Polerka orbitalna – jak wypolerować nią auto?

Polerka orbitalna – jak wypolerować nią auto?

Niektóre rysy na lakierze samochodu wymagają specjalnych działań. Niektórzy fani motoryzacji lub po prostu właściciele samochodu marzą też o tym, by ich pojazd odzyskał blask nowości i krystaliczny połysk. Wszystko to można osiągnąć polerując samochód. Ręczne polerowanie jest skuteczne, jednak nie pozwala osiągać efektów rodem z salonu. Najlepiej sięgnąć po solidną maszynę polerską – prawidłowo używana zdziała prawdziwe cuda, nie tylko ratując lakier, ale wręcz poprawiając jego jakość. Idealnym rozwiązaniem jest polerka orbitalna – urządzenie, którego może używać każdy. Jedynym warunkiem jest odrobina ćwiczeń oraz uważna praca z zastosowaniem się do rad i zaleceń. Czym jest polerka orbitalna, jak z jej pomocą osiągnąć wspaniałe efekty i jak dobrać pady oraz pasty? Poznaj opinie specjalistów z auto-forum.com.pl

Polerka orbitalna – co ją charakteryzuje?

Polerka orbitalna to nowoczesne urządzenie, które może skutecznie zastąpić tradycyjną, rotacyjną maszynę polerską. Ta ostatnia jest najczęściej wykorzystywana przez profesjonalistów, którzy znają się na swoim fachu i wykonują takie race niezmiennie od dłuższego czasu. Przy zastosowaniu maszyny rotacyjnej powstają wysokie temperatury, gdy pad polerski (o wyglądzie charakterystycznego mopa z wełny lub gąbki) obraca się stale po tej samej orbicie. To stwarza ryzyko przypalenia lakieru, które niezwykle trudno jest usunąć. Dlatego właśnie w niedoświadczonych rękach o wiele bezpieczniejsze są polerki orbitalne, inaczej mimośrodowe. Specyfika ich pracy polega na tym, że poruszają się po nieregularnej orbicie, oscylującym ruchem. To bardzo delikatne urządzenie, którym trudniej jest uszkodzić lakier samochodu. To sprawia jednak, że nawet amatorzy mogą się nim posługiwać. Warto zaznaczyć, że temperatury osiągane przy pracy polerką orbitalną są mniejsze, potrzeba więc stosunkowo więcej czasu, by osiągnąć tak samo dobre efekty.

Odwiedź też >> powlokiceramiczne.edu.pl

Jak wybrać polerkę? Pady, tarcze, pasty

Wybór odpowiedniej maszyny polerskiej jest kwestią indywidualną. Warto jednak nadmienić, że będzie dopiero początkiem wyborów – następnie należy zdecydować się na odpowiednie pady, tarcze i pasty, które posłużą do polerowania pojazdu.

Z polerką orbitalną używa się głównie padów polerskich z gąbki. Ich rozmiary oscylują w zakresie od 4” do 6”. Od rodzaju materiału, z jakiego zostały wykonane (pianka różnych typów) zależy to, jak mocno będą ścierały powierzchnię. Warto wyposażyć maszynę w wiele różnych padów o rozmaitych twardościach i rozmiarach. Pady dzielą się na mocno ścierające (cutting), polerujące (polishing), a także służące do wykończenia (finishing). Taki szeroki zakres możliwości pozwoli osiągnąć jeszcze lepsze efekty. Z kolei różne rozmiary padów pozwalają odpowiednio dotrzeć do części pokrytych lakierem. Aby przymocować pad, należy kupić tarczę o dostosowanej do niego wielkości.

Równie istotna jest pasta do polerowania. Ich wybór jest bardzo szeroki – warto jednak na początku kupić dwie pasty, jedną mocno ścierną i drugą lekko ścierną. To powinno wystarczyć, by rozpocząć pracę – jeśli lakier posiada głębsze defekty, można dokupić także jedną mocniej działającą pastę.

Więcej informacji znajdziesz na: powlokihydrofobowe.com.pl

Previous Jak zadbać o wychowanie psa – poradnik
Next OSZUŚCI DZWONILI NA STACJONARNE TELEFONY W BYDGOSZCZY

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Samochód jest codziennie narażony na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Opady, latające kamienie, owady, przypadkowo rozlana kawa i inne problemy prowadzą do pogorszenia ogólnego wyglądu urządzenia. Regularna pielęgnacja z jednej strony

Motoryzacja 0 Comments

Na wakacje wypożyczam samochód

Nie masz auta lub jesteś posiadaczem pojazdu, w którym nie czujesz się w pełni bezpiecznie, podróżując po kraju, a co dopiero za granicą? Zawsze możesz pożyczyć samochód od znajomych… albo

Motoryzacja 0 Comments

Doradzamy jak dobrze wyposażyć warsztat samochodowy

Zapotrzebowanie na warsztaty samochodowe stale rośnie wraz ze wzrostem liczby właścicieli samochodów. Posiadanie samochodu nie jest już luksusem i nikogo nie zaskakuje na przykład obecność dwóch samochodów w jednej rodzinie.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź