Dwaj bydgoszczanie aresztowani za rozbój

Dwaj bydgoszczanie aresztowani za rozbój

Patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni napadli na bydgoszczanina i ukradli mu telefon komórkowy. Napastnicy decyzją sądu zostali aresztowani. Teraz „recydywistom” może grozić wyższa kara.

Do zdarzenia doszło w sobotę (08.09.2018) około godziny 17:00, wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o napadzie przy ulicy Toruńskiej. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali zgłaszającego.

Z jego relacji wynikało, że na spacerze z psem został zaatakowany przez dwóch sprawców. Jeden uderzył go kijem w tył głowy, a drugi pięścią w twarz. Następnie napastnicy zabrali mu z torby telefon komórkowy. Po tym pokrzywdzony stracił przytomność. Mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe, które udzieliło mu pomocy.

Policjanci zaczęli szukać sprawców. Po chwili zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok patrolu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Obaj wpadli w ręce mundurowych. 36 i 32-latek trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani byli pijani.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut rozboju. Przestępstwa tego dokonali w warunkach tzw. recydywy.

Wczoraj (10.09.2018) policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 36 i 32-latka na najbliższe trzy miesiące.

Previous Nieprzemyślane aktorstwo
Next Wizyta sędziów i prokuratorów europejskich

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SZKOLENIE STRAŻNIKÓW GMINNYCH/MIEJSKICH WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIEGO

Przez dwa dni (23-24.05.17) funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy prowadzili szkolenie dla strażników straży gminnych/miejskich woj. kujawsko-pomorskiego. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z wybranymi zagadnieniami prowadzenia czynności wyjaśniających na

Wiadomości 0 Comments

Jeśli rozpoznajesz tego mężczyznę skontaktuj się z policjantami z Torunia

Policjanci z toruńskiej komendy poszukują mężczyzny, który grożąc nożem ukradł torbę i pieniądze oraz spowodował obrażenia ciała u jednego z pokrzywdzonych. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Funkcjonariusze szukają osób, mogących

Wiadomości 0 Comments

AKCJA „BEZPIECZNY WEEKEND – ZNICZ 2017” NA PÓŁMETKU

Dzień Wszystkich Świętych, to dla większości czas wyjazdów na groby bliskich. Nad ich spokojnym przebiegiem na terenie naszego województwa od piątku (27.10.2017r.) do czwartku (2.11) czuwać będą kujawsko-pomorscy policjanci, którzy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!