Co to jest smartfon?

Co to jest smartfon?

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii ze społeczeństwa przemysłowego staliśmy się społeczeństwem informacyjnym. Zaowocowało to pojawieniem się ogromnej ilości urządzeń multimedialnych. Wśród nich jest cieszący się rosnącą popularnością smartfon. Ale czy tak naprawdę wiemy czym jest to urządzenie?

Czym jest smartfon?

Smartfon posiada oczywiście wszystkie te funkcje, które posiadały pierwsze telefony komórkowe. Nie przypomina on już jednak dużego, grubego prostokąta z antenką. Jest to urządzenie o kompaktowych rozmiarach z systemem operacyjnym i dotykowym, kolorowym ekranem. Smartfon to urządzenie, w którym połączone zostały funkcje tradycyjnego telefonu komórkowego z wieloma innymi urządzeniami: dyktafonem, odtwarzaczem muzycznym, aparatem fotograficznym, kompasem, zegarkiem czy nawigacją GPS.

Pierwszy smartfon pojawił się w roku 1992. Było to urządzenie firmy IMB, któremu nadano nazwę Simon. Protoplasta współczesnych smartfonów zawierał pocztę elektroniczną, kalendarz, kalkulator, notatnik i gry. Ze smartfona można było korzystać posługując się rysikiem. Smartfonach, które obecnie dostępne są na rynku działają w oparciu o różnorodne systemy operacyjne. Do tych, które są instalowane są wyjątkowo często należą: iOS, Android BlackBerry OS, Windows 10, Firefox OS, Sailfish.

Jakie są możliwości smartfona?

Smartfon to urządzenie, które pozwala użytkownikowi na szybkie i proste skontaktowanie się z innymi osobami za pośrednictwem wiadomości SMS i MMS. Oczywiście wciąż można wykorzystywać to urządzenie do prowadzenia rozmów telefonicznych. Smartfon umożliwia także korzystanie z takich aplikacji jak Facebook, Twitter, Instagram i wielu innych. Urządzenie można wykorzystać do robienia wysokiej jakości zdjęć czy do nagrywania filmów w bardzo przyzwoitej jakości.

Jaka jest różnica między smartfonem a iPhone?

W sieci krąży wiele opinii, które mówią, że iPhone nie jest smartfonem. Nie jest to do końca prawda. Iphone to urządzenie, która ma wiele cech smartfona, różnica pomiędzy tymi urządzeniami polega przede wszystkim na tym, że iPhone są produkowane tylko przez jedną firmę: Apple. Firma Apple w swoich urządzeniach stosuje opracowany przez siebie system operacyjny iOS. Jest to kolejna różnica między iPhonem a smartfonem; te drugie urządzenia mogą działać zarówno w oparciu o system Windows, jak i Android.

Firma Apple dołożyła wielu starań, aby jej iPhone bardzo mocno różnił się od smartfonów. Produkty tej marki charakteryzują się więc jednostronnym designem z charakterystycznym logo nadgryzionego jabłka, czujnikiem ID, dzięki któremu możliwe jest łatwe i szybkie odblokowanie telefonu. Marka zadbała także o sklep Apple – w przypadku smartfonów innych marek jest to sklep Google Play. Użytkownicy podkreślają, że system iOS jest atrakcyjny, dopracowany pod względem wizualnym, czytelny i intuicyjny, a do tego działa wyjątkowo płynnie.

Dual sim – co to jest?

Dual sim to rozwiązanie, które pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM, w efekcie można korzystać na jednym telefonie komórkowym z dwóch numerów.

Więcej na stronie smartfoninfo.pl

Previous Dziecko poszkodowane w wypadku w gospodarstwie rolnym

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

BEZPIECZNIE W BYDGOSZCZY PODCZAS MECZU UEFA EURO U21

Na stadionie w Bydgoszczy odbył się mecz Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21. W rozgrywce wzięła udział reprezentacja Portugalii i Serbii. Do tego meczu przygotowali się również

Wiadomości 0 Comments

Bydgoscy kryminalnie zabezpieczyli dopalacze

Dwaj bydgoszczanie odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości dopalaczy. Podejrzani usłyszeli zarzuty ze znowelizowanej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 28 i 42-latek wpadli w ręce kryminalnych z bydgoskiego wydziału narkotykowego. Policjanci zabezpieczyli

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI WSPÓLNIE ZE STRAŻAKAMI W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ

Podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy wąbrzeskimi policjantami i strażakami służyć będzie bezpieczeństwu mieszkańców. Poprzez wspólne przedsięwzięcia funkcjonariusze będą się starać podnosić świadomość społeczną, co niewątpliwie wpłynie na ograniczenie możliwych zagrożeń.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!