Kilogram marihuany zabezpieczony przez policjantów z bydgoskiej komendy

Kilogram marihuany zabezpieczony przez policjantów z bydgoskiej komendy

Bydgoscy policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość narkotykową ustalili i zatrzymali mieszkańca powiatu bydgoskiego, który posiadał w domu narkotyki. Kryminalni zabezpieczyli u niego ponad kilogram marihuany o czarnorynkowej wartości ponad 30 tysięcy złotych, a także amfetaminę, sadzonki konopi indyjskich i inne przedmioty związane z procederem przestępczym.

Zatrzymanie 26-latka, który miał znaczną ilość narkotyków to kolejna sprawa prowadzona przez policjantów wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. Działania kryminalnych zaczęły się od ustaleń na temat mieszkańca powiatu bydgoskiego, który w miejscu zamieszkania ma posiadać zabronione substancje.

Funkcjonariusze przystąpili do działania i pojechali pod wskazany adres. Podejrzewanego mężczyznę zauważyli w momencie, gdy wyjeżdżał rowerem z terenu posesji, na której zamieszkuje. Natychmiast go zatrzymali, przedstawiając powód swojej wizyty, po czym razem z nim poszli do zajmowanego przez niego domu.

Przeprowadzone, przy udziale psa wyszkolonego do wyszukiwania narkotyków, przeszukanie potwierdziło podejrzenia. W różnych miejscach domu mundurowi ujawnili łącznie ponad kilogram suszu roślinnego. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana o czarnorynkowej wartości niemal 30 tysięcy złotych, z której można przygotować ponad 900 działek tego narkotyku. Ponadto policjanci zabezpieczyli tam 19 gramów amfetaminy, kilka sadzonek konopi indyjskich, płynne i sypkie środki chemiczne, telefony komórkowe, laptopy oraz gotówkę.

Ponadto uwagę policjantów zwrócił motocykl marki Honda, który stał w jednym z pomieszczeń. Nie miał on tablic rejestracyjnych, a numer VIN został wcześniej zeszlifowany. Pojazd został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Mundurowi będą ustalać, czy pochodzi on z przestępstwa.

26-latek został zatrzymany. Trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Śledczy z komisariatu na Śródmieściu, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie, przedstawili mężczyźnie zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Po zgromadzeniu całego materiału dowodowego policjanci będą wnioskować do sądu o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego.

Za tego typu przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Previous Trzy miesiące aresztu dla sprawcy kradzieży ponad miliona złotych
Next Policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SZKOLENIE STRAŻNIKÓW GMINNYCH/MIEJSKICH WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIEGO

Przez dwa dni (23-24.05.17) funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy prowadzili szkolenie dla strażników straży gminnych/miejskich woj. kujawsko-pomorskiego. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z wybranymi zagadnieniami prowadzenia czynności wyjaśniających na

Wiadomości 0 Comments

Nie chciał wrócić do zakładu karnego

Policjanci KWP w Bydgoszczy zatrzymali 35-latka poszukiwanego do odbycia wyroku za zabójstwo. Mężczyzna korzystał z przerwy w karze i nie wrócił za zakładu karnego. Wpadł, ukrywając się na poddaszu. Policjanci

Wiadomości 0 Comments

Uzależnienie od narkotyków. Globalny problem narkomanii

Powszechne błędne przekonanie o uzależnieniu od narkotyków polega na tym, że wpływa ono wyłącznie na życie użytkownika. Jednak myśl, że nie krzywdzą one nikogo oprócz siebie samych, jest wymówką, którą

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź