Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Salony fryzjerskie to wyjątkowo popularne zakłady usługowe. Ich klientami są kobiety, mężczyźni, dzieci. Osoby, które zdecydowały się na prowadzenie salonu fryzjerskiego muszą dopełnić nie tylko różnego rodzaju formalności, ale zakupić także odpowiednie meble i sprzęty. W salonach fryzjerskich do podstawowych mebli należą: fotele, myjki, konsolety z lustrem.

Profesjonalne fotele fryzjerskie

Urządzanie salonu warto rozpocząć od wybrania foteli fryzjerskich. Fotel fryzjerski powinien ułatwiać fryzjerowi wykonywanie różnych zabiegów. Profesjonalny fotel fryzjerski powinien mieć możliwość regulowania wysokości. Na rynku dostępne są fotele fryzjerskie na pompie hydraulicznej i gazowej. Fotele na pompie hydraulicznej są droższe, ale są bardziej komfortowe w użytkowaniu. Niektóre modele foteli fryzjerskich mają fabrycznie zamontowane podnóżki, do innych taki podnóżek należy dokupić oddzielnie.

Zobacz: Salon fryzjerski krok po kroku >>

Wybierając fotel koniecznie należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest jego obicie. Klienci bardzo chwalą fotele tapicerowane ekoskórą. Taki fotel można z łatwością utrzymać w czystości.

Konsola fryzjerska

Jej ważną częścią jest lustro. Lustro to nie może zachodzić parą, musi za to doskonale odwzorowywać rzeczywistość. Dlatego też nawet w najmniejszym salonie fryzjerskim nie można powiesić na ścianie czy ustawić na szafce takiego lustra, jakie kupujemy do swoich łazienek. Podobnie, jak fotel także lustro musi był łatwe do utrzymania w czystości. Należy pamiętać o tym, że musi być ono bardzo dobrze oświetlone. Konsoleta powinna pasować swoim stylem do pozostałych mebli, które znajdą się na wyposażeniu salonu. Lustro z szafką jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Lustro może otaczać piękna rzeźbiona rama lub rama utrzymana w minimalistycznym stylu. Warto dobrać ją tak, aby lustro było nie tylko praktycznym, ale także pięknym dodatkiem.

Myjnia fryzjerska

Żaden salon fryzjerski, który chce świadczyć usługi na wysokim poziomie nie może funkcjonować bez myjni fryzjerskiej. Myjka na pewno powinna być komfortowa dla klientów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby była ona także ładna. Kształt misy jest kwestią, na którą koniecznie należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności: powinie być ergonomiczny. Liczy się także jej głębokość. Na rynku dostępne są myjnie fryzjerskie z misami wykonanymi z różnych materiałów i w różnych kolorach. Do wyboru są myjki wolnostojące oraz zintegrowane z fotelem. W przypadku tych drugich najlepszy wybór to myjka wyposażona nie tylko w podgłówek, ale także podłokietniki. Osoby, które mogą przeznaczyć duży budżet na wyposażenie swojego salonu powinny zainteresować się myjkami, które mają dodatkowo funkcję masażu wibracyjnego.

Dodatkowe meble

W salonie fryzjerski powinny znaleźć się także obrotowe taborety dla fryzjerki/fryzjera. Niezbędne są także szafki i witryny do przechowywania kosmetyków, farb do włosów i innych niezbędnych akcesoriów. Bardzo praktyczne są także wózki na podręczne akcesoria i kosmetyki. Wózki fryzjerskie dostępne są w różnych kolorach.

Previous Jak konserwować przekładnie łańcuchowe?
Next Miliony czekają na innowatorów w konkursie Szybka Ścieżka. Eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju podpowiedzą w Bydgoszczy, jak sięgnąć po dofinansowanie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WPADŁA OSZUSTKA POSZUKIWANA LISTEM GOŃCZYM

Oszustka poszukiwana listem gończym została zatrzymana przez grudziądzkich policjantów. Kobieta jest podejrzana o dokonanie szeregu przestępstw za pośrednictwem portali internetowych. Straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni oszacowano na kwotę prawie 12.000 zł.

Wiadomości 0 Comments

POSZUKIWANY 25-LETNI MARIUSZ JAGIELSKI

Policjanci z Golubia-Dobrzynia poszukują 25-letniego Mariusza Jagielskiego. Dziś ( 01.03.2017r.) Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu wydał za mężczyzną list gończy. Zezwolił także na publikację wizerunku i danych osobowych 25-latka. Policjanci z

Wiadomości 0 Comments

Areszt dla bydgoszczanina za posiadanie amfetaminy

Na najbliższe dwa miesiące do aresztu trafił 24-latek podejrzany o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na jego trop wpadli kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia. Policjanci zabezpieczyli należącą do niego amfetaminę, z której

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź