Policjanci rozbili grupę zajmującą się narkotykowym biznesem

Policjanci rozbili grupę zajmującą się narkotykowym biznesem

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali kolejne osoby do sprawy zakupu, przewozu i wprowadzenia do obrotu na terenie Polski niedozwolonych środków psychoaktywnych. Trzech mieszkańców powiatu świeckiego usłyszało zarzuty. Decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące. Łącznie w sprawie narkotykowej zatrzymanych zostało już pięć osób.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej sukcesywnie zatrzymują kolejne osoby zamieszane w narkotykowy biznes na terenie powiatu świeckiego.

Przypominamy: pierwszy podejrzany wpadł w ubiegłym roku na początku września. Z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że 39-latek zajmuje się przede wszystkim nabywaniem niedozwolonych środków psychoaktywnych z zagranicy. W jego samochodzie policjanci znaleźli blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę. Zatrzymany usłyszał zarzut dotyczący przemytu z zagranicy znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu został aresztowany.

To jednak nie był koniec sprawy. Funkcjonariusze wiedzieli, że nie działał sam i przez cały ten czas  gromadzili w sprawie materiały dowodowe. Żmudna i wnikliwa praca prokuratora oraz policjantów pozwoliła na wytypowanie kolejnych osób (mieszkańcy jednej z gmin w powiecie świeckim) zamieszanych w ten przestępczy proceder.

Na początku sierpnia (02.08.2018) został zatrzymany i aresztowany na trzy miesiące 32-latek. Mężczyzna był dobrze znany funkcjonariuszom, ponieważ był już wcześniej (08.09.2017) zatrzymany do sprawy narkotykowej. Podejrzany usłyszał zarzut dotyczący przewozu znacznych ilości narkotyków z zagranicy.

Kolejne zatrzymania miały miejsce we wtorek (21.08.2018). 38 i 25-latek zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania i dowiezieni do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, gdzie usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Młodszy z zatrzymanych będzie odpowiadać za przewóz z zagranicy znacznych ilości środków odurzających. Natomiast starszy odpowie za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Piątą osobą zamieszaną w narkotykowy biznes jest również mieszkaniec powiatu świeckiego, który odbywa aktualnie karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym. 37-latek, w tym samym dniu co jego koledzy, został doprowadzony z więzienia do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy. Oskarżyciel przedstawił mu zarzuty dotyczące transgranicznego przewozu znacznych ilości narkotyków oraz wprowadzania ich do obrotu.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że podejrzani od 2014 roku do sierpnia 2016 roku wprowadzili na czarny rynek nie mniej niż 35 kg amfetaminy oraz 12 kg marihuany i znacznych ilości kokainy.

Prokurator po przedstawieniu całej trójce zarzutów wnioskował do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował ich na trzy miesiące. Teraz grozi im od 3 lat pozbawienia wolności za przemyt narkotyków z zagranicy oraz do 12 lat pozbawienia wolności za ich wprowadzenie do obrotu na terenie RP.

Previous Dlaczego spożywać chlorofil w płynie?
Next Poszukiwany bydgoski oszust został zatrzymany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Dwie duże plantacje marihuany zlikwidowane w kujawsko-pomorskiem

Policjanci z Inowrocławia i Sępólna namierzyli i zlikwidowali dwie duże plantacje konopi. Przejęli łącznie prawie 3 tys. krzaków, ponad 65 kg marihuany oraz specjalistyczną aparaturę. Zatrzymano także osoby, które wytwarzały

Wiadomości 0 Comments

Patrol zatrzymał pijanego kierowcę TIR-a

Policjanci z bydgoskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę TIR-a. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj (18.02.2018)

Wiadomości 0 Comments

Autonomiczne opryskiwacze sterowane komputerowo

Opryski pól to rozwiązanie przełomowe. Pozwoliło na skokowy wzrost wydajności rolnictwa dzięki ograniczeniu zakresu chorób dotykających rośliny oraz umożliwieniu selektywnej eliminacji szkodników oraz chwastów. Można było poprzez proces obejmujący od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź