A wszystko zaczęło się od kolizji

A wszystko zaczęło się od kolizji

Doprowadził do kolizji i próbował uciekać autostradą „pod prąd”. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie na jego koncie. Auto, którym kierował zostało skradzione kilka godzin wcześniej z terenu Niemiec, a on sam był pod wpływem alkoholu. Teraz nie uniknie kary. Tymczasem na pierwszą rozprawę poczeka za kratami.

Wszystko wydarzyło się w miniony piątek (14.09.18) około 21:30. Dyżurny toruńskiej komendy został zawiadomiony o kolizji, do jakiej doszło na bramkach autostrady A1 w  Lubiczu. Sprawca zdarzenia próbował „dogadać się” z kierującą nissanem, której wjechał w tył auta, jednak ta nie przystała na jego propozycję. Wtedy mężczyzna wsiadł do auta i zaczął uciekać autostradą „pod prąd”.

Zawiadomiony o wszystkim dyżurny natychmiast skierował tam policjantów „drogówki”. Funkcjonariusze szybko namierzyli uciekiniera, który próbował ukryć się na MOP-ie  w Nowej Wsi. Chwilę później wyjaśnił się powód takiego zachowania sprawcy. Okazało się, że audi Q7, którym się poruszał zostało zarejestrowane w europejskich systemach informatycznych policji, jako skradzione na terenie Niemiec. Właściciel pojazdu zgłosił jego kradzież w Berlinie kilka godzin wcześniej. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany przez policjantów 26-latek jest pod wpływem alkoholu. Alkotest wykazał w jego organizmie około 0,3 promila.

Zatrzymany przez policjantów 26-latek z powiatu bydgoskiego trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu zarzuty włamania i kradzieży audi Q7 oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mężczyzna odpowie również za doprowadzenie do kolizji i jazdę samochodem  po użyciu alkoholu.

Wczoraj (17.09.18) policjanci doprowadzili go do sądu. Prokurator złożył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów zdecydował, że dla dobra postępowania mężczyzna pozostanie w areszcie przez najbliższe 3 miesiące.

Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Previous Kolejne narkotyki zabezpieczone przez bydgoskich policjantów
Next Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Co można wyciąć wyrzynarką?

Wyrzynarka to narzędzie wielofunkcyjne. Przydaje się podczas drobnych napraw, remontów, prac budowlanych oraz zajęć hobbistycznych. Trochę wysiłku i kreatywności wystarcza, aby za jej pomocą zmienić zwykłe drewno w niepowtarzalną ozdobę.

Wiadomości 0 Comments

Kolejny aresztowany do sprawy rozboju z Fordonu

Kryminalni z Fordonu zatrzymali drugą osobę do sprawy rozboju. 18-latek ukrywał się przed funkcjonariuszami na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy. Zatrzymany usłyszał zarzut rozboju. Tak jak jego wspólnik trafił do aresztu

Wiadomości 0 Comments

Skorzystaj z możliwości jakie daje urząd skarbowy online

Co roku rośnie liczba osób, które składają roczne zeznania podatkowe PIT przez Internet. Urząd skarbowy online umożliwia nie tylko rozliczenie podatku ale także przesłanie do wybranego urzędu zapytania, wniosku lub

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!