Czym charakteryzują się kosmetyki mineralne?

Czym charakteryzują się kosmetyki mineralne?

Mineralne kosmetyki są produktami naturalnymi, do tego delikatnymi i bezpiecznymi dla cery. Ich właściwości sprawiają, że są proponowane osobom z cerą problemową. Kosmetyki mineralne pozwalają na to, by skóra miała stale dostęp do tlenu, w związku z czym nie przesusza się i nie podrażnia. Taki makijaż wspaniale pokrywa niedoskonałości cery, maskuje je oraz leczy już powstałe wypryski. Aplikuje się go również, gdy skóra jest bezpośrednio po zabiegu, czy to kosmetycznym bądź estetycznym. W tych kosmetykach nie ma substancji, które szkodzą bądź są sztuczne. W ich składzie są wyłącznie krystalicznie czyste minerały. Poza tym, że kosmetyki mineralne doskonale kryją cerą, to działają antybakteryjnie oraz wpływają regulująco na wydzielanie sebum. Można powiedzieć, że idealnie zgrywają się one ze skórą, dzięki czemu prezentuje się ona naturalnie i po prostu pięknie. Ponadto, makijaż mineralny ma tę cechę, że można nakładać go warstwowo, a i tak na twarzy nie pojawi się efekt maski. Proponuje się go osobom z każdym typem skóry, także tym wrażliwym.

Dla osób z alergią

Makijaż mineralny to idealne rozwiązanie dla alergików. Wiele osób, które reagują uczuleniem na składniki, które znajdują się w kolorowych kosmetykach, rezygnują z malowania się. Jednak kosmetyki mineralne są tworzone na bazie składników naturalnych. Nie ma w nich powszechnie stosowanej chemii, środków konserwujących bądź zapachowych. Faktem jest, że wymagają praktyki w nakładaniu ich, ponieważ mają sypką konsystencję. Na liście składników są zmielone minerały. Ich cechą jest to, że nie wywołują alergii, a poza tym, nie zatykają porów w skórze. To z tego powodu są idealne dla osób z cerą wrażliwą oraz z problemem trądzikowym. Do tego, kosmetyki mineralne ochraniają skórę przed słońcem, a co za tym idzie – zapobiegają tworzeniu się na niej zmarszczek oraz zmian kolorystycznych. Nie wysuszają również cery i nie zmywają się pod wpływem wody. Nie czuje się go podczas noszenia. Do zmycia wystarczy natomiast płyn micelarny o delikatnym działaniu.

Przy produkcji wykorzystywane są m.in. tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu. Nie ma w nich sylikonów oraz parafiny, co wpływa na to, że są albo sypkie, albo sprasowane.

Trwałość makijażu i kolorów

Użycie kosmetyków mineralnych nie skutkuje nadmierną produkcją sebum, w przeciwieństwie do tradycyjnych produktów. Dlatego też makijaż wykonany kosmetykami mineralnymi trzyma się niejednokrotnie dłużej. Jego przewaga rośnie zwłaszcza latem, kiedy to utrzymanie matowej cery jest wielkim wyzwaniem, a tradycyjny makijaż miewa tendencje do spływania. Preparaty mineralne nie zawierają też olejków ani innych utleniających się substancji, dzięki czemu ich kolory pozostają niezmienne przez cały czas.

Ochrona i pielęgnacja

W tej kategorii mieści się co najmniej kilka innych – między innymi ochrona przeciwsłoneczna, zdecydowanie lepsza w przypadku minerałów (dwutlenek tytanu i tlenek cynku tworzą barierę do nawet 25 SPF). Do kosmetyków tradycyjnych dodaje się niekiedy filtry chemiczne, jednak ich skuteczność i bezpieczeństwo dla skóry są o wiele mniejsze. Tutaj można także zakwalifikować zapychanie porów – minerały ich nie zapychają, w przeciwieństwie do zwykłych kosmetyków. Te drugie mają jednak tę przewagę, że dzięki odpowiednim składnikom mogą ożywiać lub nawilżać.

Forma kosmetyku

W tej kategorii laur pierwszeństwa zdecydowanie należy się kosmetykom tradycyjnym. Występują one w rozmaitych, ułatwiających precyzyjną aplikację formach, takich jak kredki, sztyfty, podkłady w płynie. Kosmetyki naturalne zawsze są sypkie, a ich prawidłowe nałożenie wymaga nieco wprawy.

Sposób aplikacji

Tutaj także zwyciężają tradycyjne preparaty. Minerały nakłada się wyłącznie za pomocą pędzli, ewentualnie puszków do pudru. Aplikacja tradycyjnych produktów jest prostsza i szybsza.

Ryzyko podrażnień i alergii

Kosmetyki mineralne z natury są hipoalergiczne i nie wywołują podrażnień ani alergii, częstych przy stosowaniu tradycyjnych preparatów. W dodatku zawarty w nich tlenek cynku uspokaja skórę i działa przeciwbakteryjnie.

Różnorodność wyboru

Jeszcze jakiś czas temu kosmetyki tradycyjne cieszyły się zdecydowaną przewagą w tej materii. Z czasem jednak różnica całkowicie się zatarła – dziś można kupić kosmetyki mineralne w dowolnych kolorach. Rozczarowane mogą się poczuć jedynie wielbicielki wyraźnej, czystej czerwieni – jest to kolor niemożliwy do uzyskania z użyciem tylko maturalnych pigmentów.

Wydajność i termin przydatności

Tutaj także wygrywają kosmetyki mineralne – ich termin przydatności do użycia jest nieograniczony, są też bardzo wydajne.

Więcej na http://pieknanaturalnie.com.pl/

Previous Gadżety które ułatwią ci życie
Next 3 Wskazówki dotyczące wyboru dobrej drukarni magazynów

Może to Ci się spodoba

Life&Style 0 Comments

Historia konopi indyjskiej – co warto o niej wiedzieć?

Konopie indyjskie to gatunek rośliny z rodziny konopiowatych, który wielu osobom kojarzy się bardzo jednoznacznie – z narkotykami. Tymczasem w tej chwili o konopiach mówi się coraz więcej jako o

Life&Style 0 Comments

Co to jest Serigraph?

Serigraf to interpretacja oryginalnego dzieła sztuki stworzonego w procesie sitodruku. W przeszłości w procesie sitodruku stosowano szablon do stworzenia odbitki obrazu lub wzoru. Przez wieki na Orientu szablonów używano do

Life&Style 0 Comments

W jaki sposób wyczyścić ceramiczne płytki używając zmywacza do fug?

Na powierzchni płytek po fugowania pozostaje masa szpachlowa o lekko zabrudzonym białym kolorze. Utrzymuje się ona na powierzchni płytek nawet po bardzo starannym wytarciu ich powierzchni wilgotną gąbką. Można ją

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź