Areszt dla 32-latka zatrzymanego do sprawy za znęcanie się nad rodziną

Areszt dla 32-latka zatrzymanego do sprawy za znęcanie się nad rodziną

Reakcja personelu szpitala na obrażenia dwójki dzieci przywiezionych przez matkę, pozwoliła mundurowym na zatrzymanie do wyjaśnienia sprawy ich ojca. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu mając prawie 2,4 promila alkoholu. W prokuraturze usłyszał zarzuty związane ze znęcaniem się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem i uszkodzenia ciała dwóch dzieci. Sąd na wniosek śledczych zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Do zdarzenia doszło w sobotę (18.01.2020), wówczas policjanci z Włocławka zostali powiadomieni o dwójce dzieci w wieku 6 i 7 lat, które zostały przywiezione przez matkę na oddział ratunkowy. Z relacji lekarza wynikało, że mają one obrażenia mogące powstać na skutek pobicia.

Natychmiast mundurowi udali się do mieszkania, gdzie zastali ojca z czwórką dzieci w wieku 2, 4, 5 i 8 lat. Od mężczyzny  wyczuwalna była silna woń alkoholu, a badanie trzeźwości wykazało prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 32-latka i przewieźli go do policyjnego aresztu. Natomiast przebywające w mieszkaniu dzieci zostały zabrane do szpitala przez załogi ratownictwa medycznego.

W niedzielę (19.01.2020) 32-latek został doprowadzony przez kryminalnych do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty związane ze znęcaniem się nad rodziną ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie uszkodzeń ciała dwóch małoletnich. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo o zdarzeniu został powiadomiony sąd rodzinny, który będzie podejmował decyzję w sprawie dalszego losu dzieci.

Dzisiaj (20.01.2020) zatrzymany trafił do sądu, gdzie śledczy wnioskowali o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przychylił się do wniosku i najbliższe 3-miesiące 32-latek spędzi w areszcie.

Previous Bydgoszczanin odpowie za kradzież motocykla
Next Najbardziej potrzebne sprzęty w salonie fryzjerskim

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

WSPÓLNA AKCJA ZNAKOWANIA ROWERÓW PROMUJĄCA BEZPIECZEŃSTWO

Ponad 50 rowerów oznakowali nakielscy policjanci podczas akcji, jaka została zorganizowana wspólnie z właścicielem sklepu z rowerami oraz sprzętem rtv i agd w Nakle. Oprócz znakowania jednośladów mundurowi rozdawali także

Wiadomości 0 Comments

Tydzień profilaktyki ze śródmiejskimi policjantami

W minionym tygodniu (12-16.03.2018r.) policjanci z komisariatu w bydgoskim Śródmieściu uczestniczyli w „Tygodniu Profilaktyki” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 32 im. Floriana Kaji przy ul. Bałtyckiej 32 w Bydgoszczy. Coroczne

Wiadomości 0 Comments

„BEZPIECZNY START” Z KLASAMI MUNDUROWYMI

Policjanci z bydgoskiej komendy wspólnie z partnerami projektu, przeprowadzili zajęcia w terenie dla klas mundurowych Szkoły Technicznej Zespołu Szkół Doskonalenia Zawodowego w ramach odbywającego się w Pieczyskach obozu. W spotkaniu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź