Pięć powodów, dla których warto kupić pióro wieczne

Pięć powodów, dla których warto kupić pióro wieczne

Choć wielu z nas pióro wieczne kojarzy się przede wszystkim z czasami młodości naszych babć i dziadków, okazuje się, że i dziś ma ono wielu zwolenników. Wybór piór tego rodzaju nie jest wcale mały, a zalety takiego rozwiązania sprawiają, że na zakup decydują się nawet te osoby, które przez całe życie były wierne długopisom. Dlaczego tak się dzieje?

Po pierwsze – mniejszy wysiłek

Pisanie długopisem szybko staje się męczące. Nawet, jeśli nie mamy do czynienia z jego najtańszym modelem, już po zapisaniu kilkunastu linijek czujemy, że ręka zaczyna nam opadać, a kolejne litery są stawiane z coraz większym wysiłkiem. Dobre pióro wieczne to nie tylko bardziej płynny i delikatniejszy ruch, ale również konieczność wkładania mniejszej siły w pisanie. Stalówka wcale nie musi być dociskana do kartki, aby nasze pismo było widoczne i czytelne, odpoczywa więc zarówno dłoń, jak i nadgarstek.

Po drugie – wielość kolorów

Jeśli w naszej pracy musimy posługiwać się nie jednym ale kilkoma kolorami, konieczne jest zaopatrzenie się w zestaw długopisów. Tymczasem pióro pozwala nam na cieszenie się wieloma kolorami znacznie niższym kosztem. Wystarczy, że zmienimy nabój lub atrament, a już możemy uzupełnić tekst lub szkic. Takie rozwiązanie jest bardziej praktyczne bez względu na to, czy piórem piszemy na co dzień, czy jedynie okazjonalnie.

Po trzecie – trwałość

Nawet, jeśli uda nam się znaleźć dobry długopis, musimy liczyć się z tym, że nie minie wiele czasu, a dojdzie do jego zużycia. Znalezienie drugiego o identycznych walorach może być trudne, nie wiąże się przy tym wcale z niewielkimi jedynie kosztami. Gdy piszemy z wykorzystaniem pióra wiecznego tego rodzaju problem nie istnieje. Bez względu na to, czy korzystamy z nabojów, czy też z klasycznego atramentu, możemy liczyć na to, że zakup będzie nam służył przez lata. Oczywiście, wiele zależy od tego, na jakiej jakości pióro się zdecydujemy, mając jednak na uwadze jego trwałość, warto zainwestować w solidne rozwiązanie.

Po czwarte – szeroki wybór

W sklepach takich, jak choćby Alibiuro czekają na nas dziesiątki wiecznych piór. Różnią się one jakością, ceną oraz sposobem ładowania, możemy mieć więc pewność, że bez trudu znajdziemy idealne rozwiązanie. Oczywiście, różnorodność może początkowo przyprawić o zawroty głowy, dobrze jest więc skonsultować zwój wybór ze sprzedawcą albo z osobą z naszego otoczenia, która korzysta na co dzień z pióra wiecznego.

Po piąte – ładniejszy charakter pisma

W czasach młodości naszych dziadków wieczne pióra zalecano zwłaszcza dzieciom oraz osobom, które nie mogły pochwalić się czytelnym charakterem pisma. Rzeczywiście, świadomość, że nie pisze się klasycznym długopisem również dziś wpływa korzystanie na czytelność tekstu i jakość tego, co napisaliśmy. Pisanie piórem często jest opisywane jako czynność, której nie wykonuje się z użyciem ręki, ale głowy. Ta zwalnia i koncentruje się na tym, aby prowadzić rękę z większą elegancją. Pióro to zatem znakomity prezent dla osób, które chcą pisać staranniej, a nie mają pomysłu, jak poprawić swój charakter pisma.

Zobacz również ranking piór wiecznych 2019.

Previous Papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy zabezpieczone przez śródmiejskich policjantów
Next Historia konopi indyjskiej - co warto o niej wiedzieć?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Wypełnianie zmarszczek – na czym polega ten zabieg?

Zapewne większość z nas chciałaby jak najdłużej zachować zdrowy i młody wygląd. Niestety starzenie się naszych organizmów jest procesem nieuniknionym i nieodwracalnym – postępującym w czasie i zapisanym w genach.

Life&Style 0 Comments

Aloes do picia – bogactwo składników dla ludzkiego organizmu

Aloes w formie do picia do gwarancja niezwykle cennych dla zdrowia składników odżywczych. Posiada właściwości detoksykacyjne, poprawia proces odchudzania, wzmacnia ludzką odporność. Zewnętrznie chroni przed podrażnieniami czy poprawia gojenie ran.

Life&Style 0 Comments

Historia konopi indyjskiej – co warto o niej wiedzieć?

Konopie indyjskie to gatunek rośliny z rodziny konopiowatych, który wielu osobom kojarzy się bardzo jednoznacznie – z narkotykami. Tymczasem w tej chwili o konopiach mówi się coraz więcej jako o

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź