Bydgoscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” zabawek i odzieży dziecięcej

Bydgoscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” zabawek i odzieży dziecięcej

Niemal 500 sztuk podrobionych zabawek oraz koszulek dziecięcych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą. „Podróbki” były dostępne w dwóch sklepach na terenie Bydgoszczy. Trwa postępowanie w sprawie naruszenia prawa o własności przemysłowej.

Do policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy dotarła informacja, że na terenie miasta sprzedawane są „podróbki” zabawek oraz odzieży dziecięcej popularnej firmy. Wynikało z niej, że zabawki i koszulki znajdują się na półkach sklepów.

Funkcjonariusze pojechali do dwóch punktów handlowych na terenie Fordonu, gdzie przeprowadzili przeszukania. Ustalenia się potwierdziły.

Jak się okazało, sklepy oferowały do sprzedaży różnego rodzaju zabawki i odzież dla dziewczynek. Łącznie policjanci zabezpieczyli 490 sztuk nielegalnego towaru. Do sprawy naruszenia przepisów z ustawy o ochronie prawo własności przemysłowej kilka osób zostało przesłuchanych w charakterze świadka.

Teraz o losie właścicieli sklepów zadecyduje już prokurator. Sprzedaż „podróbek” zagrożona jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, a jeżeli jest to stałe źródło dochodu nawet do 5 lat więzienia.

Previous Co to jest smartfon?
Next Areszt dla bydgoszczanina za posiadanie amfetaminy

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków

Bydgoscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy oraz marihuanę. Policjanci namierzyli i zatrzymali „konwój” z narkotykami. W ich ręce wpadły trzy osoby, w tym ojciec z

Wiadomości 0 Comments

Złodziej samochodów wpadł w ręce bydgoskich kryminalnych

Kryminalni z bydgoskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże pojazdów. 36-latek wpadł na gorącym uczynku, gdy uciekał kradzionym autem. W samochodzie policjanci zabezpieczyli narzędzia do ich kradzieży. Odzyskali też inne

Wiadomości 0 Comments

WSPÓLNE ĆWICZENIA POLICJANTÓW I SŁUŻBY OCHRONY ANWIL-U

Na terenie Zakładów Chemicznych „Anwil” we Włocławku doszło do wtargnięcia uzbrojonej grupy, która wzięli zakładników – taka dramatyczna wiadomość dotarła do dyżurnego włocławskich mundurowych. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź