Dwaj bydgoszczanie aresztowani za rozbój

Dwaj bydgoszczanie aresztowani za rozbój

Patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni napadli na bydgoszczanina i ukradli mu telefon komórkowy. Napastnicy decyzją sądu zostali aresztowani. Teraz „recydywistom” może grozić wyższa kara.

Do zdarzenia doszło w sobotę (08.09.2018) około godziny 17:00, wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o napadzie przy ulicy Toruńskiej. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali zgłaszającego.

Z jego relacji wynikało, że na spacerze z psem został zaatakowany przez dwóch sprawców. Jeden uderzył go kijem w tył głowy, a drugi pięścią w twarz. Następnie napastnicy zabrali mu z torby telefon komórkowy. Po tym pokrzywdzony stracił przytomność. Mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe, które udzieliło mu pomocy.

Policjanci zaczęli szukać sprawców. Po chwili zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok patrolu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Obaj wpadli w ręce mundurowych. 36 i 32-latek trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani byli pijani.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut rozboju. Przestępstwa tego dokonali w warunkach tzw. recydywy.

Wczoraj (10.09.2018) policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 36 i 32-latka na najbliższe trzy miesiące.

Previous Nieprzemyślane aktorstwo
Next Wizyta sędziów i prokuratorów europejskich

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

BABCIU, DZIADKU – NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ

Na zaproszenie Przedszkola nr 43 w Bydgoszczy asp. szt. Sławomir Nowak z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy przeprowadził kolejną prelekcję z cyklu „Babciu, dziadku – nie daj się oszukać”. W Przedszkolu

Wiadomości 0 Comments

Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców bydgoskiej komendy zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o pobicie. 34-latek należy do nieformalnej grupy tzw. bojówki pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Mężczyzna był już w

Wiadomości 0 Comments

„Jurgen” wpadł pod Bydgoszczą

Poszukiwany listem gończym „Jurgen”, członek zorganizowanej grupy przestępczej, którą kierował „Kadafi”, wpadł pod Bydgoszczą. Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy zatrzymali go na działce w Samociążku. Nie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!