Co to jest smartfon?

Co to jest smartfon?

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii ze społeczeństwa przemysłowego staliśmy się społeczeństwem informacyjnym. Zaowocowało to pojawieniem się ogromnej ilości urządzeń multimedialnych. Wśród nich jest cieszący się rosnącą popularnością smartfon. Ale czy tak naprawdę wiemy czym jest to urządzenie?

Czym jest smartfon?

Smartfon posiada oczywiście wszystkie te funkcje, które posiadały pierwsze telefony komórkowe. Nie przypomina on już jednak dużego, grubego prostokąta z antenką. Jest to urządzenie o kompaktowych rozmiarach z systemem operacyjnym i dotykowym, kolorowym ekranem. Smartfon to urządzenie, w którym połączone zostały funkcje tradycyjnego telefonu komórkowego z wieloma innymi urządzeniami: dyktafonem, odtwarzaczem muzycznym, aparatem fotograficznym, kompasem, zegarkiem czy nawigacją GPS.

Pierwszy smartfon pojawił się w roku 1992. Było to urządzenie firmy IMB, któremu nadano nazwę Simon. Protoplasta współczesnych smartfonów zawierał pocztę elektroniczną, kalendarz, kalkulator, notatnik i gry. Ze smartfona można było korzystać posługując się rysikiem. Smartfonach, które obecnie dostępne są na rynku działają w oparciu o różnorodne systemy operacyjne. Do tych, które są instalowane są wyjątkowo często należą: iOS, Android BlackBerry OS, Windows 10, Firefox OS, Sailfish.

Jakie są możliwości smartfona?

Smartfon to urządzenie, które pozwala użytkownikowi na szybkie i proste skontaktowanie się z innymi osobami za pośrednictwem wiadomości SMS i MMS. Oczywiście wciąż można wykorzystywać to urządzenie do prowadzenia rozmów telefonicznych. Smartfon umożliwia także korzystanie z takich aplikacji jak Facebook, Twitter, Instagram i wielu innych. Urządzenie można wykorzystać do robienia wysokiej jakości zdjęć czy do nagrywania filmów w bardzo przyzwoitej jakości.

Jaka jest różnica między smartfonem a iPhone?

W sieci krąży wiele opinii, które mówią, że iPhone nie jest smartfonem. Nie jest to do końca prawda. Iphone to urządzenie, która ma wiele cech smartfona, różnica pomiędzy tymi urządzeniami polega przede wszystkim na tym, że iPhone są produkowane tylko przez jedną firmę: Apple. Firma Apple w swoich urządzeniach stosuje opracowany przez siebie system operacyjny iOS. Jest to kolejna różnica między iPhonem a smartfonem; te drugie urządzenia mogą działać zarówno w oparciu o system Windows, jak i Android.

Firma Apple dołożyła wielu starań, aby jej iPhone bardzo mocno różnił się od smartfonów. Produkty tej marki charakteryzują się więc jednostronnym designem z charakterystycznym logo nadgryzionego jabłka, czujnikiem ID, dzięki któremu możliwe jest łatwe i szybkie odblokowanie telefonu. Marka zadbała także o sklep Apple – w przypadku smartfonów innych marek jest to sklep Google Play. Użytkownicy podkreślają, że system iOS jest atrakcyjny, dopracowany pod względem wizualnym, czytelny i intuicyjny, a do tego działa wyjątkowo płynnie.

Dual sim – co to jest?

Dual sim to rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM, w efekcie można korzystać na jednym telefonie komórkowym z dwóch numerów.

Więcej na stronie smartfoninfo.pl

Previous Dziecko poszkodowane w wypadku w gospodarstwie rolnym
Next Bydgoscy policjanci zabezpieczyli "podróbki" zabawek i odzieży dziecięcej

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ĆWICZENIA SŁUŻB NA JEZIORZE GOPŁO W POWIECIE RADZIEJOWSKIM

W Połajewie, w powiecie radziejowskim, zorganizowano ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. W szkoleniu wzięli udział druhowie z jednostki zawodowej oraz ochotnicy, a także policyjni wodniacy z Radziejowa. Organizatorem ćwiczeń była

Wiadomości 0 Comments

Policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany

Grudziądzcy kryminalni zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawianie marihuany. W wyniku przeszukania, funkcjonariusze znaleźli w jego miejscu zamieszkania krzaki konopi oraz sprzęt potrzebny do ich uprawy. Teraz mężczyźnie grozi do

Wiadomości 0 Comments

SZKOLILI SIĘ Z ZAKRESU USTAWY PRAWO O ZGROMADZENIACH

W Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy odbyło się szkolenie na temat organizacji zgromadzeń na terenie miasta i powiatu. Na to spotkanie policjanci zaprosili przedstawicieli bydgoskich urzędów. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź