Kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Kosmetyki do pielęgnacji samochodu

Samochód jest codziennie narażony na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Opady, latające kamienie, owady, przypadkowo rozlana kawa i inne problemy prowadzą do pogorszenia ogólnego wyglądu urządzenia. Regularna pielęgnacja z jednej strony wydłuża żywotność samochodu, z drugiej zaś pozwala właścicielowi czuć się komfortowo i pewnie, ponieważ wygląd samochodu charakteryzuje także właściciela. Nowoczesny rynek oferuje dziesiątki różnych drobiazgów, które pozwalają dbać o samochód.  

Kosmetyki

Środki do samodzielnej pielęgnacji samochodu umożliwiają mycie, czyszczenie, ochronę, polerowanie samochodu. Stosowanie takich jednostek pomocniczych, pozwala trwale utrzymać reprezentacyjny wygląd maszyny i przedłużyć jej żywotność. Główne produkty kosmetyczne to:

Szampony. Są one potrzebne do pielęgnacji karoserii. Działanie środków czyszczących szamponu ma na celu wyeliminowanie zanieczyszczeń. Szampony odżywcze nadają połysk, a szampony woskowe polerują warstwę ochronną, która zapobiega ekspozycji na promieniowanie UV, przyczepności soli, ziaren piasku itp.

Pasty. Zaprojektowane do obróbki powierzchni samochodu i widocznych części samochodu. Wypolerowane miejsca nabierają blasku i jasności, stają się mniej podatne na zanieczyszczenia (polerka ochronna). Istnieją również pasty ścierne, które eliminują plamy i zadrapania.

Środki czyszczące. Służą do usuwania różnych zanieczyszczeń wewnątrz i na zewnątrz samochodu: środki do czyszczenia wnętrza, środki do czyszczenia okien i felg.

Sprzęt ochronny. Niezbędny do maskowania drobnych uszkodzeń (różne uszczelniacze automatyczne).

Oprócz podstawowych środków do pielęgnacji samochodów istnieje szereg dodatkowych, nie mniej niezbędnych towarów: odświeżacze, środki przeciwdeszczowe, przeciwmgielne itp. Każdy kierowca, znając swoje problemy, wypełnia się „samochodową kosmetyczką”.

Sprawdź również jakie kosmetyki należy wybrać chcąc zadbać o elementy chromowane. Więcej na http://chromy.com.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-samochodu/zadbaj-o-chromowane-detale-w-nadwoziu-samochodu-preparaty-ktore-ci-w-tym-pomoga/oww_kgpv >>

Jak wybrać właściwie produkty?

W tej kwestii lepiej nie skąpić, ponieważ najnowsze środki chemiczne pozwalają uniknąć wielu problemów z maszyną. Najlepsze produkty do pielęgnacji samochodów to przede wszystkim produkty wysokiej jakości, które ugruntowały swoją pozycję na rynku i które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. W szczególności warto zwrócić uwagę na japońskich producentów. Japonia jest liderem zarówno w produkcji samochodów, jak i w rozwoju towarów obsługujących samochody. Japońska chemia samochodowa jest łatwa w użyciu i bardzo skuteczna. Co więcej, dzięki aktywnej działalności naukowej japońskich naukowców, jest ona stale udoskonalana i uzupełniana o nowe, bardziej nowoczesne produkty.

Spryskiwacz do szyb

Niezbędnym narzędziem pomocniczym dla właścicieli samochodów są sezonowe spryskiwacze przedniej szyby, ponieważ bezpieczeństwo ruchu zależy od czystości szkła.

W przypadku słabej widoczności z powodu nalotu kierowca ryzykuje stworzeniem sytuacji awaryjnej i naraża siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zadaniem myjki do szkła jest maksymalizacja czyszczenia zanieczyszczeń, których zwykła woda nie jest w stanie znieść. Wycieraczki tworzą również folię ochronną, rodzaj bariery, która zapobiega przywieraniu ciał obcych do szyby.

Previous Seriale o baronach narkotykowych, co warto obejrzeć?
Next Jak znaleźć pracę w Bydgoszczy?

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Polerka orbitalna – jak wypolerować nią auto?

Niektóre rysy na lakierze samochodu wymagają specjalnych działań. Niektórzy fani motoryzacji lub po prostu właściciele samochodu marzą też o tym, by ich pojazd odzyskał blask nowości i krystaliczny połysk. Wszystko

Motoryzacja 0 Comments

Pielęgnacja samochodu – produkty Menzerna

Firma Menzerna obecna jest na rynku od roku 1888 a więc już ponad 130 lat. Obecnie specjalizuje się w produkowaniu past i materiałów polerskich. Udało się jej wypracować wyjątkową, unikalną

Motoryzacja 0 Comments

Średni wiek samochodów na portalach ogłoszeniowych to 12 lat

Wystawiane na sprzedaż samochody mają średnio 12 lat. W Czech czy na Słowacji jest to o 2–3 lata mniej – wynika z obserwacji AAA Auto. Co z tym związane, w Polsce średnia wartość używanego

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź