Oszuści „na wnuczka” w rękach policjantów

Oszuści „na wnuczka” w rękach policjantów

Policjanci z Grudziądza i komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy, działając wspólnie, zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzewanych o oszukiwanie starszych osób. Śledczy z Grudziądza przedstawili już zatrzymanym zarzuty. 44-latce, jak na razie, policjanci udowodnili dwa tego typu przestępstwa, ale nie jest wykluczone, że będzie ich więcej. Dlatego kobieta została tymczasowo aresztowana na miesiąc. 68-latek natomiast podejrzany jest o współudział w jednym z oszustw. Obojgu grozi kara do 8 lat więzienia.

Wspólne działania kryminalnych z komendy miejskiej w Grudziądzu i komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy doprowadziły do zatrzymania (29.05.19) dwóch osób podejrzewanych o oszukiwanie starszych osób. 68-letni mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy w Bydgoszczy, a jego 44-letnia córka została zatrzymana w jednej z miejscowości pod Bydgoszczą.

Sprawa ma swój początek pod koniec kwietnia, wtedy 88-letnia mieszkanka ul. Śniadeckich w Grudziądzu straciła 5 tys. złotych oraz złotą biżuterię o podobnej wartości. 30 kwietnia zaś 82-latka z ul. Mickiewicza wydała oszustom 32 tys. złotych. Przestępcy działali znanym powszechnie sposobem „na wnuczka”. Kontaktowali się ze swoimi ofiarami telefonicznie i przedstawiali zmyślone historie dotyczące wypadków drogowych, których sprawcami byli ich najbliżsi krewni. W tych sprawach to córka i wnuk pilnie potrzebowali pieniędzy, żeby nie trafić do więzienia lub uniknąć odpowiedzialności.

Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyźnie zarzutu jeszcze w dniu zatrzymania. 68-latek podejrzewany jest o współudział w jednym z grudziądzkich oszustw. Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie zapadła decyzja o objęciu go policyjnym dozorem. Podejrzany nie może opuszczać kraju i został zobowiązany do wpłacenia poręczania majątkowego.

44-latka natomiast noc spędziła w policyjnym areszcie, bo ma zdecydowanie więcej „grzechów na sumieniu”. W miniony czwartek (30.05.19) usłyszała zarzuty współudziału w dwóch opisywanych przestępstwach w Grudziądzu. Jednak śledczy podejrzewają kobietę o podobne przestępstwa, do których doszło w Solcu Kujawskim, Nakle i Starogardzie Gdańskim. Sprawa jest rozwojowa i wymaga dalszej policyjnej pracy.
Sąd Rejonowy w Grudziądzu zadecydował w piątek (31.05.19), że oszustka trafiła tymczasowo na miesiąc do aresztu.

Przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 8 lat.

Previous Usiłowali włamywać się do bankomatów
Next Jak znaleźć najlepszą pożyczę w Kujawsko-Pomorskim?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Pamięci Żołnierzy Niezłomnych – obchody w kujawsko-pomorskiem

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Byli to żołnierze polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. W obchodach Narodowego Dnia

Wiadomości 0 Comments

„Amator” cudzych aut zatrzymany na gorącym uczynku dzięki zgłoszeniu od świadka

Dwa zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem usłyszał 26-letni bydgoszczanin, po tym jak chciał ukraść peugeota oraz vw polo. Jego zamiary udaremnił świadek, który zawiadomił policję. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym

Wiadomości 0 Comments

SZKOLENIE MINERSKO-PIROTECHNICZNE

W dniu 19 października br., na terenie byłej strzelnicy i kompleksu leśnego w Białych Błotach, odbyła się ostatnia edycja szkolenia rozpoznania minersko-pirotechnicznego, połączonego z doskonaleniem zawodowym techników kryminalnych, w którym

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!