Budynek był wynajęty na uprawę konopi?

Budynek był wynajęty na uprawę konopi?

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn i zabezpieczono ponad 180 krzewów konopi oraz 4 kg marihuany. Podejrzanym grozić może nawet kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że w  Górsku pod Toruniem, w wynajmowanej posesji znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskich. Policjanci dokładnie sprawdzili te informacje, a następnie przygotowali działania podczas, których zatrzymali trzech mężczyzn przebywających w obiekcie. W dwóch specjalnie przystosowanych pomieszczeniach budynku funkcjonariusze odkryli ponad 180 krzewów konopi indyjskich, w różnej fazie wzrostu.

Przy uprawie konopi wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt oświetleniowo – grzewczy. Jak się okazało, część kwiatostanów była już wysuszona i w efekcie policjanci zabezpieczyli ponad 4 kg gotowej marihuany. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad 65 tysięcy złotych.

Z ustaleń policjantów wynika, że plantacja mogła działać nawet od około roku, a wyprodukowana marihuana prawdopodobnie miała trafiać na nielegalny rynek powiatu toruńskiego. Jeden z zatrzymanych mężczyzn 49-letni Dariusz P. ps. „Siwy” wcześniej odpowiadał już za przestępstwo narkotykowe.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej Centrum Zachód w Toruniu zarzuty dotyczące uprawy i wytwarzania znacznej ilości narkotyków. Za tego typu przestępstwo grozić może kara nawet do 15 lat więzienia. Sąd Rejonowy w Toruniu zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Previous Policjanci wyjaśniają sprawę wypadku przy pracy w gospodarstwie rolnym
Next Zmuszali 55-latka do pracy ponad siły

Może to Ci się spodoba

Bydgoszcz na Sygnale 0 Comments

NIELEGALNY TOWAR PRZECHWYCILI POLICJANCI

Kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna grozi 75-letniej mieszkance powiatu inowrocławskiego. W jej domu policjanci zabezpieczyli pokaźną ilość papierosów, tytoniu oraz spirytusu, oczywiście bez polskiej akcyzy. Jak

Bydgoszcz na Sygnale 0 Comments

ARESZT ZA KIEROWANIE POJAZDEM PO PIJANEMU I ZŁAMANIE SĄDOWEGO ZAKAZU

Bydgoski sąd aresztował 39-latka podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z bydgoskich Wyżyn. Miał ponad 1,5 promila alkoholu

Bydgoszcz na Sygnale 0 Comments

ARESZTOWANY ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Zatrzymanemu 31-latkowitoruńscy śledczy zarzucili posiadanie znacznej ilości różnych substancji psychotropowych. Łączna waga zabezpieczonych środków to ponad 170 g, a jej czarnorynkowa wartość to kilka tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi teraz do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!