Chcieli mu pomóc, zastali zaatakowani

Chcieli mu pomóc, zastali zaatakowani

Już w pierwszy dzień Nowego Roku włocławscy policjanci ruszyli z pomocą załodze karetki pogotowia. Funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 34-latka, który zaatakował chcących mu udzielić pomocy medyków. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie i trzeźwiał w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty gróźb oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych, którymi są m.in. lekarze i ratownicy medyczni.

Kiedy dla jednych szaleństwa sylwestrowej nocy zaczęły dobiegać końca dla innych, w tym dla funkcjonariuszy publicznych pozostających na służbie, był to czas wytężonej pracy. Niezależnie od wykonywanego zawodu oraz okoliczności takich jak np. ostatni dzień roku każdy jest zobowiązany do przestrzegania prawa i powstrzymania się od agresji, zwłaszcza wobec służb, które niosą ratunek.

Niestety wciąż zdarzają się przypadki, w których niosący pomoc zostają zaatakowani. Jedna z takich sytuacji wydarzyła się w noworoczny poranek przed 5.00 we Włocławku. Pogotowie zostało wezwane do 34-latka, który miał być nieprzytomny. Na miejscu okazało się jednak, że z mężczyzną można było nawiązać kontakt, ale był bardzo pobudzony, skarżył się na pieczenie w okolicach oczu. Na polecenie lekarza wsiadł do karetki, ale nie dał się zbadać. 34-latek stał się agresywny, bez powodu zaatakował próbującego go zbadać doktora oraz jednego z ratowników, wielokrotnie ubliżał członkom załogi i groził im pozbawieniem życia.

Zespół ratownictwa medycznego zdążył powiadomić o zdarzeniu policjantów, którzy natychmiast zatrzymali agresora i przewieźli go do komendy. Badanie alkomatem wykazało, że miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
34-latek trzeźwiał w policyjnej celi. Usłyszał już od mundurowych zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych oraz zarzuty kierowania gróźb karalnych. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Previous Kupujemy artykuły do biura
Next Mieszkaniec bydgoskich wyżyn zatrzymany za narkotyki

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WYPRAWY DO LASU

Sezon na grzybobranie i piesze wycieczki do lasów w pełni. W Polsce ten sposób spędzania wolnego czasu na łonie natury jest niezwykle popularny. Jednak, aby w pełni cieszyć się urokami

Wiadomości 0 Comments

PUCHAR PREZYDENTA MIASTA BYDGOSZCZY JEST NASZ

W sobotę (23.09.2017r.) reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy uczestniczyła w wyścigu smoczych łodzi, który rozegrany został w ramach XXVI Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy 2017. Nasza reprezentacja po raz

Wiadomości 0 Comments

WSPÓLNE SZKOLENIE SŁUŻB ODPOWIEDZIALNYCH ZA BEZPIECZEŃSTWO NA WODZIE

Bezpieczeństwo korzystających z uroków różnorodnego wypoczynku nad wodą leży w zainteresowaniu wielu podmiotów. Należą do nich policjanci ogniwa prewencji na wodach, ratownicy włocławskiego WOPR-u oraz Grupa Ratownictwa Wodnego Straży Pożarnej.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź