Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie

Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców bydgoskiej komendy zatrzymali bydgoszczanina podejrzanego o pobicie. 34-latek należy do nieformalnej grupy tzw. bojówki pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Mężczyzna był już w tym roku zatrzymywany do sprawy napadu na drużynę „młodzików”. Teraz decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za pobicie grozi kara pozbawienia do lat 3.

Do zdarzenia doszło we wtorek (18.09.2018) tuż przed północą, wówczas dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny i kobiety przy ulicy Ks. Skorupki w Bydgoszczy. Na miejsce został skierowany patrol. Tam funkcjonariusze zastali pokrzywdzoną parę. Z ich relacji wynikało, że zostali pobici przez dwóch mężczyzn.

Policjanci ustalili rysopis sprawców i skontrolowali przyległe ulice. Niestety napastników już nie było. Pokrzywdzony mężczyzna trafił do szpitala. W tym samym dniu po południu śledczy z bydgoskiego Szwederowa dotarli do niego i przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

W sprawę włączyli się kryminalni z bydgoskiej komendy. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że za pobiciem stoi dobrze im znany 34-latek. Podejrzewany należy do „czołówki” osób ściśle powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednego z bydgoskich klubów piłkarskich.

Przypomnijmy, że mężczyzna na początku czerwca (06.06.2018) został zatrzymany przez kryminalnych do sprawy napadu na jadącą busem drużynę „młodzików” jednego z bydgoskich klubów piłkarskich. Bus został obrzucony kamieniami i butelkami. Zatrzymany usłyszał zarzuty związane ze sprowadzeniem bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim.

Funkcjonariusze zaczęli szukać 34-latka. Namierzyli go w środę (07.09.2018) wieczorem na terenie Fordonu. Bydgoszczanin został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Następnego dnia policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. Tam oskarżyciel przedstawił mu zarzut pobicia. Następnie postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. W piątek (21.09.2018) bydgoski sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Policjanci namierzają drugiego ze sprawców.

Previous A wszystko zaczęło się od kolizji
Next Wypełnianie zmarszczek - na czym polega ten zabieg?

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Patrol zatrzymał pijanego kierowcę TIR-a

Policjanci z bydgoskiej drogówki zatrzymali pijanego kierowcę TIR-a. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 32-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj (18.02.2018)

Wiadomości 0 Comments

„ISKRA” I „JAPONKA” NAJLEPIEJ WYSZKOLONE W WOJEWÓDZTWIE

W Bydgoszczy odbyły się Eliminacje Wojewódzkie do XVII Kynologicznych Mistrzostw Policji. W zawodach wzięli udział przewodnicy wraz z psami wyszkolonymi do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych, a także zapachów narkotyków z

Wiadomości 0 Comments

Policjanci po służbie zatrzymali poszukiwanego listem gończym

66-latek wpadł w ręce policjantów z bydgoskiego Szwederowa. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. Funkcjonariusze namierzyli go i zatrzymali po służbie. Mieszkaniec Bydgoszczy trafił już do więzienia. Do zdarzenia doszło wieczorem

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!