Bydgoscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” zabawek i odzieży dziecięcej

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” zabawek i odzieży dziecięcej

Niemal 500 sztuk podrobionych zabawek oraz koszulek dziecięcych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. „Podróbki” były dostępne w dwóch sklepach na terenie Bydgoszczy. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

Do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy dotarła informacja, że na terenie miasta sprzedawane są „podróbki” zabawek oraz odzieży dziecięcej popularnej firmy. Wynikało z niej, że zabawki i koszulki znajdują się na półkach sklepów.

Funkcjonariusze pojechali do dwóch punktów handlowych na terenie Fordonu, gdzie przeprowadzili przeszukania. Ustalenia się potwierdziły.

Jak się okazało, sklepy oferowały do sprzedaży różnego rodzaju zabawki i odzież dla dziewczynek. Łącznie policjanci zabezpieczyli 490 sztuk nielegalnego towaru. Do sprawy naruszenia przepisów z ustawy o ochronie prawo własności przemysłowej kilka osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka.

Teraz o losie właścicieli sklepów zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

Previous Co to jest smartfon?
Next Areszt dla bydgoszczanina za posiadanie amfetaminy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

NARADA SŁUŻBOWA KOMENDANTÓW STRAŻY GMINNYCH/MIEJSKICH I KOMENDANTÓW MIEJSKICH/POWIATOWYCH POLICJI

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, z inicjatywy insp. Mirosława Elszkowskiego Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, odbyła się narada służbowa Komendantów Straży Gminnych/Miejskich i Komendantów Miejskich/Powiatowych

Wiadomości 0 Comments

TRAGICZNY FINAŁ NURKOWANIA

Brodniccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci 47-latka, który wczoraj wraz z innym mężczyzną nurkował w wodach jeziora Zbiczno. Jeden z nurków niestety nie wypłynął. Po kilku godzinach poszukiwań

Wiadomości 0 Comments

BEZPIECZNY I PRZYJAZNY INTERNET

O cyberprzemocy, o tym, czy korzystanie z internetu jest zawsze bezpieczne i jak należy się zachowywać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Takie tematy poruszyli policjanci podczas spotkań z uczniami

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź