Jak urządzić pokój dziecięcy?

Jak urządzić pokój dziecięcy?

Pokój dla dzieci to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Jego wystrój musi być zgodny z preferencjami dziecka, jego osobowością, tak aby w tym pokoju maluch czuł się, jak najbardziej komfortowo. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wystrój wnętrza, ale także na jakość mebli i kolorystykę. Wypoczynek i nastrój dziecka w dużej mierze zależy od obserwacji wszystkich niuansów aranżacji pokoju dziecięcego

Jaka kolorystyka jest lepsza do dekoracji pokoju dziecięcego?

Wielu rodziców jest skłonnych wierzyć, że schemat kolorów dla dzieci dotyczy tylko jasnych barw. Mają rację i mylą się w tym samym czasie. Bardzo cenne uwagi na ten temat udzielają psychologowie, którzy wyznaczają różne kierunki w projektowaniu pokoju dla określonych kategorii wiekowych.

Od urodzenia do czterech lat

W tym wieku bardzo ważne jest, aby zapewnić dziecku spokojne otoczenie, w którym będzie mu wygodnie. Miękkie zestawienia kolorystyczne zapewnią poczucie bezpieczeństwa i harmonii. Pastelowe kolory, jasne beże, nienasycone żółte, niebieskie odcienie stworzą niezbędną atmosferę w pomieszczeniu.

Od czterech lat

Wiek przedszkolny to czas rozkwitu indywidualności. W tym okresie życia dzieci wybierają bardziej kontrastowe kombinacje odcieni. Rodzice powinni pomalować ściany w ulubionych kolorach dziecka, ale zostawić lampę sufitową: jest to nie tylko stylowe, ale także korzystnie wpływa na psychikę dziecka. Psychologowie zdecydowanie zalecają porzucenie zbyt ciemnych kolorów, zbliżonych do czerni. Cień negatywnie wpływa na stan psychiczny: działa przygnębiająco, zasmuca, pesymistyczne postrzeganie świata.

Jakie meble powinny znajdować się w pokoju dziecinnym?

Meble do pokoju dziecięcego to ważna kwestia dla każdego rodzica. Zawsze chcą, aby dzieci czuły się przytulnie i komfortowo. Warto nadać im nie tylko smak, ale również jakość.

Łóżko

Łóżko dla dziecka musi koniecznie spełniać wszystkie zalecenia ortopedyczne. Materac należy dobrać w taki sposób, aby pozycja dziecka była zawsze ustalona we właściwej pozycji. Rama powinna być wybrana z naturalnych materiałów: nie będą powodować reakcji alergicznych. Miękkie zagłówki polecane są dla dzieci w każdym wieku: zmniejszają ryzyko urazów i znacznie zwiększają komfort spania. Zamiast łóżka możesz preferować stylową małą sofę: jest kompaktowa i łatwo zamienia się w miejsce na nocny odpoczynek

Szafa lub komoda

Szafy i komody to must have w dziecięcej sypialni. Możesz w nich umieścić wszystkie ubrania, a także nauczyć dziecko kompletowania porządku. Kompaktowe modele zmieszczą się nawet w najmniejszych pomieszczeniach.

Stół do pracy i krzesło

Dziecko musi odrabiać lekcje w odpowiednim środowisku: wysokość stołu i krzesła powinna być odpowiednia. Najlepiej wybierać modele, na których spokojnie można postawić zarówno komputer, jak i zostawić miejsce do czytania czy pisania w odpowiednich warunkach. Dobrym pomysłem jest umieszczanie dużej liczby pomocniczych półek, na których można umieścić zeszyty lub podręczniki. Aby stworzyć jak najbardziej komfortową atmosferę, warto wybrać fotel tapicerowany, który w swoim designie będzie połączony z łóżkiem lub sofą.

http://mebel24.pl/

Previous Jak wybrać dobry piórnik dla ucznia?
Next Gadżety które ułatwią ci życie

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Jak wybrać dobry piórnik dla ucznia?

Przygotowanie wyprawki dla ucznia to spore wyzwanie. Jednym z jej najważniejszych elementów jest piórnik i także w jego wypadku nie mamy do czynienia z wyborem, który byłby ani łatwy, ani

Life&Style 0 Comments

Wypełnianie zmarszczek – na czym polega ten zabieg?

Zapewne większość z nas chciałaby jak najdłużej zachować zdrowy i młody wygląd. Niestety starzenie się naszych organizmów jest procesem nieuniknionym i nieodwracalnym – postępującym w czasie i zapisanym w genach.

Life&Style 0 Comments

Młotki budowlane, brukarskie

Młotek to jedno z najprostszych narzędzi ręcznych, które używane jest od wieków do różnego rodzaju prac. Najczęściej wykorzystuje się go do wbijania gwoździ, klientów, obróbki różnego rodzaju materiałów a także

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź