POLICJANCI WSPÓLNIE Z INNYMI SŁUŻBAMI KONTROLOWALI PUNKTY SKUPU ZŁOMU

POLICJANCI WSPÓLNIE Z INNYMI SŁUŻBAMI KONTROLOWALI PUNKTY SKUPU ZŁOMU

Kolejny już raz bydgoscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, Straży Miejskiej oraz pracownikiem Urzędu Miasta w Bydgoszczy przeprowadzili działania w ramach programu prewencyjnego „Kruszec”. W ramach akcji patrole sprawdzały legalność funkcjonowania skupów złomu, sposób przyjmowania i ewidencjonowania odpadów, szczególnie tych mogących pochodzić z przestępstwa.

Opisywane działania przeprowadzone były wczoraj (16.03.2017) na terenie Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Ukierunkowane były na ujawnianie punktów skupu złomu działających bez wymaganych zezwoleń, ale także ich kontroli pod kątem prawidłowego przyjmowania, ewidencjonowania odpadów oraz ujawniania przedmiotów metalowych mogących pochodzić z przestępstwa. W działaniach uczestniczyli dzielnicowi z komisariatów Policji w Bydgoszczy i powiecie, funkcjonariusze Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy, pracownik Wydziału Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta w Bydgoszczy.

Celem działań było ograniczenie liczby zdarzeń dotyczących kradzieży elementów metalowych, a także zobligowanie właścicieli punktów skupu złomu do prawidłowego prowadzenia dokumentacji związanej z obrotem złomem w celu ewentualnej możliwości zidentyfikowania sprawców kradzieży.

W ramach działań funkcjonariusze skontrolowali 51 punktów skupu złomu, wylegitymowali 48 osób, przeprowadzili trzy kontrole pojazdów oraz pięć kontroli bagaży. Ponadto pouczyli trzy osoby oraz nałożyli jeden mandat karny.

Wspólne kontrole skupów złomu przeprowadzone przez bydgoskich policjantów z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Straży Miejskiej w Bydgoszczy mają charakter prewencyjny, przyczyniają się do ograniczenia popełniania przestępstw i będą w przyszłości kontynuowane.

Previous SPOTKANIE W SPRAWIE ORGANIZACJI TURNIEJU UEFA EURO U21
Next 1,5 TONY NIELEGALNEGO TYTONIU ZABEZPIECZYLI ŻNIŃSCY MUNDUROWI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Wizyta sędziów i prokuratorów europejskich

Wczoraj (13.09.2018) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała spotkał się z prokuratorami oraz sędziami z Włoch, Francji, Rumunii, Litwy i Niemiec, którzy odbywają staż w Prokuraturze Okręgowej w

Wiadomości 0 Comments

Zgłoszenia w kategorii „bezdomność” na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa trafiły do dzielnicowego

Dzielnicowy z komisariatu w bydgoskim Śródmieściu otrzymał niecodzienne zgłoszenia za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Użytkownicy aplikacji zgłosili w ten sposób nieznane policjantom miejsce przebywania osób bezdomnych. Trwa szczególnie trudny

Wiadomości 0 Comments

Bydgoszczanin odpowie za posiadanie narkotyków

Kilkadziesiąt porcji narkotyków zabezpieczyli kryminalni z bydgoskiego Szwederowa. Marihuana i amfetamina należała do 29-letniego mieszkańca Bydgoszczy. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzut. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź