Młotki budowlane, brukarskie

Młotki budowlane, brukarskie

Młotek to jedno z najprostszych narzędzi ręcznych, które używane jest od wieków do różnego rodzaju prac. Najczęściej wykorzystuje się go do wbijania gwoździ, klientów, obróbki różnego rodzaju materiałów a także pracy z takimi narzędziami jak np. dłuto.

Rodzaje młotków

W sklepach znajdziemy młotki, które mają różną budowę i co za tym idzie również zastosowanie zróżnicowane. są to młotki ślusarskie, ciesielskie, blacharskie, stolarskie, kamieniarskie, murarskie, brukarskie. Dlatego aby wiedzieć jaki wybrać trzeba wiedzieć jak chce się z niego korzystać.

Młotki tradycyjne

To bardzo dobrze znane i najczęściej używane młotki. Metalowa główka, na którą składają się obuch i rąb mogą mieć różną masę. Trzonek wykonany ze stali z tłumikiem drgań oraz z tworzyw sztucznych.

Młotki ciesielskie

Tego typu młotki dobrze sobie radzą z wyciąganiem gwoździ z miejsc, trudno dostępnych. Stalowa główka posiada dwa zęby z jednej strony, jeden jest krótszy i przypomina nieco złamany ząb, dzięki czemu właśnie bardzo dobrze się sprawdza w momencie, gdy będzie się chciało wyciągać gwoździe.

Młotki blacharskie

To młotki, które wykorzystuje się przy obróbce blachy, prostowaniu, gięciu, kształtowaniu. Używa się ich do wbijania i podbijania gwoździ. Mają one główki wykonane ze stali, drewna albo tworzywa sztucznego.

Młotki stolarskie

Służą do podbijania innego narzędzia jak długo, albo przecinak. Obuch jest tutaj wykonany najczęściej z użyciem twardego drewna.

Młotki kamieniarskie

To młotki, które mają nawet do 10 kilogramów i obuch ma tutaj z dwóch stron tępo zakończone końce. Służą one między innymi do kucia betonu, rozbijania kostki brukowej czy do wbijania grubych pali.

Młotki murarskie

To większe od młotków tradycyjnych i jednocześnie w różnych kształtach. Mogą one być wykorzystywane do zbijania tynków, dzielenia cegieł. Jeśli mają szczelinę w bocznej krawędzi to w ten sposób mogą one służyć również do wyciągania gwoździ.

Młotki brukarskie

Mogą one mieć metalowy obuch z gumowymi nakładkami, albo też całe są gumowe. Trzonek może być krótki, długi, drewniany albo metalowy. Młotki takie wykorzystywane są do dobijania kostki brukowej, krawężników albo do płyt chodnikowych.

Widać więc wyraźnie, że to zróżnicowanie jeśli chodzi o proponowane młotki jest faktycznie spore i jeśli ktoś będzie młotka potrzebował to trzeba sobie dobrze przemyśleć jaka propozycja faktycznie będzie potrzebna. Te możliwości jakie się pojawiają są zróżnicowane, a dobrze dobrany młotek będzie ważny, ponieważ może ułatwiać wykonywanie różnorakich prac a jednocześnie będzie to również gwarancja, że w trakcie prac nie dojdzie do uszkodzeń tego materiału z jakim będzie się pracowało. To również bardzo ważne, dlatego istotne będzie to z jakiego materiału wykonany jest obuch i na pewno na taką kwestię będzie trzeba zwracać uwagę. Wybór dobrego młotka w trakcie prac warsztatowych mimo, że może się wydawać błahy to w rzeczywistości wcale nie będzie prostym wyborem i faktycznie nad podejmowaną decyzją będzie się trzeba dobrze zastanowić.

http://mlotki.com.pl/

Previous Syndrom widzenia komputerowego
Next Czym jest dokumentacja chemiczna?

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Uzależnienie od narkotyków (zaburzenia związane z używaniem substancji)

Uzależnienie od narkotyków, zwane również zaburzeniem narkomanii, jest chorobą, która wpływa na mózg i zachowanie danej osoby i prowadzi do niemożności kontrolowania używania legalnych lub nielegalnych narkotyków lub leków. Substancje

Life&Style 0 Comments

W jaki sposób wyczyścić ceramiczne płytki używając zmywacza do fug?

Na powierzchni płytek po fugowania pozostaje masa szpachlowa o lekko zabrudzonym białym kolorze. Utrzymuje się ona na powierzchni płytek nawet po bardzo starannym wytarciu ich powierzchni wilgotną gąbką. Można ją

Life&Style 0 Comments

Medyczna estetyka: Co to znaczy i jak możesz skorzystać

Jeśli dobrze wyglądasz, to dobrze się czujesz – cytując kliszę. Od biżuterii pochodzącej z czasów prehistorycznych do zapisów starożytnych Egipcjan podszywających swoje oczy galeną, istnieje wiele dowodów na poparcie tej

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź