Bydgoscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju

Bydgoscy kryminalni zatrzymali sprawcę rozboju

Na trzy miesiące do aresztu trafił 31-letni bydgoszczanin znany bydgoskim kryminalnym z wcześniej dokonywanych przestępstw. Tym razem mężczyzna odpowie za rozbój oraz zniszczenie mienia.

Do przestępstwa doszło 13 września 2018 roku tuż po godzinie 3.00. Wówczas idący ulicą Sierocą w Bydgoszczy mężczyzna został zaatakowany przez rowerzystę. Ten grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia zażądał od niego wydania telefonu komórkowego. Ofiara w obawie o swoje życie i zdrowie wydała posiadany telefon wart ponad tysiąc złotych. Napastnik z łupem oddalił się, a pokrzywdzony natychmiast zgłosił sprawę na policji.

Policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego szybko ustalili personalia sprawcy, który ma bogatą kartotekę kryminalną. Dodatkowo podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy. Zatrzymanie agresora było zatem kwestią czasu.

Do zatrzymania 31-latka doszło kilka dni później (21.09.18), gdy jechał z kolegami samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Dodatkowo w pojeździe policjanci ujawnili niebezpieczne przedmioty, m. in. maczetę. Tego wieczoru bydgoszczanin trafił do policyjnego aresztu.

Dodatkowo na podstawie przeprowadzonych czynności w sprawie uszkodzenia mienia, do którego doszło w połowie kwietnia 2018 roku na Szwederowie, ustalono, że również sprawcą tego przestępstwa jest zatrzymany 31-latek.

Na podstawie całości zgromadzonego do spraw materiału dowodowego policjanci, za pośrednictwem prokuratora, wystąpili do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego. Sędzia po zapoznaniu się z aktami spraw przychylił się do wniosku i aresztował bydgoszczanina na 3 miesiące.

Previous Wypełnianie zmarszczek - na czym polega ten zabieg?
Next Zabezpieczone ponad 4 kilogramy marihuany - 6 osób zatrzymanych

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ALEKSANDROWSCY POLICJANCI WZIĘLI UDZIAŁ W SZKOLENIU DOTYCZĄCYM PRZEMOCY W RODZINIE

Aleksandrowscy policjanci wzięli udział w szkoleniu z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Szkolenie jest wynikiem porozumienia zawartego pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. W zajęciach

Wiadomości 0 Comments

KRYMINALNI Z BYDGOSKIEGO SZWEDEROWA ROZBILI GRUPĘ WŁAMYWACZY DO SAMOCHODÓW

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy włamywali się do samochodów. Podejrzani kradli elektronarzędzia. W sobotę (21.01.2017) sąd aresztował jednego z nich na dwa miesiące, a dwaj

Wiadomości 0 Comments

ŚMIERTELNY WYPADEK W SZEWCACH W POWIECIE RADZIEJOWSKIM

Do tragicznego wypadku doszło dzisiaj rano w Szewcach na drodze wojewódzkiej nr 266. Śmierć poniósł kierujący fiatem cinquecento. Sprawę, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają radziejowscy policjanci. Do zdarzenia doszło dzisiaj (4.07.17) 

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!