Chcieli mu pomóc, zastali zaatakowani

Chcieli mu pomóc, zastali zaatakowani

Już w pierwszy dzień Nowego Roku włocławscy policjanci ruszyli z pomocą załodze karetki pogotowia. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 34-latka, który zaatakował chcących mu udzielić pomocy medyków. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i trzeźwiał w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty gróźb oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych, którymi są m.in. lekarze i ratownicy medyczni.

Kiedy dla jednych szaleństwa sylwestrowej nocy zaczęły dobiegać końca dla innych, w tym dla funkcjonariuszy publicznych pozostających na służbie, był to czas wytężonej pracy. Niezależnie od wykonywanego zawodu oraz okoliczności takich jak np. ostatni dzień roku każdy jest zobowiązany do przestrzegania prawa i powstrzymania się od agresji, zwłaszcza wobec służb, które niosą ratunek.

Niestety wciąż zdarzają się przypadki, w których niosący pomoc zostają zaatakowani. Jedna z takich sytuacji wydarzyła się w noworoczny poranek przed 5.00 we Włocławku. Pogotowie zostało wezwane do 34-latka, który miał być nieprzytomny. Na miejscu okazało się jednak, że z mężczyzną można było nawiązać kontakt, ale był bardzo pobudzony, skarżył się na pieczenie w okolicach oczu. Na polecenie lekarza wsiadł do karetki, ale nie dał się zbadać. 34-latek stał się agresywny, bez powodu zaatakował próbującego go zbadać doktora oraz jednego z ratowników, wielokrotnie ubliżał członkom załogi i groził im pozbawieniem życia.

Zespół ratownictwa medycznego zdążył powiadomić o zdarzeniu policjantów, którzy natychmiast zatrzymali agresora i przewieźli go do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
34-latek trzeźwiał w policyjnej celi. Usłyszał już od mundurowych zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych oraz zarzuty kierowania gróźb karalnych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Previous Kupujemy artykuły do biura
Next Mieszkaniec bydgoskich wyżyn zatrzymany za narkotyki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Co to jest smartfon?

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii ze społeczeństwa przemysłowego staliśmy się społeczeństwem informacyjnym. Zaowocowało to pojawieniem się ogromnej ilości urządzeń multimedialnych. Wśród nich jest cieszący się rosnącą popularnością smartfon. Ale czy

Wiadomości 0 Comments

Korzystając z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa możesz uratować ludzi życie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki, której ponad 1,1 mln ludzi podzieliło się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w miejscu ich zamieszkania, pracy, nauki czy wypoczynku.

Wiadomości 0 Comments

SZKOLENIA BYDGOSKICH POLICJANTÓW W ZWIĄZKU Z BUDOWĄ TRASY S5

Policjanci z Wydziału Prewencji wspólnie z Nadleśnictwem Żołędowo przeprowadzili szkolenie dla funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy w zakresie legalności wywozu drzewa z lasu. Konieczność tego typu szkolenia wyniknęła w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź