Cena oklejenia samochodu folią ppf

Cena oklejenia samochodu folią ppf

Wiemy, że jakość idzie w parze z ceną, ale wiemy, jak czujesz się z kosztami folii zabezpieczającej przed malowaniem i po prostu nie możesz pojąć, że płacisz tyle za to, co wygląda jak czysty kawałek plastiku na Twoim samochodzie, a to wygląda jak saran wrap!

Ponieważ cena jest wszędzie, postanowiliśmy podejść do tematu ceny i stosunku jakości i dać Ci wyobrażenie o tym, jakie są czynniki wpływające na koszty stosowania PPF w Twoim samochodzie. Istnieją cztery główne czynniki, jeśli chodzi o wycenę montażu folii zabezpieczających lakier:

#1 The Condition of Your Car

PPF jest warstwą ofiarną i został zaprojektowany w celu zachowania lakieru Twojego pojazdu. Najlepiej, aby wykończenie twojego lakieru było wolne od zawirowań, wolne od wiórów skalnych i wolne od wszelkich niedoskonałości. Nawet jeśli Twój pojazd jest fabrycznie nowy, może mieć ślady zawirowań, hologramy, wady lakieru, drobne rysy i inne niedoskonałości, które muszą być usunięte przed PPF. Jeśli Twój pojazd ma istniejące uszkodzenia, instalacja PPF jest jak nałożenie szminki na świnię lub malowanie brudnego domu. Jaki jest tego cel? Pierwszym krokiem w każdej instalacji PPF jest proces korekcji lakierniczej.

Jaki jest koszt Korekta Farby? Jeśli lakier twojego pojazdu jest w dobrym stanie, to wystarczy jeden krok polski, a koszty mogą być ograniczone do minimum, gdzieś pomiędzy 800 a 1200 zł.

Jeśli farba ma ślady zawirowań i głębsze rysy, będzie wymagała wieloetapowej korekty farby i będzie wymagała więcej czasu, który może wynosić od 1000 do 5000 zł .

#2 Rodzaj pokrycia

Najważniejszym czynnikiem w ustalaniu cen jest pokrycie, którego potrzebujesz dla swojego samochodu. Jeśli chodzi o zasięg, większość z nich zdecyduje się na objęcie zasięgiem tylko najbardziej narażonych obszarów pojazdu, takich jak przedni zderzak, maska silnika i lusterka.

Niektórzy będą chcieli tylko minimalnego pokrycia, a to może być spowodowane rzadką jazdą pojazdu lub po prostu chcą coś prostego do ochrony farby, co sprawia, że częściowy Front End lub pokrycie tylko zderzak bardzo popularne. Jednak prawie wszyscy nasi klienci preferują pokrycie Full Front End.

Rodzaj pokrycia będzie miał wpływ na cenę:

Ilość czasu i pracy potrzebnej do instalacji. Więcej zasięgu, oznacza więcej pracy.

Ilość zużytego materiału. Cena może się różnić w zależności od rodzaju używanej folii. Na przykład, folie premium o właściwościach hydrofobowych, takie jak S-TEK DYNOShield, są nieco bardziej wytrzymałe niż SunTek Ultra lub XPEL Ultimate. Folie Stealth lub Matte są znacznie droższe niż przezroczyste, błyszczące.

Folia Ochronna Paint jest najlepszą ochroną, jaką można kupić dla Twojego pojazdu, oferując ochronę przed żetonami skalnymi, plamami i blaknięciem. Istnieje wiele rodzajów PPF dostępnych, w tym przezroczyste i błyszczące (najbardziej popularne), matowe lub satynowe wykończenia, włókna węglowego i kolorowe PPF.

Ze wszystkich różnych marek na rynku, najbardziej popularne są XPEL, SunTek i 3M. Mniejsze firmy, takie jak Clear Guard Nano, S-TEK, DuraShield, Avery Nano Fusion, PremiumShield, Llumar i ArgoGuard również szeroko popularne wśród innych instalatorów PPF, jak również.

Choć to może być mylące, wszystkie PPF będą chronić Twój pojazd w ten sam sposób. Istnieje niewielka różnica wizualna w porównaniu do siebie, wynikająca głównie z składu chemicznego materiału, grubości i marki produktu.

Jesteśmy wieloletnimi instalatorami XPEL, jednak zdecydowaliśmy się na użycie tylko SunTek i S-TEK. SunTek jest własnością wielomiliardowej firmy Eastman i jest jedną z najbardziej zaufanych marek w branży PPF. S-TEK to nasza folia premium, którą oferujemy naszym klientom poszukującym najbardziej przejrzystej folii na rynku.

#3 Złożoność pokrycia

Poziom trudności będzie miał wpływ na ceny. Folia Ochronna Paint jest kawałkiem płaskiej, dwuwymiarowej folii, a instalatorzy otrzymują trójwymiarowy panel, który ma być opakowany. Niektóre pojazdy mają naprawdę skomplikowane panele, krzywe i kontury.

Instalacja PPF jest bardzo trudna, czasochłonna, bardzo skomplikowana i kosztowna. Materiał nie jest tani, a w przypadku zabrudzeń, włosów lub srebrzenia (zbyt mocno naciągnięta folia) oznacza konieczność wymiany tego elementu.

Złożone samochody, takie jak BMW M3, Dodge Hellcat, a nawet egzotyki, takie jak Lamborghinis i Ferraris, samochody o złożonych cechach konstrukcyjnych i ostrych konturach są znacznie trudniejsze w montażu PPF, a zatem wymagają więcej czasu. Złożoność Twojego pojazdu jest zdecydowanie ogromnym czynnikiem, jeśli chodzi o cenę. Nie ma jednego rozmiaru, który pasowałby do wszystkich.

Podczas gdy nowoczesna instalacja PPF wykorzystuje oprogramowanie i wzory cyfrowe, istnieją specyficzne marki i modele, które nie są dostępne w oprogramowaniu PPF. Wymaga to od instalatora wiedzy umożliwiającej tworzenie własnych wzorów i zapewnienie maksymalnego pokrycia i ochrony samochodu.

https://cardetailing.edu.pl/poradnik-motoryzacyjny/gqtt/jaki-jest-koszt-oklejenia-samochodu-folia.html

Previous Tłumaczenia dokumentów samochodowych
Next Najlepsze tanie gadżety

Może to Ci się spodoba

Motoryzacja 0 Comments

Polerka orbitalna – jak wypolerować nią auto?

Niektóre rysy na lakierze samochodu wymagają specjalnych działań. Niektórzy fani motoryzacji lub po prostu właściciele samochodu marzą też o tym, by ich pojazd odzyskał blask nowości i krystaliczny połysk. Wszystko

Motoryzacja 0 Comments

Doradzamy jak dobrze wyposażyć warsztat samochodowy

Zapotrzebowanie na warsztaty samochodowe stale rośnie wraz ze wzrostem liczby właścicieli samochodów. Posiadanie samochodu nie jest już luksusem i nikogo nie zaskakuje na przykład obecność dwóch samochodów w jednej rodzinie.

Motoryzacja 0 Comments

Od pięciu lat szybko przybywa robotów w polskich fabrykach

Jednym z powodów niskiego poziomu robotyzacji jest fakt, że przez lata Polska była dostawcą taniej siły roboczej. Te czasy jednak minęły i firmy przemysłowe coraz częściej dostrzegają potrzebę automatyzacji procesów produkcji, by dotrzymać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź