A wszystko zaczęło się od kolizji

A wszystko zaczęło się od kolizji

Doprowadził do kolizji i próbował uciekać autostradą „pod prąd”. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie na jego koncie. Auto, którym kierował zostało skradzione kilka godzin wcześniej z terenu Niemiec, a on sam był pod wpływem alkoholu. Teraz nie uniknie kary. Tymczasem na pierwszą rozprawę poczeka za kratami.

Wszystko wydarzyło się w miniony piątek (14.09.18) około 21:30. Dyżurny toruńskiej komendy został zawiadomiony o kolizji, do jakiej doszło na bramkach autostrady A1 w  Lubiczu. Sprawca zdarzenia próbował „dogadać się” z kierującą nissanem, której wjechał w tył auta, jednak ta nie przystała na jego propozycję. Wtedy mężczyzna wsiadł do auta i zaczął uciekać autostradą „pod prąd”.

Zawiadomiony o wszystkim dyżurny natychmiast skierował tam policjantów „drogówki”. Funkcjonariusze szybko namierzyli uciekiniera, który próbował ukryć się na MOP-ie  w Nowej Wsi. Chwilę później wyjaśnił się powód takiego zachowania sprawcy. Okazało się, że audi Q7, którym się poruszał zostało zarejestrowane w europejskich systemach informatycznych policji, jako skradzione na terenie Niemiec. Właściciel pojazdu zgłosił jego kradzież w Berlinie kilka godzin wcześniej. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany przez policjantów 26-latek jest pod wpływem alkoholu. Alkotest wykazał w jego organizmie około 0,3 promila.

Zatrzymany przez policjantów 26-latek z powiatu bydgoskiego trafił do policyjnego aresztu. Policjanci przedstawili mu zarzuty włamania i kradzieży audi Q7 oraz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu lądowym. Mężczyzna odpowie również za doprowadzenie do kolizji i jazdę samochodem  po użyciu alkoholu.

Wczoraj (17.09.18) policjanci doprowadzili go do sądu. Prokurator złożył wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z materiałem zgromadzonym przez policjantów zdecydował, że dla dobra postępowania mężczyzna pozostanie w areszcie przez najbliższe 3 miesiące.

Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Previous Kolejne narkotyki zabezpieczone przez bydgoskich policjantów
Next Areszt dla bydgoskiego pseudokibica za pobicie

Może to Ci się spodoba

Wiadomości 0 Comments

Kujawsko-pomorscy policjanci wspierają schronisko dla zwierząt

Policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy przekazali p. Izabeli Szolginie Dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy oraz lekarzowi weterynarii p. Renacie Nowickiej z „Animal

Wiadomości 0 Comments

BYDGOSCY „WODNIACY” ROZMAWIALI Z MŁODZIEŻĄ O BEZPIECZEŃSTWIE

Policjanci z Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych z bydgoskiej komendy nie próżnują. Tuż po rozpoczęciu sezonu letniego i objęcia stacjonarnej placówki policyjnej nad Zalewem Koronowskim prowadzą zajęcia z

Wiadomości 0 Comments

ŚRÓDMIEJSCY POLICJANCI Z PROFILAKTYKĄ WŚRÓD MŁODZIEŻY

Dzielnicowi oraz policjanci na co dzień zajmujący się profilaktyką społeczną z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu przez cały czas prowadzą zajęcia profilaktyczne dotyczące przemocy i związanej z nią procedury „Niebieskiej karty”,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!