Bydgoscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju

Bydgoscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju

Na trzy miesiące do aresztu trafił 31-letni bydgoszczanin znany bydgoskim kryminalnym z wcześniej dokonywanych przestępstw. Tym razem mężczyzna odpowie za rozbój oraz zniszczenie mienia.

Do przestępstwa doszło 13 września 2018 roku tuż po godzinie 3.00. Wówczas idący ulicą Sierocą w Bydgoszczy mężczyzna został zaatakowany przez rowerzystę. Ten grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia zażądał od niego wydania telefonu komórkowego. Ofiara w obawie o swoje życie i zdrowie wydała posiadany telefon wart ponad tysiąc złotych. Napastnik z łupem oddalił się, a pokrzywdzony natychmiast zgłosił sprawę na policji.

Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego szybko ustalili personalia sprawcy, który ma bogatą kartotekę kryminalną. Dodatkowo podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy. Zatrzymanie agresora było zatem kwestią czasu.

Do zatrzymania 31-latka doszło kilka dni później (21.09.18), gdy jechał z kolegami samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Dodatkowo w pojeździe policjanci ujawnili niebezpieczne przedmioty, m. in. maczetę. Tego wieczoru bydgoszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Dodatkowo na podstawie przeprowadzonych czynności w sprawie uszkodzenia mienia, do którego doszło w połowie kwietnia 2018 roku na Szwederowie, ustalono, że również sprawcą tego przestępstwa jest zatrzymany 31-latek.

Na podstawie całości zgromadzonego do spraw materiału dowodowego policjanci, za pośrednictwem prokuratora, wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się z aktami spraw przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na 3 miesiące.

Previous Wypełnianie zmarszczek - na czym polega ten zabieg?
Next Zabezpieczone ponad 4 kilogramy marihuany - 6 osób zatrzymanych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

POLICJANCI ĆWICZYLI UMIEJĘTNOŚCI NA MOTORACH

Funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki”, jak co roku, szkolili techniki jazdy na motocyklach. Policjanci „odświeżyli” po zimie zarówno swoje umiejętności, tak samo jak te szybkie maszyny. Wkrótce motocykle będą patrolować najbardziej

Wiadomości 0 Comments

Policjanci ostrzegają – oblodzone jezdnie

O tym, że kierujący powinien dostosować prędkość między innymi do panujących warunków atmosferycznych wie każdy. Niestety nie zawsze kierowcy stosują się do tej fundamentalnej zasady. Wczoraj (5.12.2018) grudziądzcy policjanci z

Wiadomości 0 Comments

Zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu

Policjanci z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy zwalczający cyberprzestępczość wspólnie z policjantami z komisariatu Toruń Podgórz namierzyli i zatrzymali 33-latka podejrzewanego o fałszywy alarm. Mężczyzna informując, że na ul. Urzędniczej w

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!