Skorzystaj z możliwości jakie daje urząd skarbowy online

Skorzystaj z możliwości jakie daje urząd skarbowy online

Co roku rośnie liczba osób, które składają roczne zeznania podatkowe PIT przez Internet. Urząd skarbowy online umożliwia nie tylko rozliczenie podatku ale także przesłanie do wybranego urzędu zapytania, wniosku lub skargi. Korzystając z Internetu, możemy za jego pośrednictwem przesłać do urzędu podanie, kierując je do elektronicznej skrzynki podawczej w systemie ePUAP (skrót od Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) lub na adres mailowy właściwego organu podatkowego.

Dzięki platformie ePUAP możesz załatwić niektóre sprawy urzędowe bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie za pośrednictwem platformy ePUAP można załatwić te sprawy, które udostępnia do realizacji drogą elektroniczną wybrany organ podatkowy. W niektórych przypadkach możliwe jest przesłanie w ten sposób podań z prośbą o zastosowanie ulgi w spłacie podatku lub wniosku o wydanie zaświadczenia przez urząd skarbowy. Użytkownicy platformy ePUAP muszą mieć założone konto i uzyskać profil zaufany, czyli odpowiednik e-podpisu, potwierdzającego tożsamość podatnika. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa przepływu danych i pewność, że nikt się pod nas nie podszywa. Profil będzie potrzebny przy potwierdzeniu podpisu składanego na dokumentach elektronicznych kierowanych do urzędu skarbowego.

Żeby uzyskać profil zaufany, trzeba ze swojego konta na ePUAP wysłać wniosek, podpisać go i potwierdzić w wybranym punkcie potwierdzającym. Lista takich punktów jest długa. Obecnie znajduje się na niej ponad 900 punktów rozsianych na terenie całego kraju. Są to między innymi urzędy marszałkowskie i urzędy gmin a także terenowe oddziały ZUS i urzędy skarbowe. Urząd skarbowy online oraz proces składania rocznego zeznania podatkowego przez Internet z roku  na rok zyskuje wśród podatników na popularności. Ministerstwo Finansów wprowadza nowoczesne metody i zachęca do skorzystania z  programów ułatwiających podatnikowi  wybór formularza  wraz z załącznikami, rozliczenie online zobowiązania podatkowego i przesłanie go do właściwego urzędu skarbowego w wersji elektronicznej. Podatnicy nieprowadzący działalności gospodarczej, odwiedzają  urząd skarbowy online raz w roku, przy okazji składania zeznania podatkowego PIT. Na stronie Ministerstwa Finansów w połowie marca będzie dostępna usługa PFR (Pre-Filled Tax Return, czyli wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe), która ma na celu jeszcze większe ułatwienie rozliczenia rocznego dzięki przygotowaniu propozycji zeznania podatkowego w oparciu o dane uzyskane od pracodawców, ZUS i domów maklerskich.Z  PFR można skorzystać lub nie. Jest to tylko propozycja. Najpopularniejszą deklaracją jest PIT 37 online, a także PIT 36 i PIT 28.

Rozliczenie online ułatwi program polecany przez Ministerswto Finansów,  znajdujący się na www.mf.gov.pl  lub  jeden w wielu bezplatnych programów, dostępnych na stronach firm z branży podatkowej. Rekomendujemy bezpłatny, bezpieczny, szybki i  łatwy w obłudze PITax.pl, który zadba o to, żebyś skorzystał ze wszystkich przysługujących Ci ulg podatkowych i otrzymał możliwie największy zwrot podatku. PITax.pl jest bezpiecznym programem służącym do rozliczenia rocznego zobowiązania podatkowego. Transmisję danych na serwer PITaxa zabezpiecza technika z certyfikatem najwyższej klasy.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

Previous POLICYJNI "WODNIACY" ZATRZYMALI TRZY OSOBY Z NARKOTYKAMI
Next BYDGOSCY POLICJANCI ZATRZYMALI SPRAWCĘ PODPALENIA SAMOCHODÓW

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kryminalni ze śródmieścia zatrzymali sprawcę rozboju. Sąd aresztował go na 3 miesiące

Na trzy miesiące do aresztu trafił 38-latek, którego zatrzymali policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Mężczyzna ponad dwa tygodnie temu pobił i okradł 61-letniego bydgoszczanina. Działania śródmiejskich kryminalnych doprowadziły do jego ustalenia

Wiadomości 0 Comments

POSZUKIWANY 25-LETNI MARIUSZ JAGIELSKI

Policjanci z Golubia-Dobrzynia poszukują 25-letniego Mariusza Jagielskiego. Dziś ( 01.03.2017r.) Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu wydał za mężczyzną list gończy. Zezwolił także na publikację wizerunku i danych osobowych 25-latka. Policjanci z

Wiadomości 0 Comments

Funkcjonariusze zlikwidowali kolejny punkt z „jednorękimi bandytami”

Bydgoscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczością gospodarczą i korupcją wspólnie z soleckimi policjantami i funkcjonariuszami KAS zlikwidowali trzy automaty do gier hazardowych. „Jednorękich bandytów” zabezpieczyli w lokalu gastronomicznym w Solcu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!