ĆWICZENIA NA AUTOSTRADZIE A1

ĆWICZENIA NA AUTOSTRADZIE A1

Wczoraj (8.11.2017) na autostradzie A-1 odbyły się ćwiczenia polegające na likwidacji skutków wypadku drogowego. Uczestniczyli w nich policjanci, strażacy oraz pogotowie ratunkowe.

Przeprowadzone na autostradzie ćwiczenia miały na celu doskonalenie współdziałania wszystkich służb ratowniczych podczas wypadków komunikacyjnych oraz sprawdzenie ich gotowości do przeprowadzenia działań podczas wypadków drogowych.

Ćwiczenia prowadzone były według ściśle określonego scenariusza:

W dniu 8 listopada 2017 roku ok. godz. 10.00 na odcinku autostrady A-1 dochodzi do wypadku drogowego spowodowanego przez kierowcę samochodu osobowego, który na węźle Lubicz nieprawidłowo wjeżdża na autostradę  „pod prąd”. W wyniku tego, w rejonie MOP-u Drzonowo, dochodzi do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym autobusem, który następnie uderza w inny samochód osobowy. Pasażerowie w chwili przybycia na miejsce służb ratowniczych znajdowali się w pojazdach z różnymi obrażeniami. Następnie jeden ze świadków poprzez nr alarmowy 112 zgłosił zdarzenie, w związku z powyższym operator uruchomił procedury związane z likwidacją skutków wypadku.

Na miejsce jako pierwszy przyjechał patrol policji z KPP w Chełmnie, a tuż za nimi Straż Pożarna i Pogotowie Ratunkowe. Z uwagi na duże skutki zdarzenia i dużą ilość osób rannych na miejsce zostały wezwane dodatkowe siły i środki.

Ćwiczenia były doskonałą okazją do sprawdzenia skuteczności działań w tego typu sytuacjach.

Previous USIŁOWALI WYSADZIĆ BANKOMATY I DOSTAĆ SIĘ DO „KASY”
Next UWIKŁANI W NARKOTYKI

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

DLA UPAMIĘTNIENIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dzisiaj (1.03.17) w dniu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała w obecności Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Mikołaja Bogdanowicza złożył wiązankę kwiatów na cmentarzu komunalnym przy ul.

Wiadomości 0 Comments

Nieuczciwy sąsiad zatrzymany przez kryminalnych z Fordonu

Fordońscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył kartę płatniczą nieżyjącego bydgoszczanina, a następnie kilkukrotnie zbliżeniowo płacił nią za zakupy. Teraz 59-latek odpowie za przywłaszczenie dokumentu stwierdzającego prawa majątkowe innej osoby i

Wiadomości 0 Comments

Jeśli rozpoznajesz tego mężczyznę skontaktuj się z policjantami z Torunia

Policjanci z toruńskiej komendy poszukują mężczyzny, który grożąc nożem ukradł torbę i pieniądze oraz spowodował obrażenia ciała u jednego z pokrzywdzonych. Wizerunek sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. Funkcjonariusze szukają osób, mogących

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!