Oklejanie folią – poradnik

Oklejanie folią – poradnik

Folia winylowa skutecznie zabezpiecza lakier przed zadrapaniami i jest niezwykle łatwa do zastosowania. Wystarczy znać podstawowe zasady, jeśli chodzi o zaklejanie folią. Poradnik, który przygotowaliśmy poprowadzi was przez ten proces.

Temperatura

Temperatura odgrywa kluczową rolę w tym, jak dobrze winyl przylega do podłoża. Zalecamy, aby temperatura robocza mieściła się w zakresie 22 C. Jeśli temperatura jest zbyt niska, istnieje większe ryzyko rozdarcia, ponieważ zimno powoduje, że folia jest bardziej krucha. Jeśli temperatura jest zbyt wysoka, klej aktywuje się i wiąże bardziej agresywnie, co utrudni ponowne ustawienie winylu na docelowej powierzchni.

Środowisko

Zalecamy stosowanie folii w pomieszczeniach, ponieważ nie tylko pomoże to utrzymać stałą temperaturę, ale też zmniejszy również ilość pyłu i zanieczyszczeń, które mogą gromadzić się na powierzchni. Podczas przechowywania winylu staraj się nie wystawiać folii na działanie źródeł ciepła (grzejniki, grzejniki) lub bezpośrednie światło słoneczne. Utrzymuj możliwie najniższą wilgotność i zawsze przechowuj winyl pionowo. Podczas przechowywania winylu po użyciu produktu należy upewnić się, że materiał jest ściśle owinięty wokół rdzenia.

Zastosowanie

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie powierzchni bezpiecznym dla farby środkiem do usuwania tłuszczu i wosku, aby usunąć wszelkie zabrudzenia i zanieczyszczenia z powierzchni. Zalecamy ogólne czyszczenie samochodu mydłem myjącym (unikaj używania środków czyszczących z woskami). Następnie przepłucz powierzchnię wodą.

Dokładnie osusz powierzchnię czystym niestrzępiącym się ręcznikiem. Zwróć szczególną uwagę na grzbiety, krawędzie i szwy, ponieważ obszary te są często zaniedbywane i mogą zawierać najwięcej brudu i brudu. Aby wyczyścić trudno dostępne krawędzie, owiń je. Każde machnięcie powinno odbywać się czystą porcją ręcznika, dopóki ręcznik nie wykaże brudu na przesuwanej krawędzi. Może to być czasochłonne, ale często te krawędzie, szczególnie w instalacjach do owijania pojazdów, są tam, gdzie końce folii są zakotwiczone i mogą się odkleić, jeśli nie zostaną odpowiednio oczyszczone.

Powierzchnie z dowolnym smarem, olejem lub woskiem znacznie zmniejszają przyczepność filmu i mogą tworzyć pęcherzyki na zaniedbanych obszarach. Aby usunąć te zanieczyszczenia, zalecamy użycie środka do czyszczenia tłuszczu i wosku. Można stosować środki czyszczące na bazie alkoholu, takie jak alkohol izopropylowy, ale nie są one tak skuteczne w usuwaniu wosku w porównaniu do środków czyszczących na bazie rozpuszczalników. Alkohol najlepiej nadaje się do czyszczenia punktowego i szybkiego wycierania.

Przed nałożeniem folii upewnij się, że podłoże jest całkowicie suche. W razie potrzeby użyj suszarki lub opalarki, aby przyspieszyć proces. Nałóż warstwę tak szybko, jak to możliwe, aby zmniejszyć ilość pyłu i zanieczyszczeń, które mogą gromadzić się na powierzchni w miarę upływu czasu.

Zalecamy najpierw nałożenie folii na bardziej płaskie obszary, tylko dlatego, że są one zwykle prostsze i wygodniejsze w usuwaniu. Upewnij się, że nic nie przeszkadza Twojej aplikacji, takie jak logo, ozdoby kaptura i inne nieporęczne przedmioty, które nie zostaną opakowane. Zalecamy zbadanie, w jaki sposób przedmioty te przyklejają się do samochodu i najlepszą metodę usuwania. Za pomocą taśmy mierniczej zgrubnie zmierz powierzchnię panelu, na który aplikujesz, pozostawiając dodatkowy materiał po obu stronach. Rozwiń żądaną ilość folii i wytnij za pomocą noża. Staraj się nie rozwijać ani nie kłaść filmu na podłodze, ponieważ pozostawi on kurz i zanieczyszczenia na folii, powodując zadrapania podczas nakładania za pomocą ściągaczki. Następnie starannie oklej całość karoserii.

Chcesz okleić swój samochó samodzielnie ? Sprawdź poradnik na http://kosmetykisamochodowe.edu.pl/poradniki/odmt/oklejanie-samochodu-folia-poradnik.html  >>

Previous Narzędzia i sprzęty, które powinny znaleźć się w salonie fryzjerskim
Next Areszt za posiadanie niemal 1,5 kg narkotyków

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

W ubiegłym roku doszło do 2,8 tys. wypadków z udziałem dzieci

W ubiegłym roku w Polsce doszło do ponad 2,8 tys. wypadków drogowych z udziałem dzieci w wieku do 14 lat. Z roku na rok ich liczba spada. Aby zwiększać bezpieczeństwo dzieci i ich świadomość,

Motoryzacja 0 Comments

Doradzamy jak dobrze wyposażyć warsztat samochodowy

Zapotrzebowanie na warsztaty samochodowe stale rośnie wraz ze wzrostem liczby właścicieli samochodów. Posiadanie samochodu nie jest już luksusem i nikogo nie zaskakuje na przykład obecność dwóch samochodów w jednej rodzinie.

Motoryzacja 0 Comments

Narzędzia do naprawy samochodu?

Naprawiasz samochód samodzielnie czy oddajesz go do serwisu samochodowego? Każdy właściciel samochodu zastanawia się nad tym pytaniem, gdy samochód przestaje normalnie funkcjonować. Jeśli awaria nie jest tak poważna, możesz go

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź