10 Wskazówek dotyczących udanej rekrutacji pracowników

10 Wskazówek dotyczących udanej rekrutacji pracowników

Znalezienie najlepszych możliwych ludzi, którzy pasują do Twojej kultury i przyczyniają się do rozwoju Twojej organizacji jest wyzwaniem i szansą. Utrzymanie najlepszych ludzi, gdy już ich znajdziesz, jest łatwe, jeśli robisz właściwe rzeczy. Przedstawione pomysły pomogą Ci w skutecznej rekrutacji pracowników.

Te konkretne działania pomogą Ci w rekrutacji i zatrzymaniu wszystkich potrzebnych Ci talentów pracowniczych. Te dziesięć praktyk będzie Ci dobrze służyć podczas rekrutacji pracowników.

 1. Ulepszaj swoją pulę kandydatów podczas rekrutacji pracowników

Firmom, które wybierają nowych pracowników spośród kandydatów, którzy przychodzą do nich lub odpowiadają na ogłoszenia w gazecie lub online, brakuje najlepszych kandydatów. Zazwyczaj pracują one dla kogoś innego i mogą nawet nie szukać nowego stanowiska. Oto kroki, które należy podjąć, aby poprawić swoją pulę kandydatów.

 • Zainwestuj czas w rozwój relacji z biurami pośrednictwa pracy i firmami rekrutacyjnymi
 • Umożliwić obecnym pracownikom aktywny udział w branżowych stowarzyszeniach zawodowych i konferencjach, na których z dużym prawdopodobieństwem spotkają się z kandydatami, których możesz z powodzeniem spotkać.
 • Obserwuj internetowe tablice ogłoszeń o pracę dla potencjalnych kandydatów, którzy mogliby wznowić pracę online, nawet jeśli obecnie nie szukają.
 • Wykorzystaj strony internetowe i czasopisma stowarzyszeń zawodowych do zamieszczania ogłoszeń dla profesjonalnego personelu.
 • Szukaj potencjalnych pracowników na LinkedIn i w innych mediach społecznościowych. Zachęcaj swoich pracowników do polecania znajomych i kolegów po fachu, których mogą znać online, do Twojej firmy. Przyprowadź swoich najlepszych prospektów, aby mogli się z nimi spotkać, zanim ich potrzebujesz.

Kluczem jest zbudowanie grupy kandydatów zanim będziesz ich potrzebował.

 1. Zatrudnianie pewnych osób podczas rekrutacji pracowników

Autorzy „The Human Capital Edge”, Bruce N. Pfau i Ira T. Kay, są przekonani, że należy zatrudnić osobę, która wykonała tę „dokładną pracę, w tej właśnie branży, w tym konkretnym klimacie biznesowym, z firmy o bardzo podobnej kulturze”.

Wierzą oni, że „przeszłe zachowanie jest najlepszym źródłem dla przyszłych zachowań” i sugerują, że jest to strategia, która pozwoli Ci zatrudnić zwycięzców. Mówią, że musisz zatrudnić kandydatów, którzy twoim zdaniem mogą uderzyć w ziemię działającą w twojej firmie. Nie możesz sobie pozwolić na to, by wyszkolić potencjalnego kandydata, który odniesie sukces.

 1. Spójrz najpierw na kandydatów wewnętrznych

Zapewnianie możliwości promocyjnych  dla obecnych pracowników pozytywnie wpływa na wzrost morale i sprawia, że obecni pracownicy czują, że ich talenty, możliwości i osiągnięcia są doceniane. Zawsze na pierwszym miejscu stawiaj stanowiska wewnętrzne.

Zaoferujcie potencjalnym kandydatom rozmowę kwalifikacyjną. To szansa dla ciebie, aby poznać ich lepiej. Dowiedzą się więcej o celach i potrzebach organizacji. Czasami można znaleźć dobre dopasowanie pomiędzy twoimi potrzebami a ich.

 1. Bądźcie znani jako dobrzy pracodawcy

Pfau i Kay dają mocne argumenty nie tylko za tym, że są wspaniałym pracodawcą, ale również za tym, że dają ludziom znać, że są wspaniałym pracodawcą. W ten sposób budujesz swoją reputację i markę firmy. Będziesz chciał, aby szukali cię najlepsi potencjalni pracownicy, ponieważ szanują i chcą pracować dla twojej marki. Google, który często znajduje się na szczycie listy „Najlepszych firm Fortune”, otrzymuje ponad 2 000 000 aplikacji rocznie według źródeł w popularnej prasie biznesowej.

Przyjrzyj się praktykom pracowników w zakresie utrzymania, motywacji, odpowiedzialności, nagradzania, uznania, elastyczności w godzeniu pracy z życiem prywatnym, awansu i zaangażowania. Są to kluczowe obszary, w których możesz stać się wybranym pracodawcą.

Chcesz, aby twoi pracownicy chwalili się, że twoja organizacja jest wspaniałym miejscem do pracy. Ludzie uwierzą twoim pracownikom, zanim uwierzą w to, co piszesz w literaturze korporacyjnej lub na twojej stronie internetowej poświęconej rekrutacji.

 1. Zaangażuj swoich pracowników w proces zatrudniania

Masz trzy możliwości zaangażowania swoich pracowników w proces zatrudniania.

 • Twoi pracownicy mogą polecić doskonałe kandydatury dla Twojej firmy.
 • Mogą pomóc Ci przejrzeć życiorysy i kwalifikacje potencjalnych kandydatów.
 • Mogą pomóc Ci przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną z ludźmi, aby ocenić ich potencjał w Twojej firmie.

Organizacje, które nie wykorzystują pracowników do oceny potencjalnych pracowników, nie wykorzystują w pełni jednego z ich najważniejszych atutów. Osoby, które uczestniczą w procesie selekcji, angażują się w pomoc nowemu pracownikowi w osiągnięciu sukcesu. Nie może być lepiej dla Ciebie i nowego pracownika.

 1. Płać lepiej niż konkurencja

Tak, dostajesz to, za co płacisz na rynku pracy. Zbadaj lokalny rynek pracy i przyjrzyj się uważnie wynagrodzeniom, które przyciągają ludzi z twojej branży. Chcesz płacić lepiej niż przeciętnie, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepszych kandydatów. Wydaje się to oczywiste, czyż nie?

Nie jest. Każdego dnia można słuchać pracodawców, którzy mówią o tym, jak tanio pozyskać pracowników. To zła praktyka. Czy słyszałeś, „Dostajesz to, za co płacisz na rynku pracy?” Jasne, możesz mieć szczęście i przyciągnąć osobę, która ma złote kajdanki.

Ale będą mieli pretensje do swojej skali płac, poczują się niedocenieni i zostawią cię na swoją pierwszą dobrą ofertę pracy. Koszty zastąpienia pracownika mogą wynosić od dwóch do trzech razy więcej niż jego roczna pensja. Dostajesz to, za co jesteś gotów zapłacić na rynku pracy.

 1. Wykorzystaj swoje zalety w zakresie rekrutacji pracowników

Utrzymuj swoje korzyści powyżej standardów branżowych i dodawaj nowe korzyści, ponieważ możesz sobie na nie pozwolić. Musisz także edukować pracowników w zakresie kosztów i wartości ich świadczeń, aby docenili, jak dobrze dbasz o ich potrzeby.

Pracownicy cenią sobie elastyczność i możliwość pogodzenia pracy z innymi obowiązkami, zainteresowaniami i problemami życiowymi. Nie możesz być pracodawcą z wyboru bez dobrego pakietu świadczeń, który obejmuje standardowe świadczenia, takie jak ubezpieczenie medyczne, emerytalne i dentystyczne.

Pracownicy coraz częściej szukają programów świadczeń w stylu kawiarnianym, w których mogą zrównoważyć swoje wybory z wyborami współmałżonka lub partnera pracującego. Pfau i Kay polecają akcje i możliwości własnościowe dla każdego poziomu pracowników w Twojej organizacji. Weź pod uwagę programy udziału w zyskach i premie, które płacą pracownikowi za wymierne osiągnięcia i składki.

 1. Wynajmij najsprytniejszą osobę, jaką można znaleźć

W swojej książce, „Najpierw złam wszystkie zasady”: Co robią najwięksi menadżerowie świata inaczej”, Marcus Buckingham i Curt Coffman zalecają, aby najwięksi menadżerowie zatrudniali talenty. Wierzą, że:

„Ludzie nie zmieniają się tak bardzo. Nie traćcie czasu próbując włożyć to, co zostało pominięte. Spróbuj wyciągnąć to, co zostało. Jest to wystarczająco trudne.”

Jeśli szukasz kogoś, kto będzie dobrze współpracował z ludźmi, musisz zatrudnić osobę, która ma talent do dobrej pracy z ludźmi. Jest to mało prawdopodobne, abyś szkolił daną osobę z brakujących umiejętności. Możesz spróbować, ale wtedy nie opierasz się na mocnych stronach pracownika.

Rekomendacja? Zatrudniaj patrząc na mocne strony; nie spodziewaj się rozwijać słabych stron wydajności, nawyków i umiejętności. Zbuduj na tym, co jest wspaniałe w Twoim nowym pracowniku w pierwszej kolejności.

 1. Użyj swojej strony internetowej do rekrutacji

Twoja strona przedstawia twoją wizję, misję, wartości, cele i produkty. Jest również skuteczna przy rekrutacji pracowników, którzy doświadczają rezonansu z tym, co podajesz na swojej stronie. Twoja strona internetowa powinna zapewniać wgląd w kulturę i środowisko pracy, które oferujesz pracownikom.

Chcesz stworzyć dział zatrudnienia, który opisuje dostępne stanowiska i zawiera informacje o Tobie i dlaczego zainteresowana osoba może chcieć skontaktować się z Twoją firmą. Strona rekrutacyjna to Twoja szansa na zabłyśnięcie i bardzo skuteczny sposób na przyciągnięcie kandydatów.

 1. Sprawdź referencje podczas rekrutacji pracowników

Celem tej sekcji jest uniknięcie kłopotów z kandydatami, których szukasz i wybierasz oraz z pracownikami, których obecnie zatrudniasz. Naprawdę musisz uważnie sprawdzać referencje i sprawdzać zaplecze.

W spornym społeczeństwie, w którym żyjemy musisz podążać każdą drogą, aby upewnić się, że zatrudnieni przez Ciebie ludzie mogą wykonywać tę pracę, przyczyniać się do Twojego wzrostu i rozwoju oraz nie mieć w przeszłości żadnych wykroczeń, które mogłyby zagrozić Twojej obecnej sile roboczej.

W rzeczywistości możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności, jeśli nie przeprowadzisz prześwietlenia osoby, która następnie zaatakowała innego pracownika w Twoim miejscu pracy.

Więcej porad odnośnie rekrutacji pracowników znajdziecie na http://rekrutacjakrakow.pl/

Previous 7 Powodów, dla których warto kupić smartfon Xiaomi
Next Dziesięć korzyści płynących z makijażu mineralnego (i dlaczego powinnaś zrobić swój własny)

Może to Ci się spodoba

Strefa Biznesu 0 Comments

Rośnie rola marketingu w firmach

Powszechny dostęp do technologii mobilnych i internetu wykreował nowy typ konsumenta, który z jednej strony jest bardziej świadomy swoich decyzji, a z drugiej pozostawia po sobie tysiące śladów w przeglądarkach, aplikacjach i systemach transakcyjnych. To

Strefa Biznesu 0 Comments

Miliony czekają na innowatorów w konkursie Szybka Ścieżka. Eksperci Narodowego Centrum Badań i Rozwoju podpowiedzą w Bydgoszczy, jak sięgnąć po dofinansowanie

Już 24 października w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym odbędzie się spotkanie informacyjno-warsztatowe NCBR dla Firm – wsparcie przedsiębiorców z POIR (Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój). Przedstawiciele Narodowego Centrum Badań i Rozwoju przybliżą zasady

Strefa Biznesu 0 Comments

Narzędzia i sprzęty, które powinny znaleźć się w salonie fryzjerskim

Do cieszących się ogromną popularnością nie tylko w naszym kraju zakładów usługowych należą salony fryzjerskie. Na skutek tak dużej konkurencji te, które chcą utrzymać się na rynku i przynosić swoim

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź