Przejście do długoterminowego stosowania opioidowych środków przeciwbólowych w badaniu CDC

Przejście do długoterminowego stosowania opioidowych środków przeciwbólowych w badaniu CDC

W nowym badaniu przyjrzano się temu, w jaki sposób pierwsza recepta na lek przeciwbólowy na opioidy wpływa na ich szanse na długotrwałe używanie opioidów. Przegląd akt pacjentów, obejmujący około 1,3 mln osób w latach 2006-2015, śledził losy pacjentów, u których nie odnotowano przypadków nadużywania opioidów od momentu przepisania pierwszego opioidu.

Wyniki badania nie były zaskoczeniem – im dłuższy czas trwania pierwszej recepty na opioidy, tym większe prawdopodobieństwo, że pacjent będzie przyjmował opioidy jeszcze rok później.

Ale naukowcy, pod kierownictwem Bradleya Martina z University of Arkansas for Medical Science, byli w stanie ilościowo określić przejście do przewlekłego stosowania opioidów.

Badanie wykazało, że prawdopodobieństwo stania się długotrwałym użytkownikiem opioidów jest ustalone wcześnie, na podstawie wielu czynników, w tym jak długo trwa początkowa recepta i czy pacjent dostaje kolejne. Ci, którzy otrzymali tylko jednodniową dostawę środków przeciwbólowych z pierwszą receptą na opioidy, mieli 6% szans na kontynuowanie terapii opioidowej przez rok lub dłużej.

Choć według Martina pierwsze recepty na opioidy, które dają 30-dniową dawkę, są rzadkie, to jednak mogą zwiększyć szanse na to, że będzie można polegać na środkach przeciwbólowych przez co najmniej rok o 45%. Badacze zauważyli, że tylko 7% badanej próby otrzymywało recepty długoterminowe – większość pacjentów otrzymywała jednorazowo receptę na leki przeciwbólowe na okres jednego tygodnia.

A wśród tych, którzy dostali dolewkę, 1 na 7 brał jeszcze rok później opioidy.

Martin i jego współpracownicy mają nadzieję, że ich analiza pomoże lekarzom dokonywać mądrzejszych wyborów przy przepisywaniu opioidowych środków przeciwbólowych. Nadmierne przepisywanie silnych leków zostało poddane analizie, ponieważ liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem stale rosła w ciągu ostatniej dekady. CDC podała, że liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem związanym z przepisywaniem opioidów na receptę zwiększyła się czterokrotnie od 1999 roku. Od tego czasu ponad 183 000 osób zmarło na skutek przedawkowania związanego z opioidami wydawanymi na receptę.

W ubiegłym roku CDC wydała nowe wytyczne dla lekarzy przepisujących opioidy na receptę w odpowiedzi na rosnącą epidemię uzależnienia od heroiny i leków przeciwbólowych na receptę w Stanach Zjednoczonych. Wytyczne, które skupiają się na leczeniu bólu przewlekłego, a nie na nowotworach, opiece paliatywnej czy opiece po zakończeniu życia, podkreślają, że lekarze powinni starać się przepisywać leki przeciwbólowe nie zawierające opioidów, gdy tylko jest to możliwe. A jeśli pacjent potrzebuje opioidów, CDC zaleca rozpoczęcie leczenia od najniższej możliwej dawki.

Więcej informacji odnośnie uzależnień od leków znajdziesz na https://wyjsciezlekomanii.pl/

Previous 7 Nieprzebadanych funkcji smartfonu
Next W jaki sposób wyczyścić ceramiczne płytki używając zmywacza do fug?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wskazówki dotyczące układu łazienki

Dobry układ jest niezbędny dla funkcjonalnej łazienki, która maksymalnie wykorzystuje swoją przestrzeń. Wykorzystaj te pomysły na aranżację łazienki, aby zaplanować swoją przestrzeń i stworzyć komfortową wannę, która spełni Twoje potrzeby.

Life&Style 0 Comments

Uzależnienie od narkotyków (zaburzenia związane z używaniem substancji)

Uzależnienie od narkotyków, zwane również zaburzeniem narkomanii, jest chorobą, która wpływa na mózg i zachowanie danej osoby i prowadzi do niemożności kontrolowania używania legalnych lub nielegalnych narkotyków lub leków. Substancje

Life&Style 0 Comments

Czym jest leczenie uzależnienia od narkotyków?

Leczenie antynarkotykowe ma na celu pomóc osobom uzależnionym w zaprzestaniu nałogowego poszukiwania i używania narkotyków. Leczenie może odbywać się w różnych warunkach, przybierać wiele różnych form i trwać przez różne

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź