Prezenty dla dzieci i nastolatków

Prezenty dla dzieci i nastolatków

Dzieci to prawdziwi miłośnicy prędkości. Jeżeli zatem szukamy dla nich niepowtarzalnego prezentu, warto zdecydować się na hulajnogę lub samochód na akumulator. Sprzęty te gwarantują nie lada frajdę. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Hulajnoga dla dzieci

Hulajnoga może być świetnym prezentem nie tylko dla dziecka, które lubi spędzać czas na zewnątrz, ale również malucha, który z tą aktywnością jest na bakier. Taki podarunek na pewno zachęci go do częstszego wychodzenia na dwór.

Hulajnoga gwarantuje nie lada frajdę. Nie jest to jednak tylko zwykła zabawka. Jazda na tym sprzęcie wspomaga bowiem rozwój dziecka. Doskonale kształtuje zmysł równowagi i ćwiczy zachowanie prawidłowej postawy ciała. Na hulajnodze trzeba bowiem jeździć wyprostowanym. Co więcej, jazda na hulajnodze uczy dziecko zależności przestrzennych i rozpoznawania konkretnych odległości.

Dzięki tej aktywności maluch nie tylko poprawia swoją formę fizyczną, ale również ćwiczy kontrolę nad własnym ciałem. Uczy się również zręczności i szybkiego reagowania na pojawiające się przeszkody. Wszystko to sprawia, iż hulajnoga to doskonały prezent dla dziecka w każdym wieku.

Aby jednak podarunek był trafiony, musimy odpowiednio dobrać sprzęt. Podczas jego zakupu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby urządzenie:

 • było dostosowane do wieku i wzrostu dziecka – to właśnie te dwie kwestie należy wziąć pod uwagę, przy wyborze hulajnogi. Jeżeli kupimy zbyt mały lub zbyt duży sprzęt, maluch może szybko się nim zniechęcić. Nawet jeżeli wsiądzie na hulajnogę, jazda nieodpowiednim urządzeniem może być dla niego niekomfortowa, a nawet niebezpieczna, czego na pewno chcemy uniknąć.

Na rynku dostępne są hulajnogi, na których dzieci mogą jeździć już po ukończeniu 1. roku życia. Zwykle tego typu produkty wyposażone są w siedziska, dzięki czemu pojazd może być używany jako jeździk. Gdy maluch nieco podrośnie, wystarczy zdemontować siedzisko, aby zyskać klasyczną hulajnogę.

Wybierając sprzęt, zwróćmy uwagę na to, czy został on wyposażony w regulację wysokości kierownicy. Wówczas będziemy mogli dostosowywać hulajnogę do zmieniających się potrzeb dziecka,

 • miało odpowiednią konstrukcję – hulajnoga musi być wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym lekka, tak aby dziecko mogło nią bez problemów manewrować, samodzielnie prowadzić i swobodnie przenosić z miejsca na miejsce. Tylko wówczas sprzęt nie stworzy zagrożenia, nawet jeśli przypadkowo przewrócić się na malucha.

Niezwykle ważną kwestią jest to, aby rączki kierownicy były pokryte materiałem antypoślizgowym, dzięki czemu dziecko będzie mogło pewnie sterować sprzętem. Dobrym materiałem jest pianka, która oprócz właściwości antypoślizgowych doskonale chroni dziecięce dłonie przed otarciami.

Kolejnym aspektem, który wpływa na konstrukcję hulajnogi, jest liczba kół. Na rynku znajdziemy standardowe hulajnogi dwukołowe oraz hulajnogi trójkołowe. Te drugie dedykowane są najmłodszym dzieciom, gdyż taka budowa ułatwia zachowanie równowagi. Gdy maluch opanuje sztukę jazdy na pojeździe trójkołowym, możemy zdecydować się na klasyczny wariant,

 • miało odpowiednie koła – w przypadku małego dziecka wystarczające będą koła o niedużej średnicy, wykonane z poliuretanu. Pamiętajmy jednak, iż materiał ten sprawdza się wyłącznie na twardej nawierzchni. Jeżeli wiemy, iż dziecko będzie wykorzystywać hulajnogę także po bardziej zróżnicowanym terenie, lepiej zdecydować się na model z większymi kołami wykonanymi z kauczuku.

Decydując się na zakup hulajnogi dla dziecka, warto również zwrócić uwagę na podest. Powinien on być stabilny. Wówczas trudniej będzie o przewrotkę.

Samochód na akumulator

To kolejny prezent, który zagwarantuje dziecku nie lada frajdę, a przy okazji zachęci do spędzania czasu poza domem. Nie musimy się obawiać, iż zabawka ta wyrządzi maluchowi jakąkolwiek krzywdę. Jest bowiem w pełni bezpieczna. Pamiętajmy jednak, aby wybrać sprzęt, który odpowiada wiekowi dziecka.

Wybierając samochód na akumulator, warto lepiej przyjrzeć się:

 • sposobowi zasilania samochodu – istnieje co najmniej kilka możliwości. Zdecydować możemy się zarówno na jeden akumulator, jak i dwa. Wśród najczęściej spotykanych opcji wymienia się:
 • 12 V akumulator o pojemności 7 Ah,
 • dwa akumulatory 6 V o pojemności 7 Ah,
 • dwa akumulatory 12V o pojemności 7 Ah,
 • akumulator 12 V o pojemności 4,5 Ah,
 • akumulator 12 V o pojemności 10 Ah.

Co to jednak w praktyce oznacza? Otóż tyle, że im większa pojemność akumulatora, tym samochód będzie w stanie dłużej jeździć na jednym ładowaniu. Wyższe napięcie zaś umożliwia osiąganie większych prędkości.

 • konstrukcji – na rynku znajdziemy zarówno modele jednoosobowe, jak i dwuosobowe. Te pierwsze cieszą się większą popularnością. Z uwagi na fakt, iż dźwigają ciężar tylko jednego kierowcy, zwykle są w stanie rozwijać większe prędkości. Modele dwuosobowe są idealne dla rodzeństwa,
 • obudowie – powinna ona być wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, błoto czy też promienie słoneczne. Nie powinna również mieć jakichkolwiek ostrych krawędzi, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć.

Jeżeli obawiamy się, iż nasze dziecko mogłoby rozwijać zbyt duże prędkości, warto zdecydować się na samochód wyposażony w pilot do zdalnego sterowania. Umożliwia on dorosłym nie tylko kontrolę nad poczynaniami dziecka, ale również nie lada frajdę.

Podsumowując, zarówno hulajnoga, jak i samochód na akumulator to doskonałe pomysły na prezent, zwłaszcza dla wielbiciela prędkości. Gwarantują one świetną zabawę na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że są aż tak uwielbiane przez dzieci. Decydując się na nie, na pewno zyskamy wdzięczność malucha.

Previous Zatrzymany do sprawy pożaru w Inowrocławiu
Next Kryminalni zabezpieczyli kolejne dopalacze

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Dlaczego spożywać chlorofil w płynie?

Pewnie większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że to chlorofil odpowiada za to, że rośliny są zielone. Również coraz większa jest świadomość Polaków, że chlorofil ma zbawienny wpływ na

Life&Style 0 Comments

Historia konopi indyjskiej – co warto o niej wiedzieć?

Konopie indyjskie to gatunek rośliny z rodziny konopiowatych, który wielu osobom kojarzy się bardzo jednoznacznie – z narkotykami. Tymczasem w tej chwili o konopiach mówi się coraz więcej jako o

Life&Style 0 Comments

O tej porze roku włosy i skóra głowy narażone są na działanie zmiennych temperatur

Pod czapką skóra przegrzewa się i gruczoły łojowe pracują intensywniej, dlatego włosy łatwo się przetłuszczają, nasila się skłonność do łupieżu, może się również pojawić łojotok. Dodatkowo włosy są bardziej podatne na

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!