Dziecko poszkodowane w wypadku w gospodarstwie rolnym

Dziecko poszkodowane w wypadku w gospodarstwie rolnym

7-letnia dziewczynka weszła na przyczepę rolniczą, gdzie pracowali jej rodzice i niespodziewanie włożyła rękę w podajnik do zboża. Dziecko, po uwolnieniu przez strażaków, trafiło do szpitala. Niestety, dziewczynka straciła dłoń. W sprawie pracują policjanci, którzy ustalają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj (25.07.19) wieczorem w jednej z miejscowości gminy Łasin, pow. grudziądzki, doszło do wypadku w gospodarstwie rolnym. Podczas rozładunku zboża 7-letnia dziewczyna weszła na przyczepę, gdzie pracowali jej rodzice i niespodziewanie włożyła dłoń w podajnik. Dziecko, po uwolnieniu przez strażaków, trafiło do szpitala. Niestety dłoń została odcięta i nie udało się jej uratować.

Na miejscu pracowali policjanci, którzy przeprowadzili oględziny i przesłuchali pierwszych świadków. Wykonywane czynności nadzorował prokurator. Funkcjonariusze będą ustalać w jaki sposób była sprawowana opieka nad dzieckiem i jakie były wszystkie okoliczności zdarzenia. W chwili, gdy doszło do nieszczęścia rodzice byli trzeźwi.

 

Dla wielu z nas lato to nie tylko czas wypoczynku i rekreacji, ale również wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. To okres, który może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa związane z użytkowaniem specjalistycznych maszyn rolniczych. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas prac polowych.

Policjanci radzą:

– nigdy nie pracuj w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kieruj pojazdami i maszynami rolniczymi po alkoholu i nie pozwól też, aby czynili to inni!
– nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
– nie przewoź nikogo na załadowanych wozach i przyczepach! Przewożony materiał jest zazwyczaj sypki albo bardzo niestabilny i ruchomy. Upadek z załadowanej przyczepy może nieść za sobą tragiczne skutki.
– nie naprawiaj i nie operuj przy włączonych maszynach rolniczych. Ruchome części maszyn mogą wciągnąć twoją rękę lub nogę i pozbawić Cię kończyny lub spowodować śmierć! Ważne jest by rękawy długiej koszuli zawsze były podciągnięte minimum do łokci. Zapobiegnie to wciągnięciu ręki przez maszynę.
– ubieraj się odpowiednio do pogody i warunków w jakich pracujesz! Ważne jest obuwie – bezpieczne i ochronne. Do wielu dotkliwych kontuzji dochodzi podczas pracy w butach, które nie usztywniają stawu skokowego oraz nie posiadają antypoślizgowej podeszwy.

Szczególną uwagę należy zwrócić na dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych. Należy pamiętać, że młodzi ludzie mają mniejsze doświadczenie w tym zakresie i powinni wykonywać tylko drobne prace w ramach pomocy, zawsze pod okiem dorosłych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki! To na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych!

Aby uniknąć wypadków, które bardzo często bywają tragiczne w skutkach, pamiętajmy o odpowiednim zaplanowaniu wykonywanych prac, uwzględnieniu przerwy na odpoczynek oraz rozsądnym i poważnym podejściu do zasad bezpieczeństwa. Ważne są także treściwe posiłki w ciągu dnia. Zdarza się, że rolnicy pracują przez dłuższy czas w pełnym słońcu bez jedzenia, co powoduje osłabienie organizmu. Pamiętajmy o wodzie, której w taką pogodę należy pić jak najwięcej.

Zróbmy wszystko, aby prace polowe były bezpieczne dla nas i dla naszych dzieci.

Previous O eksporcie chemikaliów
Next Co to jest smartfon?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci ostrzegają – oblodzone jezdnie

O tym, że kierujący powinien dostosować prędkość między innymi do panujących warunków atmosferycznych wie każdy. Niestety nie zawsze kierowcy stosują się do tej fundamentalnej zasady. Wczoraj (5.12.2018) grudziądzcy policjanci z

Wiadomości 0 Comments

WSPÓLNA AKCJA ZNAKOWANIA ROWERÓW PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

Ponad 50 rowerów oznakowali nakielscy policjanci podczas akcji, jaka została zorganizowana wspólnie z właścicielem sklepu z rowerami oraz sprzętem rtv i agd w Nakle. Oprócz znakowania jednośladów mundurowi rozdawali także

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNE POTRĄCENIE PRZEZ POCIĄG

Policjanci z Gniewkowa, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku kolejowego w miejscowości Suchatówka. Potrąceni zostali tam dwaj mężczyźni. Jeden z nich zginął na miejscu, drugi z obrażeniami trafił

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź