A wszystko zaczęło się od kolizji

A wszystko zaczęło się od kolizji

Doprowadził do kolizji i próbował uciekać autostradą „pod prąd”. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie na jego koncie. Auto, którym kierował zostało skradzione kilka godzin wcześniej z terenu Niemiec, a on sam był pod wpływem alkoholu. Teraz nie uniknie kary. Tymczasem na pierwszą rozprawę poczeka za kratami.

Wszystko wydarzyło się w miniony piątek (14.09.18) około 21:30. Dyżurny toruńskiej komendy został zawiadomiony o kolizji, do jakiej doszło na bramkach autostrady A1 w  Lubiczu. Sprawca zdarzenia próbował „dogadać się” z kierującą nissanem, której wjechał w tył auta, jednak ta nie przystała na jego propozycję. Wtedy mężczyzna wsiadł do auta i zaczął uciekać autostradą „pod prąd”.

Zawiadomiony o wszystkim dyżurny natychmiast skierował tam policjantów „drogówki”. Funkcjonariusze szybko namierzyli uciekiniera, który próbował ukryć się na MOP-ie  w Nowej Wsi. Chwilę później wyjaśnił się powód takiego zachowania sprawcy. Okazało się, że audi Q7, którym się poruszał zostało zarejestrowane w europejskich systemach informatycznych policji, jako skradzione na terenie Niemiec. Właściciel pojazdu zgłosił jego kradzież w Berlinie kilka godzin wcześniej. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany przez policjantów 26-latek jest pod wpływem alkoholu. Alkotest wykazał w jego organizmie około 0,3 promila.

Zatrzymany przez policjantów 26-latek z powiatu bydgoskiego trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu zarzuty włamania i kradzieży audi Q7 oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mężczyzna odpowie również za doprowadzenie do kolizji i jazdę samochodem  po użyciu alkoholu.

Wczoraj (17.09.18) policjanci doprowadzili go do sądu. Prokurator złożył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów zdecydował, że dla dobra postępowania mężczyzna pozostanie w areszcie przez najbliższe 3 miesiące.

Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Previous Kolejne narkotyki zabezpieczone przez bydgoskich policjantów
Next Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

ĆWICZENIA SŁUŻB NA JEZIORZE GOPŁO W POWIECIE RADZIEJOWSKIM

W Połajewie, w powiecie radziejowskim, zorganizowano ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego. W szkoleniu wzięli udział druhowie z jednostki zawodowej oraz ochotnicy, a także policyjni wodniacy z Radziejowa. Organizatorem ćwiczeń była

Wiadomości 0 Comments

ZADBAJ O BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WYPRAWY DO LASU

Sezon na grzybobranie i piesze wycieczki do lasów w pełni. W Polsce ten sposób spędzania wolnego czasu na łonie natury jest niezwykle popularny. Jednak, aby w pełni cieszyć się urokami

Wiadomości 0 Comments

Odpowie za czynną napaść na policjantów oraz złamanie sądowego zakazu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 24-latka podejrzanego o złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz czynną napaść na funkcjonariuszy. Mężczyzna próbował potrącić interweniujących policjantów. Teraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!