Bydgoscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” zabawek i odzieży dziecięcej

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” zabawek i odzieży dziecięcej

Niemal 500 sztuk podrobionych zabawek oraz koszulek dziecięcych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. „Podróbki” były dostępne w dwóch sklepach na terenie Bydgoszczy. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

Do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy dotarła informacja, że na terenie miasta sprzedawane są „podróbki” zabawek oraz odzieży dziecięcej popularnej firmy. Wynikało z niej, że zabawki i koszulki znajdują się na półkach sklepów.

Funkcjonariusze pojechali do dwóch punktów handlowych na terenie Fordonu, gdzie przeprowadzili przeszukania. Ustalenia się potwierdziły.

Jak się okazało, sklepy oferowały do sprzedaży różnego rodzaju zabawki i odzież dla dziewczynek. Łącznie policjanci zabezpieczyli 490 sztuk nielegalnego towaru. Do sprawy naruszenia przepisów z ustawy o ochronie prawo własności przemysłowej kilka osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka.

Teraz o losie właścicieli sklepów zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

Previous Co to jest smartfon?
Next Areszt dla bydgoszczanina za posiadanie amfetaminy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

IPA BYDGOSZCZ MISTRZAMI POLSKI JUŻ PO RAZ CZWARTY!

Policjanci z garnizonu kujawsko-pomorskiego reprezentujący IPA Bydgoszcz już czwarty raz zwyciężyli w V Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) w tenisie stołowym, które odbyły się w miniony weekend w

Wiadomości 0 Comments

ŚRÓDMIEJSCY POLICJANCI Z PROFILAKTYKĄ WŚRÓD MŁODZIEŻY

Dzielnicowi oraz policjanci na co dzień zajmujący się profilaktyką społeczną z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu przez cały czas prowadzą zajęcia profilaktyczne dotyczące przemocy i związanej z nią procedury „Niebieskiej karty”,

Wiadomości 0 Comments

KUJAWSKO-POMORSKA POLICJA Z WIZYTĄ NA WĘGRZECH

W duchu postanowień Deklaracji o współpracy Policji kujawsko-pomorskiej i peszteńskiej, Komendant Policji Okręgu Pest na Węgrzech dr. Istvan Michaly zaprosił Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę do złożenia

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź