Bydgoscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju

Bydgoscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju

Na trzy miesiące do aresztu trafił 31-letni bydgoszczanin znany bydgoskim kryminalnym z wcześniej dokonywanych przestępstw. Tym razem mężczyzna odpowie za rozbój oraz zniszczenie mienia.

Do przestępstwa doszło 13 września 2018 roku tuż po godzinie 3.00. Wówczas idący ulicą Sierocą w Bydgoszczy mężczyzna został zaatakowany przez rowerzystę. Ten grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia zażądał od niego wydania telefonu komórkowego. Ofiara w obawie o swoje życie i zdrowie wydała posiadany telefon wart ponad tysiąc złotych. Napastnik z łupem oddalił się, a pokrzywdzony natychmiast zgłosił sprawę na policji.

Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego szybko ustalili personalia sprawcy, który ma bogatą kartotekę kryminalną. Dodatkowo podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy. Zatrzymanie agresora było zatem kwestią czasu.

Do zatrzymania 31-latka doszło kilka dni później (21.09.18), gdy jechał z kolegami samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Dodatkowo w pojeździe policjanci ujawnili niebezpieczne przedmioty, m. in. maczetę. Tego wieczoru bydgoszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Dodatkowo na podstawie przeprowadzonych czynności w sprawie uszkodzenia mienia, do którego doszło w połowie kwietnia 2018 roku na Szwederowie, ustalono, że również sprawcą tego przestępstwa jest zatrzymany 31-latek.

Na podstawie całości zgromadzonego do spraw materiału dowodowego policjanci, za pośrednictwem prokuratora, wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się z aktami spraw przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na 3 miesiące.

Previous Wypełnianie zmarszczek - na czym polega ten zabieg?
Next Zabezpieczone ponad 4 kilogramy marihuany - 6 osób zatrzymanych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

SZCZĘŚCIE W NIESZCZĘŚCIU

O dużym szczęściu może mówić kierowca dostawczego mercedesa, który, jak wstępnie stwierdzili policjanci, nie opanował na mokrej nawierzchni pojazdu i dosłownie „zawinął się na drzewie”, a pień wbił się w

Wiadomości 0 Comments

Wizyta sędziów i prokuratorów europejskich

Wczoraj (13.09.2018) Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała spotkał się z prokuratorami oraz sędziami z Włoch, Francji, Rumunii, Litwy i Niemiec, którzy odbywają staż w Prokuraturze Okręgowej w

Wiadomości 0 Comments

TRAGICZNY FINAŁ NURKOWANIA

Brodniccy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności śmierci 47-latka, który wczoraj wraz z innym mężczyzną nurkował w wodach jeziora Zbiczno. Jeden z nurków niestety nie wypłynął. Po kilku godzinach poszukiwań

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!