Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny w Polsce

Policja wspiera w utrzymaniu kwarantanny w Polsce

Resort zdrowia wdrożył ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Umundurowani policjanci wspierając służby sanitarne będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać w miarę możliwości w pobliżu miejsca kwarantanny, głównie telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu – bez bezpośredniego kontaktu z osobami poddanymi kwarantannie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną.

Każdy pacjent objęty kwarantanną domową musi być odpowiedzialny i nie narażać innych na ryzyko. Przypominamy, że złamanie kwarantanny podlega karze.

Funkcjonariusze, którzy będą sprawdzali miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej nie będą mieli z nimi bezpośredniego kontaktu, nie będą wchodzić do domu czy mieszkań. Zawsze będą to umundurowani policjanci, którzy wcześniej w miarę możliwości w pierwszej kolejności będą kontaktowali się telefonicznie za pomocą służbowego telefonu komórkowego, z odległości umożliwiającej potwierdzenie pobytu osoby w wyznaczonym miejscu –  by potwierdzić, że dana osoba jest w domu i zapytać czy potrzebują pomocy lub wsparcia.

Rozwiewając wątpliwości, co do wyposażenia funkcjonariuszy w specjalne stoje ochronne, przypominamy, że wyposażeni są w nie funkcjonariusze czy ratownicy, którzy mają bezpośredni kontakt z osobami zarażonymi, czy badanymi. W każdym przypadku, gdy zajdzie potrzeba bezpośredniego kontaktu z osobami objętymi kwarantanną policjanci będą postepować zgodnie z wytycznymi inspektorów sanitarnych. Z kolei w przypadku kontroli autobusów itp. w specjalne uniformy wyposażeni są Ci funkcjonariusze, którzy wchodzą do autobusów i mają bezpośredni kontakt z przewożonymi osobami.

Apelujemy o rozsądek. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną, to mamy obowiązek być w miejscu kwarantanny!

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

Previous Policjanci zlikwidowali domową plantację konopi indyjskich
Next Włamywacze do domów na łódzkim osiedlu zatrzymani

Może to Ci się spodoba

Bydgoszcz na Sygnale 0 Comments

MOTOCYKLISTA PRÓBOWAŁ UCIECZKI, SKOŃCZYŁO SIĘ WYWROTKĄ

Policjanci ruchu drogowego z Lipna pełnili służbę w miejscowości Zaduszniki. Prowadzącemu motocykl, który przekroczył obowiązującą na tym odcinku drogi prędkość dali znak do zatrzymania, ten jednak przyspieszył i zaczął uciekać.

Bydgoszcz na Sygnale 0 Comments

ODPOWIE ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW Z ZAMIAREM ICH DALSZEJ SPRZEDAŻY

Mundurowi z Golubia-Dobrzynia zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie prawie 30 g amfetaminy. Mężczyzna, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i usiłowania ich dalszej

Bydgoszcz na Sygnale 0 Comments

KOLEJNA PLANTACJA ZLIKWIDOWANA

Kryminalni z komisariatu na toruńskim Śródmieściu zatrzymali 42-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze w jego mieszkaniu namierzyli plantację marihuany. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź