Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie

Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców bydgoskiej komendy zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o pobicie. 34-latek należy do nieformalnej grupy tzw. bojówki pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Mężczyzna był już w tym roku zatrzymywany do sprawy napadu na drużynę „młodzików”. Teraz decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za pobicie grozi kara pozbawienia do lat 3.

Do zdarzenia doszło we wtorek (18.09.2018) tuż przed północą, wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny i kobiety przy ulicy Ks. Skorupki w Bydgoszczy. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali pokrzywdzoną parę. Z ich relacji wynikało, że zostali pobici przez dwóch mężczyzn.

Policjanci ustalili rysopis sprawców i skontrolowali przyległe ulice. Niestety napastników już nie było. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala. W tym samym dniu po południu śledczy z bydgoskiego Szwederowa dotarli do niego i przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

W sprawę włączyli się kryminalni z bydgoskiej komendy. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że za pobiciem stoi dobrze im znany 34-latek. Podejrzewany należy do „czołówki” osób ściśle powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich.

Przypomnijmy, że mężczyzna na początku czerwca (06.06.2018) został zatrzymany przez kryminalnych do sprawy napadu na jadącą busem drużynę „młodzików” jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Bus został obrzucony kamieniami i butelkami. Zatrzymany usłyszał zarzuty związane ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim.

Funkcjonariusze zaczęli szukać 34-latka. Namierzyli go w środę (07.09.2018) wieczorem na terenie Fordonu. Bydgoszczanin został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Następnego dnia policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił mu zarzut pobicia. Następnie postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. W piątek (21.09.2018) bydgoski sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Policjanci namierzają drugiego ze sprawców.

Previous A wszystko zaczęło się od kolizji
Next Wypełnianie zmarszczek - na czym polega ten zabieg?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kryminalnie zabezpieczyli podrobione dziecięce klocki

Ponad 250 opakowań podrobionych klocków dziecięcych zabezpieczyli policjanci z bydgoskiej komendy. To efekt pracy funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą od początku roku. „Podróbki” były dostępne w kilku sklepach na terenie Bydgoszczy.

Wiadomości 0 Comments

O WŁOS OD TRAGEDII

O wielkim szczęściu może mówić 70-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, który nie zachował należytej ostrożności wjeżdżając samochodem na przejazd kolejowy w miejscowości Wałdowo Szlacheckie (powiat grudziądzki) i wpadł pod nadjeżdżający pociąg.

Wiadomości 0 Comments

Autonomiczne opryskiwacze sterowane komputerowo

Opryski pól to rozwiązanie przełomowe. Pozwoliło na skokowy wzrost wydajności rolnictwa dzięki ograniczeniu zakresu chorób dotykających rośliny oraz umożliwieniu selektywnej eliminacji szkodników oraz chwastów. Można było poprzez proces obejmujący od

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!