięki platformie ePUAP możesz załatwić niektóre sprawy urzędowe bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie za pośrednictwem platformy ePUAP można załatwić te sprawy, które udostępnia do realizacji drogą elektroniczną wybrany organ podatkowy. W niektórych przypadkach możliwe jest przesłanie w ten sposób podań z prośbą o zastosowanie ulgi w spłacie podatku lub wniosku o wydanie zaświadczenia przez urząd skarbowy. Użytkownicy platformy ePUAP muszą mieć założone konto i uzyskać profil zaufany, czyli odpowiednik e-podpisu, potwierdzającego tożsamość podatnika. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa przepływu danych i pewność, że nikt się pod nas nie podszywa. Profil będzie potrzebny przy potwierdzeniu podpisu składanego na dokumentach elektronicznych kierowanych do urzędu skarbowego.

Żeby uzyskać profil zaufany, trzeba ze swojego konta na ePUAP wysłać wniosek, podpisać go i potwierdzić w wybranym punkcie potwierdzającym. Lista takich punktów jest długa. Obecnie znajduje się na niej ponad 900 punktów rozsianych na terenie całego kraju. Są to między innymi urzędy marszałkowskie i urzędy gmin a także terenowe oddziały ZUS i urzędy skarbowe. Urząd skarbowy online oraz proces składania rocznego zeznania podatkowego przez Internet z roku  na rok zyskuje wśród podatników na popularności. Ministerstwo Finansów wprowadza nowoczesne metody i zachęca do skorzystania z  programów ułatwiających podatnikowi  wybór formularza  wraz z załącznikami, rozliczenie online zobowiązania podatkowego i przesłanie go do właściwego urzędu skarbowego w wersji elektronicznej. Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej, odwiedzają  urząd skarbowy online raz w roku, przy okazji składania zeznania podatkowego PIT. Na stronie Ministerstwa Finansów w połowie marca będzie dostępna usługa PFR (Pre-Filled Tax Return, czyli wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe), która ma na celu jeszcze większe ułatwienie rozliczenia rocznego dzięki przygotowaniu propozycji zeznania podatkowego w oparciu o dane uzyskane od pracodawców, ZUS i domów maklerskich.Z  PFR można skorzystać lub nie. Jest to tylko propozycja. Najpopularniejszą deklaracją jest PIT 37 online, a także PIT 36 i PIT 28.

Rozliczenie online ułatwi program polecany przez Ministerswto Finansów,  znajdujący się na www.mf.gov.pl  lub  jeden w wielu bezplatnych programów, dostępnych na stronach firm z branży podatkowej. Rekomendujemy bezpłatny, bezpieczny, szybki i  łatwy w obłudze PITax.pl, który zadba o to, żebyś skorzystał ze wszystkich przysługujących Ci ulg podatkowych i otrzymał możliwie największy zwrot podatku. PITax.pl jest bezpiecznym programem służącym do rozliczenia rocznego zobowiązania podatkowego. Transmisję danych na serwer PITaxa zabezpiecza technika z certyfikatem najwyższej klasy.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

Previous POLICYJNI "WODNIACY" ZATRZYMALI TRZY OSOBY Z NARKOTYKAMI
Next BYDGOSCY POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ PODPALENIA SAMOCHODÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia uratowali kobietę

Dzięki szybkiej reakcji policjanci z bydgoskiego Śródmieścia przywrócili czynności życiowe kobiecie, która jadąc samochodem zatrzymała się na środku skrzyżowania. Dzięki przeprowadzonej przez st. post. Patryka Theuss i st. post. Przemysława

Wiadomości 0 Comments

Jak konserwować przekładnie łańcuchowe?

W wielu pojazdach bardzo ważnym elementem jest przekładnia łańcuchowa. Jest ona typem przekładni mechanicznej mającym charakter cięgnowy. W roli cięgna występuje oczywiście łańcuch. W przekładniach łańcuchowych stosowane są różne rodzaje

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ĆWICZYLI UMIEJĘTNOŚCI NA MOTORACH

Funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki”, jak co roku, szkolili techniki jazdy na motocyklach. Policjanci „odświeżyli” po zimie zarówno swoje umiejętności, tak samo jak te szybkie maszyny. Wkrótce motocykle będą patrolować najbardziej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź