Dziesięć korzyści płynących z makijażu mineralnego (i dlaczego powinnaś zrobić swój własny)

Dziesięć korzyści płynących z makijażu mineralnego (i dlaczego powinnaś zrobić swój własny)

Makijaż mineralny można znaleźć prawie wszędzie, od apteki po dom towarowy. Ale nie wszystkie makijaże mineralne są jednakowe.

Makijaż nie jest nowością. Ludzie od wieków ozdabiają swoje ciała glinkami, farbami i barwnikami. Makijaż mineralny, jaki znamy dzisiaj, jest jednak nowością. Na początku lat 70-tych XX wieku przedszkolanka Diane Richardson Ranger została zainspirowana, aby zacząć tworzyć własne produkty do makijażu ciała. Nie miała żadnego doświadczenia w tworzeniu kosmetyków, ale jej entuzjazm i zaangażowanie doprowadziły do otwarcia własnego butiku do pielęgnacji ciała w Północnej Kalifornii. Ranger dostrzegła zapotrzebowanie na więcej naturalnych produktów do pielęgnacji ciała i chciała stworzyć produkty do makijażu wolne od: perfum, talku, alkoholu, olejku mineralnego, konserwantów, emulgatorów i barwników. W 1976 roku założyła Bare Escentuals, pierwszą nowoczesną markę makijażu mineralnego. W ciągu ostatnich czterech dekad założyła kilka kolejnych mineralnych firm makijażowych, a kolejne pojawiły się na całym świecie.

Nie wszystkie makijaże mineralne są jednakowe. Wiele dużych marek kosmetycznych sprzedaje produkty z linii „makijaż mineralny”, które zawierają substancje drażniące, składniki syntetyczne i ropopochodne oraz niedrogie wypełniacze, które mogą również podrażnić skórę. Wiele z tych produktów zawiera również woski, oleje, barwniki i konserwanty.

Tym, co odróżnia makijaż mineralny od większości makijażu głównego, jest to, co zostało pominięte, a nie to, co zostało dodane. Prawdziwy makijaż mineralny ma mniej składników niż tradycyjny makijaż produkowany komercyjnie – a wszystkie te składniki pochodzą z naturalnie występujących materiałów. Obecnie wiele z tych składników jest przygotowywanych w laboratoriach, aby zapewnić jednolitą kolorystykę i teksturę oraz utrzymać je w stanie wolnym od potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń. Są one jednak chemicznie identyczne z tym, co występuje w naturze, a producenci kosmetyków czysto mineralnych dbają o to, aby nie dodawać perfum, barwników ani wypełniaczy, które mogą podrażniać skórę i zatykać pory. Beztłuszczowe, luźne pudry do makijażu mineralnego nie wchłaniają się, jak kremy i płyny, lecz osadzają sie na powierzchni skóry. Pomaga to utrzymać pory w stanie niezablokowanym i zmniejsza ryzyko podrażnień, które najczęściej występują, gdy dany składnik jest wchłaniany przez skórę.

Korzyści płynące z makijażu mineralnego

  • Bezpieczne składniki mogą być stosowane na skórze wrażliwej, trądzikowej, zranionej, około ustnej i trądziku różowatym.
  • Składniki obojętne są wolne od bakterii i nie wygasają.
  • Skuteczne składniki pomagają leczyć, łagodzić i chronić skórę.
  • Naturalne składniki są wolne od potencjalnie drażniących chemikaliów, syntetyków, substancji zapachowych, konserwantów, parabenów, glutenu, olejów i wosków.
  • Delikatne składniki promują zdrową skórę i nie zatykają porów.
  • Wszechstronne pigmenty mogą być stosowane na mokro lub na sucho jako tymczasowy barwnik do włosów, kolor ust, róż, cień do powiek, eyeliner i błyszczyk do ciała.
  • Pokrycie można budować od zwykłego do nieprzezroczystego.
  • Mniejsza ilość składników oznacza mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia podrażnień.
  • Długotrwałe mieszanki wiążą się z olejami skóry i są wodoodporne.
  • Chroni, tworząc barierę pomiędzy skórą, żywiołami i wolnymi rodnikami oraz może oferować pewną ochronę przed słońcem.

Po co robić swoje?

Wiesz teraz, co odróżnia makijaż mineralny od większości kupowanych w sklepach kosmetyków, ale wciąż możesz się zastanawiać, dlaczego powinieneś robić swój własny. Jest wiele powodów.

Można go dostosować. Kiedy mieszasz swoje własne składniki, możesz idealnie dopasować kolor swojej skóry. Jest to szczególnie przydatne dla osób o bardzo jasnych lub ciemnych odcieniach skóry. Możesz również dostosować swoje ręcznie robione mieszanki tak, aby jak najlepiej pasowały do Twojego typu skóry – normalnej, tłustej, suchej, mieszanej lub wrażliwej. Wreszcie, wybór własnych składników oznacza, że możesz stworzyć precyzyjne wykończenie i pokrycie, które pomoże Ci wyglądać jak najlepiej. Chcesz mieć podkład, który lekko się mieni, aby nadać Twojej skórze subtelny blask? Albo taki, który ma matowe wykończenie i może jednocześnie pomóc w gojeniu i kamuflażu trądziku? Nie ma problemu.

Masz kontrolę. Ponieważ to Ty przygotowujesz przepisy, Ty decydujesz o tym, jakich składników użyć. To daje Ci większą kontrolę nad kosztami, kolorem i wykończeniem każdego produktu.

Korzyści są większe niż tylko dla twojej skóry. Twój wygląd jest częścią tego, jak się wyrażasz. A jaki jest lepszy sposób na to niż ręczne wykonanie własnego wyglądu? To świetny sposób na pokazanie swojej kreatywności i nie musisz ograniczać się do tego, co jest modne i co możesz kupić w sklepie. Zamiast tego możesz dowolnie mieszać i dopasowywać trendy i kolory, a także eksperymentować w poszukiwaniu tańszych alternatyw dla swojego ulubionego produktu. Wybierając własne składniki, możesz również tworzyć produkty, które odzwierciedlają Twój system przekonań. Możesz tworzyć makijaż wegański, trzymać się z dala od olejów i używać pojemników nadających się do recyklingu.

Planeta – i wasze dzieci – będą czerpać z tego korzyści. Syntetyczne chemikalia mogą zaszkodzić zarówno twojej twarzy, jak i planecie, ale ręczne mieszanie własnego makijażu mineralnego gwarantuje, że możesz używać tylko bezpiecznych, naturalnych składników. Tworząc swoje własne kosmetyki, przejmujesz się również samowystarczalnością. Ten mały akt może stanowić duże przesłanie dla potężnej branży kosmetycznej.

Jest łatwiej – i taniej – niż ci się wydaje. Aby zacząć, potrzebujesz tylko kilku składników i kilku zwykłych narzędzi kuchennych. Nie potrzebujesz specjalnego szkolenia ani stopnia naukowego, aby stworzyć swój własny makijaż; każdy może to zrobić. Większość przepisów wymaga tylko kilku kroków, a techniki nie są trudne do opanowania.

Wykonywanie i sprzedaż makijażu to umiejętności rynkowe. Jeśli jesteś wizażystką lub estetyczką, nauka dostosowywania makijażu naturalnego może być umiejętnością wyróżniającą Cię spośród konkurencji. Kiedy już poczujesz się pewna przygotowując sobie makijaż, możesz zmienić swoją pasję w opłacalny biznesplan.

Więcej informacji o mineralnych kosmetykach na http://aromo.pl/

Previous 10 Wskazówek dotyczących udanej rekrutacji pracowników
Next Idealny makijaż mineralny

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

7 Powodów, dla których warto kupić smartfon Xiaomi

Niska cena – Wielka Specyfikacja Cena jest najważniejszym czynnikiem, który rozważałbyś przy zakupie smartfona. Nie każdego stać na iPhone’a. Więc, Xiaomi przywiązuje największą wagę do ceny swoich urządzeń. Nawet jego

Life&Style 0 Comments

Przejście do długoterminowego stosowania opioidowych środków przeciwbólowych w badaniu CDC

W nowym badaniu przyjrzano się temu, w jaki sposób pierwsza recepta na lek przeciwbólowy na opioidy wpływa na ich szanse na długotrwałe używanie opioidów. Przegląd akt pacjentów, obejmujący około 1,3

Life&Style 0 Comments

Smartfony Apple iPhone

Smartfony to niezwykle popularne telefony, które mają mnóstwo możliwości. Są urządzeniami multimedialnymi, które oferują zdecydowanie więcej funkcji niż klasyczne „komórki”. Na rynku dostępne są smartfony od bardzo różnych producentów. Wśród

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź