Dwaj bydgoszczanie aresztowani za rozbój

Dwaj bydgoszczanie aresztowani za rozbój

Patrol z bydgoskiego Szwederowa zatrzymał dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Mężczyźni napadli na bydgoszczanina i ukradli mu telefon komórkowy. Napastnicy decyzją sądu zostali aresztowani. Teraz „recydywistom” może grozić wyższa kara.

Do zdarzenia doszło w sobotę (08.09.2018) około godziny 17:00, wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o napadzie przy ulicy Toruńskiej. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali zgłaszającego.

Z jego relacji wynikało, że na spacerze z psem został zaatakowany przez dwóch sprawców. Jeden uderzył go kijem w tył głowy, a drugi pięścią w twarz. Następnie napastnicy zabrali mu z torby telefon komórkowy. Po tym pokrzywdzony stracił przytomność. Mundurowi wezwali pogotowie ratunkowe, które udzieliło mu pomocy.

Policjanci zaczęli szukać sprawców. Po chwili zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok patrolu zaczęli uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Obaj wpadli w ręce mundurowych. 36 i 32-latek trafili do policyjnego aresztu. Zatrzymani byli pijani.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut rozboju. Przestępstwa tego dokonali w warunkach tzw. recydywy.

Wczoraj (10.09.2018) policjanci doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 36 i 32-latka na najbliższe trzy miesiące.

Previous Nieprzemyślane aktorstwo
Next Wizyta sędziów i prokuratorów europejskich

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kryminalni namierzyli zatrzymali recydywistę włamywacza

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali recydywistę podejrzanego o włamania do mieszkań. 57-latek wpadł tuż po tym, jak okradł mieszkankę bydgoskiego Szwederowa. Policjanci zabezpieczyli przy nim

Wiadomości 0 Comments

WSPÓLNE ĆWICZENIA POLICJANTÓW I SŁUŻBY OCHRONY ANWIL-U

Na terenie Zakładów Chemicznych „Anwil” we Włocławku doszło do wtargnięcia uzbrojonej grupy, która wzięli zakładników – taka dramatyczna wiadomość dotarła do dyżurnego włocławskich mundurowych. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych

Wiadomości 0 Comments

W TROSCE O BEZPIECZNĄ PODRÓŻ

Włocławscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Zwiększony ruch na drogach spowodowany wyjazdami na ferie to okoliczność, dla której mundurowi zintensyfikowali swoje działania. Ferie zimowe to czas wypoczynku, który najchętniej spędzamy

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!