Patrol zatrzymał pijanego kierowcę TIR-a

Patrol zatrzymał pijanego kierowcę TIR-a

Policjanci z bydgoskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę TIR-a. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wczoraj (18.02.2018) wieczorem dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o pijanym kierowcy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierowca TIR-a jadąc krajową „10” wykonuje dziwne i niebezpieczne manewry. Zgłoszenie natychmiast zostało przekazane znajdującemu się w pobliżu patrolowi ruchu drogowego.

Mundurowi szybko namierzyli opisywany pojazd. Za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali ciężarówkę do kontroli. Policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Mężczyzna nie chciał wysiąść z pojazdu. Na miejsce przyjechał do pomocy drugi patrol. Funkcjonariusze wyciągnęli 32-latka z pojazdu i przewieźli go do komisariatu w Solcu Kujawskim.

Tam badanie trzeźwości potwierdziło przypuszczenia patrolu. Zatrzymany miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego pojazd wraz z naczepą został zholowany. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu 32-latek usłyszy zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 2.

Previous Policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany
Next Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 10

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

BEZPIECZNIE W BYDGOSZCZY PODCZAS MECZU UEFA EURO U21

Na stadionie w Bydgoszczy odbył się mecz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21. W rozgrywce wzięła udział reprezentacja Portugalii i Serbii. Do tego meczu przygotowali się również

Wiadomości 0 Comments

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj (24.12.2018) na ul. Powstańców Warszawy a Powstania Listopadowego w Bydgoszczy. Zderzył się tam samochód osobowy z ciężarowym. Kierowca pierwszego

Wiadomości 0 Comments

Chcieli mu pomóc, zastali zaatakowani

Już w pierwszy dzień Nowego Roku włocławscy policjanci ruszyli z pomocą załodze karetki pogotowia. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 34-latka, który zaatakował chcących mu udzielić pomocy medyków. Mężczyzna miał prawie 2 promile

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź