Młodzi grafficiarze zatrzymani na gorącym uczynku

Młodzi grafficiarze zatrzymani na gorącym uczynku

Dzielnicowi z bydgoskiego Błonia zatrzymali na gorącym uczynku dwóch nastolatków dewastujących farbą metalową bramę. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne ich „dzieło”. W domu starszego z zatrzymanych zabezpieczyli 25 porcji marihuany. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje już sąd.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (21.10.2018)  tuż po północy, wówczas dzielnicowi z bydgoskiego Błonia patrolując ulicę Graniczną zauważyli dwóch nerwowo zachowujących się młodych mężczyzn. Osoby te rozglądały się dookoła, a następnie weszły w ulicę Śląską, po czym wróciły na ulicę Graniczną. Tam przy jednej z posesji wyciągnęli puszki z farbą i zaczęli malować po elementach metalowej bramy.

Funkcjonariusze ruszyli w ich kierunku. Ci na widok mundurowych zaczęli uciekać. Jeden wbiegł w ulicę Śląską a drugi pobiegł w kierunku ulicy Grunwaldzkiej. Obaj po krótkim pościgu zostali zatrzymani. 18 i 16-latek byli ubrudzeni farbą, którą chwilę wcześniej nanosili napisy na bramie. Zatrzymani zostali przewiezieni do komisariatu na bydgoskim Błoniu.

Tam policjanci ustalili, że na swoim koncie mają jeszcze kilka innych dewastacji. Okazało się, że ich „dzieła” można zobaczyć na ulicy Grabary oraz w innych miejscach na osiedlu Okole.

Kryminalni z Błonia przeszukali ich miejsca zamieszkania. W domu 18-latka zabezpieczyli 25 „działek” marihuany. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania narkotyków.

Teraz policjanci ustalają miejsca ich dewastacji oraz straty. Po zebraniu materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawią zatrzymanym zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia. O losie 16-latka będzie decydować sąd rodzinny.

Previous Papier ksero w sklepie Lobos
Next Udaremniona uprawa marihuany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kradł paliwo z terenu budowy S-5

W środę (07.02.18) w Sądzie Rejonowym w Żninie wyrok usłyszał 32-latek, który w ciągu ostatniego miesiąca trzykrotnie dopuścił się kradzieży z włamaniem na placu budowy drogi S-5. Mężczyzna został zatrzymany

Wiadomości 0 Comments

ROK 2017 ROKIEM HARCERSTWA BYDGOSKIEGO – Z UDZIAŁEM BYDGOSKICH POLICJANTÓW

W minioną sobotę (05.08.2017) na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy odbył się Festyn Harcerski z okazji 100-lecia harcerstwa bydgoskiego. Czynny udział w przedsięwzięciu wzięli udział policjanci z Komendy Miejskiej Policji w

Wiadomości 0 Comments

BYDGOSCY POLICJANCI SZKOLILI KLASY POLICYJNE NA BIWAKU W WIELONKU

Uczniowie wszystkich klas policyjnych XII Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy byli w zeszłym tygodniu na trzydniowym biwaku integracyjnym w Wielonku. Dołączyli też do nich bydgoscy policjanci. Funkcjonariusze uczyli młodzież między innymi

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!