Jak działa kwas hialuronowy na skórę?

Jak działa kwas hialuronowy na skórę?

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą w skórze substancją znaną z oszałamiającej zdolności do przyciągania i utrzymywania 1000x swojej wagi w wilgoci. Działa on w godzinach nadliczbowych, uzupełniając skórę, aby poprawić jej zdrowy, elastyczny wygląd i samopoczucie.

Co to jest kwas hialuronowy?

W świecie pielęgnacji skóry, modne składniki przychodzą i odchodzą (a wiele z nich nigdy nie powinno być popularnych na początku!). Badania pokazują, że kwas hialuronowy to nie tylko trend; wręcz przeciwnie, jest to jeden z najlepszych składników pielęgnacyjnych, jakie można stosować.

Kwas hialuronowy to glikozaminoglikan, fantazyjna nazwa dla ważnej, naturalnie występującej substancji, która jest częścią matrycy wspierającej młodość skóry. Jako główny glikozaminoglikan w skórze, kwas hialuronowy działa w celu utrzymania każdego aspektu skóry stabilnej, chronionej i stale odnawianej.

Kwas hialuronowy jest również środkiem nawilżającym, który jest kategorią składników pielęgnacyjnych, które są higroskopijne, czyli czerpią wilgoć z otoczenia. Substancje nawilżające często znajdują się w produktach nawilżających na bazie wody, serum i innych produktach do pielęgnacji skóry pozostawionej, ponieważ pomagają zwiększyć nawilżenie wszystkich rodzajów skóry, co jest szczególnie korzystne dla skóry suchej i odwodnionej.

Kwas hialuronowy jest również postbiotykiem, który jest składnikiem naturalnie występującym w postaci probiotyków występujących w rozpadzie mikrobiomu skóry. Naukowcy uważają, że ta synergia ze skórą jest kolejnym powodem, dla którego stosowanie kwasu hialuronowego prowadzi do zdrowszej, młodziej wyglądającej skóry: wzmacnia i pomaga odbudować unikalny mikrobom na skórze.

Jak kwas hialuronowy pomaga wysuszyć i odwodnić skórę?

Więc, co robi kwas hialuronowy? Naukowa magia polega na zdolności kwasu hialuronowego do uzupełniania dużej ilości wilgoci. Jeden gram (lub 0,03 oz.) kwasu hialuronowego może pomieścić do sześciu litrów wody. Porozmawiajmy o zawrotnym tempie! Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że kwas hialuronowy może to zrobić dla skóry bez przewracania łusek i podawania jej zbyt dużej ilości wody (co, co, o dziwo, może być problemem, ponieważ rozkłada kluczowe substancje, które normalnie utrzymują powierzchnię skóry w stanie nienaruszonym).

Kwas hialuronowy może zwiększać zawartość wilgoci nie do porównania. Ożywia on również zewnętrzne warstwy powierzchniowe skóry, dzięki czemu wyglądają one i czują się bardziej miękkie, gładkie i promiennie nawilżone. Natychmiast poprawia to wygląd drobnych linii i zmarszczek.

http://danbron.pl/

Previous Tłumacz języka hiszpańskiego
Next Szybkie porady, które sprawią, że złożona ulotka będzie świetna

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

O tej porze roku włosy i skóra głowy narażone są na działanie zmiennych temperatur

Pod czapką skóra przegrzewa się i gruczoły łojowe pracują intensywniej, dlatego włosy łatwo się przetłuszczają, nasila się skłonność do łupieżu, może się również pojawić łojotok. Dodatkowo włosy są bardziej podatne na

Life&Style 0 Comments

Wrocławska klinika pomaga chorym na stwardnienie rozsiane

Na Dolnym Śląsku od kilku miesięcy funkcjonuje klinika, w której międzynarodowy zespół specjalistów prowadzi badania nad innowacyjnymi terapiami dla chorych na stwardnienie rozsiane. Dotychczasowe efekty działalności pokazują jednoznacznie, że z

Life&Style 0 Comments

Syndrom widzenia komputerowego

W dzisiejszych czasach wielu z nas ma pracę, która wymaga godzinnego patrzenia na ekrany komputerów. To może naprawdę obciążyć twoje oczy. Problemy z oczami spowodowane korzystaniem z komputera wchodzą w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź